Silivri Tatil Köyleri Otelleri

Silivri bölgesinde 1 adet tatil köyleri oteli bulunmaktadır.

Vista Hotel Silivri

Vista Hotel

Tatil Köyleri Silivri Oda Kahvaltı
  • 4 yıldızlı
  • Havuzlu
  • Aile
İNCELE

Silivri Tatili Hakkında

İstanbul’un en gözde ilçelerinden bir tanesi olan Silivri, tarihi ve turistik yerlerinin yanı sıra doğal alanlarıyla da her sene binlerce turistin ilgi odağı haline gelmiştir. İstanbul il merkezinden yaklaşık 70 km uzaklıkta bulunan Silivri’ye ulaşım denizyolu ve karayolu ile gerçekleştirilebilir. Demiryolu ve havayolu ile ulaşım gerçekleştirmek isteyen ziyaretçiler, çevre il ve ilçelerden aktarma yapmalıdır.

Tarihi ve turistik alanları ile dikkat çeken Silivri’de görülmesi gereken pek çok tarihi alan bulunmaktadır. Bu tarihi alanlardan bazıları; Tarihi Recep Kaptan Çeşmesi, Silivri Ali Bey Çeşmesi, Ali Paşa Cami, Çantuğa Rum Kilisesi (Papazın Kilisesi), Germiyan Rum Kilisesi, Selymbria Kalesi ve Alexios Apokaukos Kilisesi Sarnıcı’dır.

Yeşil alanların çok sayıda bulunmadığı Silivri’de görülmesi gereken bazı doğal alanlar; Silivri Kale Parkı ve Sinekli Gölü’dür. İstanbul genelindeki diğer doğal alanları ziyaret etmek isteyen ziyaretçiler, çevre ilçelerde bulunan İstanbul’un kaliteli otelleri ve konaklama tesislerinden yararlanabilir.

Gece hayatının renkli ve eğlenceli geçtiği Silivri’de gezilmesi gereken birçok eğlence mekanı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kafa dinlemek isteyen ziyaretçiler için sessiz ve sakin cafeler de bulunmaktadır. Bu mekanlardan bazıları; The Fill Cafe & Bar, Piiz Bar Bistro, Amiral Bar, Küpeşte Cafe & Bar, Flamingo Beach Bar, Yar Cafe, Özsüt, Glorious’s Cafe & Restaurant, Loja Cafe ve Restaurant, Silivri Kitap Cafe ve Neyzen Cafe’dir.

Keyifli ve rahat bir Silivri tatili geçirmek isteyen ziyaretçiler, isterlerse popüler Silivri'deki otellerde konaklayabilir.

Özellikle yaz aylarında ziyaretçi akınına uğrayan Silivri’de birçok plaj bulunmaktadır. Görülmesi gereken plajlardan bazıları; Silivri Plajı, Gümüşkaya Halk Plajı, Summer Beach, Ohri Beach Semizkumlar, Camcıoğlu Plajı, Papatya Plajı, Bizimköy Fire Beach, Gümüşyaka Halk Plajı ve Duruman Sahili’dir.

Tatil Köyleri Tatili Hakkında

Tatil köyleri, genel olarak yaz aylarında tatil yapmak için konaklanan oldukça geniş alanlar üstüne kurulu bir otel tesisidir. Bütün aktivitelerin şehir sınırlarında yapılabilecek nitelikte ve özellikle olması gerekir. Bu tatil köyleri aslında hem villalar hem de otellerden oluşur.

Tatil köylerinin her bir tanesinin de farklı özellikleri bulunabiliyor. Tatilciler ise bu özellikleri baz alarak kendi zevklerine en uygun seçeneği tercih edebiliyor. Bu tatil köyleri içerisinde çocuklu aileler için ideal düzenlenmiş tesiste çocuk parkları, çocuklara özel aktiviteler, kreş, çocuklara özel klüpler, çocuk bakımında eğitim almış personeller, çocuk havuzları gibi özellikler, bu tatil mekânlarını cazip kılar. Çocuksuz aileler için bu özellikler çok da önemli olmaz. Bu aileler ise çocuk kabul etmeyen tatil köylerini tercih edebilirler. Çünkü türlü özellik ve konseptlerde çeşit çeşit tatil köyü vardır.

Bu özelliklerin yanı sıra sunduğu türlü hizmetler, müşterilerine türlü türlü avantajlar getirir. Bu tatil köylerini tatil için cazip kulan avantajlar ise şu şekilde karşımıza çıkıyor: Spa merkezi, türlü özelliklerde kapalı ve açık yüzme havuzları, su sporları, basketbol, tenis kortu, futbol sahaları, animasyon düzenlenen ortamlar, çocuklara özel mini klüpler, bar ile disco, alışveriş için mağazalar, güzellik merkezleri, kuru temizleme, spor salonları, farklı ve yabancı mutfakların lezzetlerini tadabileceğiniz restoranlar…

Tatil köyleri, fiyatları konusunda ise genelde tam pansiyon, yarım pansiyon, ultra her şey dahil veya her şey dahil şeklinde sınıflanıyor. Müşterilerin tercih edeceği bu tatil köylerinin sınıflarına göre de fiyatları değişiklik gösteriyor.

Yaz gelip de tatil sezonları açılmadan daha öncesinde tatilcilere yaz tatilleri açısından sunulan avantajlı indirim fırsatlarını kapsayan erken rezervasyon dönemi sayesinde %50 oranlara varan indirim kampanyaları aktif olur. En uygun ücretleri ve kampanyalı tatil köylerini inceleyip önceden tatilinizi planlayabilirsiniz. Bu sayede daha ekonomik şartlarda farklı bir tatil köyü deneyimi yaşama şansı yakalarsınız!