Pamukkale Aktiviteleri

Dünya miraslarından biri olan travertenleriyle ünlü Pamukkale’de yapılacak çeşit çeşit aktiviteler bulunmaktadır. Travertenlere gösterilen yoğun ilginin yanında Pamukkale, sahip olduğu doğal güzellikleri ve imkanlarıyla da pek çok turistin ilgisini çekmektedir.

Yüzyıllardır saklı kalan antik kentleri, şelaleleri ve travertenleri ziyaret ederken fotoğraflarınızı çekebilir, ilçenin eşsiz güzelliğini bir de tepeden izlemek isterseniz yamaç paraşütü yapabilir, keyifli dağ yürüyüşleri yapabilir ve bisiklet turlarına çıkabilirsiniz. Pamukkale’nin sahip olduğu etnik eşyalara sahip olmak isterseniz de alışveriş de yapabilirsiniz.  

Pamukkale'de keyifli bir tatil geçirmek için Pamukkale otelleri sayfasında bulunan konaklama seçeneklerine göz atabilirsiniz.


Pamukkale Yamaç Paraşütü

Pamukkale Yamaç Paraşütü Pamukkale Yamaç Paraşütü

Pamukkale’de yamaç paraşütü oldukça rağbet gören aktivitelerden biridir. Pamukkale’ye 21 km mesafede yer alan Çökelek Dağı eteklerinde paraşüt atlamaları yapılmaktadır. Bölgenin turistik olması bakımından ulaşım oldukça rahattır.

Uçuş sonrası güvenli bir alan olması bakımından, hem amatörler hem de profesyoneller için uygun ve güvenlidir. Yamaç paraşütünde ilk deneyim için de gayet uygun bir tercihtir.

Çökelek Dağları’nda sürdürülen yamaç paraşütü sporu gibi yelken ve kanat paraşütleri de dikkat çekmektedir. Pamukkale’de 1997 yılında ilk kez yapılmış olan 1. Dünya Hava Oyunları’nın düzenlenmesinden bu yana bu hava sporları öne çıkmaktadır.  

Pamukkale'ye uğradığınızda gezilmesi gereken yerleri ekibimiz sizin için hazırladı. Pamukkale'de gezilecek yerler yazısına göz atabilirsiniz.


Pamukkale Travertenleri Gezisi

Pamukkale Travertenler Gezisi Pamukkale Travertenler Gezisi

Pamukkale’nin gözdesi sayılan travertenler, ülkemizde oldukça ünlü olmasının yanında UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer almaktadır. Eşsiz güzelliği itibariyle pek çok turist tarafından oldukça rağbet görmektedir.

Travertenler, termal sular ve mineraller sayesinde oluşmaktadır. Bölgedeki sıcak suyun oksijenle temas etmesiyle sudaki kalsiyum karbonat reaksiyona girmekte ve çökelmektedir. Bölge sahip olduğu termal sularla ve verimli coğrafyasıyla yıllardır şifahane olarak kullanılmaktadır.

Travertenlerin sahip olduğu doğal minerallerle rahatlatıcı ve ağrı giderici bir etkisi olduğu bilinmektedir. Denizli merkeze 18 km uzaklıkta kalan Pamukkale Travertenleri’ne toplu taşımayla veya özel aracınızı kullanarak ulaşmanız mümkündür. Ziyaret esnasında dinlenmek ve atıştırmak isteyenler için iki adet kafe mevcuttur. 

Travertenlere giriş ücreti 35 TL’dir. Müze kart sahipleri için girişler ücretsizdir. 

Pamukkale'de aileniz ile birlikte güzel bir vakit geçirmek için ekibimizin hazırlamış olduğu Pamukkale gezi rehberine göz atmayı unutmayın.


Pamukkale Dağ Yürüyüşü

Pamukkale Dağ Yürüyüşü Pamukkale Dağ Yürüyüşü

Pamukkale’de son zamanlarda en popüler aktivitelerden biri de dağ yürüyüşü yapmaktır. İlçenin sahip olduğu Çamlık Dağı, yürüyüş aktiviteleri için en çok tercih edilenler arasındadır. Burada dağ yürüyüşünüzü yaparken fotoğraflar çekebilir, manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.   Dilerseniz dağcılık gruplarına katılabilir ve bu şekilde de aktivitenizi tamamlayabilirsiniz.

Çamlık Dağı’nın rotası Kızılcabölük’e ya da teleferik tesislerine kadar uzanmaktadır. Pamukkale’de dinlendirici bir aktivite arayışındaysanız dağ yürüyüşü yapmanız özellikle önerilmektedir. 

Doğal şifa ve huzurun merkezi olan termal otellerde keyifli vakitler geçirebileceğiniz otellerin listesi Pamukkale termal oteller sayfasında yer almaktadır.


Pamukkale Fotoğraf ve Bisiklet Turu 

Pamukkale Bisiklet Turu Pamukkale Bisiklet Turu

Pamukkale, eşsiz güzelliğiyle dikkat çeken travertenleri ve antik kentleri, ilçenin temiz doğasının sunduğu yürüyüş alanları ve bisiklet turlarına çıkabileceğiniz dağ yolları, şelaleleri, çeşit çeşit hediyelik eşyalarının olduğu alışveriş merkezleri ve daha birçoğunu fotoğraflamanız için oldukça müsaittir. 

Dağların turistik gezilere uygun hale getirilmesiyle bisiklet turlarınızı da yapmanız daha da kolaylaşmıştır. 

Pamukkale'de her bütçeye uygun fiyatları ile rahat konaklama hizmetleri sunan yerler için Pamukkale pansiyon sayfamıza göz atabilirsiniz.


Pamukkale Alışveriş

Pamukkale Şarapları Pamukkale Şarapları

Pamukkale sahip olduğu etnik kültürü ile hediyelik eşyalar, kıyafet ve ev eşyası tasarımları gibi pek çok özgün alışveriş haznesine sahiptir. İlçeyi ziyarete gelen ziyaretçilerin birçoğu bütün aktivitelerini yaptıktan sonra sıradaki tercihini alışverişten yana kullanmaktadır. Pamukkale ve çevresinde yapacağınız küçük bir gezintiyle alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.