Silivri Nerededir ve Nasıl Gidilir ?

İstanbul’da Avrupa yakasında yer alan Silivri ilçesi, Marmara Denizi kıyısında yer almaktadır. 

İstanbullular için popüler tatil destinasyonlarından biri olan Silivri, şehir merkezine yaklaşık 1-1.5 saat sürüş mesafesindedir.

Günübirlik tatil ya da hafta sonu kaçamağı için tercih edebileceğiniz Silivri; Tekirdağ ilçe sınırında yer alır ve Çatalca ve Büyükçekmece ilçeleri ile komşudur. 

Nüfus bakımından İstanbul’un sakin bölgelerinden biri olan Silivri’nin nüfusu, yaz aylarında gelen yazlıkçılar ve ziyaretçiler ile artış göstermektedir. 

Güzel plajları ve sakin denizi ile tercih edebileceğiniz Silivri’ye gitmek için özel otobüs firmalarını ya da halk otobüslerini tercih edebilirsiniz. 

İstanbul dışından geliyorsanız, Atatürk Havalimanı’na ortalama 60 km uzaklıkta bulunan Silivri’ye; özel otobüs firmalarının araçlarını kullanarak doğrudan ulaşım sağlayabilir ya da metro ve otobüs aktarmalarını da kullanabilirsiniz. 

Silivri'de keyifli bir tatil geçirmek için Silivri otelleri sayfasında bulunan konaklama seçeneklerine göz atabilirsiniz.


Denizyolu ile Silivri’ye Ulaşım

İstanbul’da denizyolu ile ulaşımda Silivri ilçesine doğrudan ulaşım seçeneği bulunmamaktadır. 

Silivri’ye denizyolu ile aktarmalı olarak ulaşım sağlamak isterseniz; Kadıköy- Bakırköy vapur hattını kullanabilirsiniz. 

Bakırköy ilçesine geldikten sonra metrobüs hattına ya da Yenibosna’ya aktarma yaparak, oradan Silivri’ye giden otübüs hatlarına binebilir ve Silivri’ye ulaşım sağlayabilirsiniz.

İstanbul’da denizyolu ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir ve ulaşım için İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir. 

Silivri'de eski tarihi yapılarından tutun, görkemli ve nefes kesen yerleri ziyaret etmek için Silivri'de gezilecek yerler yazımızı ziyaret edin.


Karayolu ile Silivri’ye Ulaşım

Silivri’ye karayolu ile ulaşımda tercih edebileceğiniz ulaşım seçeneği, özel otobüs firmaları ve İETT hatlarıdır. 

Silivri’ye otobüs ile ulaşım sağlamak isterseniz; 300, 303 ve 303B hatlarını kullanabilirsiniz. 

Silivri’ye otobüs ile ulaşım sağlayabileceğiniz bölgeler; Büyükçekmece ve Yenibosna’dır. 

İstanbul’da otobüs ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir ve ulaşım için İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir. 

Silivri'de muhteşem manzaraları ile sizi uzaklara götürecek gezi rehberi için Silivri gezi rehberi sayfamızı kontrol etmeyi unutmayın.


Silivri’ye En Yakın Havalimanı

Silivri’ye en yakın havalimanı Tekirdağ -  Çorlu Havalimanı’dır. Çorlu Havalimanı Silivri arası mesafe 31 km ve ortalama 30 dk sürmektedir. 

Silivri’ye diğer yakın havalimanı ise İstanbul Havalimanı’dır. Silivri İstanbul Havalimanı arası mesafe ortalama 58 km ve 1 saat sürmektedir. 


Metro ile Silivri’ye Nasıl Gidilir?

Silivri ilçesine, metro ile doğrudan ulaşım seçeneği bulunmamaktadır. 

Metro bağlantısını kullanarak ulaşım sağlamak isterseniz; M1A Yenikapı- Atatürk Havalimanı metro hattını kullanmanız gerekmektedir. 

Bu hat ile, Yenibosna durağında indikten sonra 303 Silivri- Yenibosna Metro otobüs hattına aktarma yaparak Silivri’ye gidebilirsiniz. 

İstanbul’da, metro ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir ve ulaşım için İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir. 

Silivri'de dinlenmek ve uzun zamandır ihtiyaç duyduğunuz o hayalinizdeki tatili yapmak için Silivri tatil otelleri sayfasına göz atmayı unutmayın.


Metrobüs ile Silivri’ye Nasıl Gidilir?

Silivri ilçesine metrobüs ile doğrudan ulaşım seçeneği bulunmamaktadır. 

Metrobüs bağlantısını kullanarak Silivri’ye gitmek isterseniz; Söğütlüçeşme ile Beylikdüzü arası hizmet veren 34AS metrobüs hattını kullanabilirsiniz. 

Bu hat ile Yenibosna durağında indikten sonra 303 no’lu otobüs hattına aktarma yaparak Silivri ilçe merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. 

İstanbul’da metrobüs ile ulaşım ücreti ortalama 4 TL’dir ve ulaşım için İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir. 

İstanbul Kart’ınız yoksa, ortalama 6 TL ödeyerek tek geçiş hakkı tanıyan kartlardan satın alabilirsiniz. 

Silivri'de denize bir kaç dakika yürüme mesafesinde olup sizi cezbedecek oteller için Silivri denize sıfır oteller sayfamıza göz atmayı unutmayın.