Sarıyer Aktiviteleri

İstanbul’un sahil şeridinde yer alan Sarıyer, lüks evleri, tarihi yalıları ve nezih sokaklarının yanında; tarihi yerleri ve burada keyifli vakit geçirmenize olanak sunan çok çeşitli aktiviteleri ile de tercih edebileceğiniz bir yerdir. 

Şehirde hem deniz hem de doğanın bir arada olduğu sayılı yerlerden biri olan Sarıyer ilçesine geldiğinizde; doğa sporları yapmak için Belgrat Outdoor’a gelebilir, sanatla ve çevreyle buluşabileceğiniz Kilyos Çevre ve Sanat Günleri festivaline katılabilir, Boğaz’da muhteşem bir yat turuna çıkabilir, Enka Eşref Denizhan Açık Hava Tiyatrosu’nda çocuklar ve yetişkinler için harika oyunlar izleyebilir, Sarıyer Sanat Tiyatrosu’nda sanata doyabilir ve çocuklarla birlikte Funtime Game’de keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Sarıyer'de keyifli bir tatil geçirmek için Sarıyer otelleri sayfasında bulunan konaklama seçeneklerine göz atabilirsiniz.


Kilyos Çevre ve Sanat Günleri

Kilyos Plajı Kilyos Plajı

Sarıyer’de 2017 yılından bu yana gerçekleşen Kilyos Çevre ve Sanat Günleri, Çevre Koruma ve Kontrol ve Kültür Müdürlüğü ile Sarıyer Belediyesi tarafından düzenlenmektedir. 

Kilyos’ta kıyı temizliği, çeşitli konser ve etkinlikler, kek ve pasta atölyeleri, kumda sanat etkinlikleri, doğada bisiklete binme ve çeşitli etkinliklerin düzenlendiği Çevre ve Sanat Günleri’nde en çok ilgi çeken şeylerden biri de kıyı temizliğidir. 

Doğayı korumak ve geri dönüşüm adına önemli şeylerin yapıldığı bu festivalde; ayrıca çeşitli sergiler ve konferanslar da gerçekleştirilmektedir. 

Kilyos Çevre ve Sanat Günleri, Eylül ayında düzenlenmektedir.

Günübirlik eğlenceleriniz için uygun fiyatları ile sizi mutlu edecek oteller için İstanbul otel fiyatları sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın.


Belgrad Outdoor

Belgrad Outdoor Yürüyüş Yolu Belgrad Outdoor Yürüyüş Yolu

Sarıyer ilçesinin Bahçeköy semtinde yer alan Belgrad Outdoor; ilçenin en büyük sportif faaliyet kulübüdür. 

ATV safari, at safari, Jeep safari, bisiklet turları ve trekking kampları yapabileceğiniz Belgrad Outdoor, farklı bir deneyim yaşamak ve doğa ile iç içe olmak isteyenlerin tercihi oluyor. 

Burada, ATV safari turları yapabilmeniz için 17 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Ayrıca, safari turu öncesinde çeşitli bilgilendirmeler yapılmakta ve eğitimler verilmektedir. 

Eğitimler toplamda 30 dakika sürmekte ve sonrasında ortalama 90 dakika süren ATV safari turları gerçekleşmektedir. 

Belgrat Outdoor’da, at safari aktiviteleri de gerçekleşmektedir. Binicilik dersi almanıza gerek kalmadan, burada 30 ve 60 dakikalık at binme deneyimi yaşayabilirsiniz. 

Kulübün ormanlık alanında, dilerseniz Jeep safari ve bisiklet turları da gerçekleştirebilirsiniz. 

Burada ayrıca, doğaya ilgi duyanlar için trekking ve kamp olanakları da bulunmaktadır. 

Belgrat Outdoor’da ATV safari kiralama fiyatları ortalama 130 TL’dir. Diğer aktiviteler ve güncel fiyat bilgileri için kulüp ile iletişime geçebilirsiniz.

Sarıyer'e uğradığınızda gezilmesi gereken yerleri ekibimiz sizin için hazırladı. Sarıyer'de gezilecek yerler yazısına göz atabilirsiniz.


Yat Kiralama

Sarıyer Yat Kiralama Aktivitesi Sarıyer Yat Kiralama Aktivitesi

Sarıyer ilçesi, İstanbul’da sahil kenarındaki konumu ile şehrin en keyifli ve en nezih bölgelerinden biridir. 

Tarihi, turistik ya da kültürel bir gezi için geldiğiniz Sarıyer’de gerçekleştirebileceğiniz aktivitelerden biri de sahilden denize açılarak keyifli bir Boğaz turu yapmaktır. 

Boğaz’da saatlik ya da günlük tekne ve yat gezileri için ortalama 1000-3500 TL ödemeniz gerekmektedir.

Sarıyer'de aileniz ile birlikte güzel bir vakit geçirmek için ekibimizin hazırlamış olduğu Sarıyer gezi rehberi sayfasını incelemeyi unutmayın.


Enka Eşref Denizhan Açık Hava Tiyatrosu

Sarıyer Enka Eşref Denizhan Açık Hava Tiyatrosu Sarıyer Enka Eşref Denizhan Açık Hava Tiyatrosu

Enka Vakfı’na ait olan Eşref Denizhan Açık Hava Tiyatrosu, Sarıyer’de sahne ile seyircinin buluştuğu, sanatsal ve kültürel faaliyetlerin gerçekleştiği yerdir. 

1000 kişilik kapasiteye sahip olan açık hava tiyatrosunda; tiyatronun yanı sıra sinema ve konser gibi etkinlikler de gerçekleşmektedir. 

Güncel etkinlik takvimi ve bilet fiyatları için Enka Vakfı’nın resmi internet adresinden ve bilet satış sitelerinden bilgi alabilirsiniz.

Sarıyer dışında il genelinde yapılmakta olan tüm etkinliklere ulaşmak için İstanbul gezi rehberi sayfasına göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.


Sarıyer Sanat Tiyatrosu

Sarıyer Sanat Tiyatrosu Sahnetsi Sarıyer Sanat Tiyatrosu Sahnetsi

Sarıyer’de çocuk ve yetişkin tiyatrolarının sahnelendiği Sarıyer Sanat Tiyatrosu, 1992 yılından bu yana çok çeşitli tiyatro oyunlarının sergilendiği bir sahnedir. 

Çocuklar için; Rapunzel ve Beyaz Atlı Prens, Ali Baba’nın Çiftliği, Çizmeli Kedi, La Fonten Kabare gibi oyunların sahnelendiği tiyatro salonunda, yetişkinler için de çok çeşitli oyunlar sergilenmektedir. 

Güncel program takvimi ve bilet satın almak için Sarıyer Sanat’ın resmi internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sarıyer'de her bütçeye uygun fiyatları ile rahat konaklama hizmetleri sunan yerler için Sarıyer pansiyon sayfamıza göz atabilirsiniz.


Funtime Game

Sarıyer Funtime Game Sarıyer Funtime Game

Sarıyer’de İstinye Park içerisinde yer alan Funtime Game, çocuklu ailelere hitap eden kapalı bir oyun alanıdır. 

Çocuklar için eğlenceli oyuncakların yer aldığı Funtime Game, özellikle hafta sonları oldukça kalabalık olmaktadır. 

Sarıyer'de hayatınızın en mutlu gününün ve bu günü taçlandıran tatilin kusursuz geçmesi için Sarıyer balayı otelleri sayfamızı kontrol etmeyi unutmayın.