Pamukkale Nerededir ve Nasıl Gidilir ?

Pamukkale, Ege Bölgesi’nin doğusunda yer alan Denizli şehir merkezine yaklaşık 22 km uzaklıktadır. Denizli’nin ilçesi olan Pamukkale Büyük Menderes Nehri’nin kollarından biri olan Çürüksu Çayı’nın doğduğu alandadır.

İlçenin kuzeyinde Güney, batısında Buldan, Sarayköy ve Merkezefendi, doğusunda Çal ve Honaz, güneyinde ise Tavas ilçeleri bulunmaktadır. İlçeye karayolu, havayolu ve demiryolu ile ulaşım mümkündür. 

Pamukkale'de uygun fiyatları ile her bütçeye hitap eden konaklama hizmetleri için Pamukkale hotel sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Pamukkale’ye Havayolu ile Ulaşım

Pamukkale’ye havayolu ile gelmek isteyenler Denizli Çardak Havalimanı’nda inip Pamukkale’ye ulaşım sağlayabilmektedir. Uçak bileti ücretleri satın alınan döneme ve kalkış noktasına göre değişim göstermektedir. 

İlçeye yaklaşık 72 km uzaklıkta olan havalimanından transfer hizmetleri, minibüs veya taksilerle ulaşım mümkündür. 

Pamukkale'de bünyesinde barındırdığı eşsiz güzelliklere şahit olmak için Pamukkale'de gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.


Pamukkale’ye Otobüs ile Ulaşım

Pamukkale’ye gelmek isteyenler için neredeyse birçok otobüs firması direkt Denizli Otobüs Terminali’ne gelmektedir. Denizli Otogarı’ndan Pamukkale’ye yaklaşık olarak 18 km mesafe bulunmaktadır. Otogarda indikten sonra otobüs, minibüs veya taksi kullanılarak ilçeye varılabilmektedir.

İzmir’den Pamukkale’ye otobüs ile gelmek için öncelikle 3 saat süren otobüs yolculuğu ile Denizli Otogarı’na varılmaktadır. Otogardan sonra Pamukkale’ye çeşitli vasıtalar aracılığı ile gidilebilmektedir. Otobüs bileti fiyatları 20 – 30 TL’den başlamaktadır.

Antalya’dan Pamukkale’ye otobüs ile gelmek için öncelikle yaklaşık 4 saat süren otobüs yolculuğu ile Denizli Otogarı’na varılmalıdır. Buraya ulaşımdan sonra çeşitli vasıtalar aracılığı ile Pamukkale’ye geçilebilmektedir. Otobüs biletinin fiyatı ise 30 - 40 TL’den başlamaktadır.

Aydın’dan Pamukkale’ye gelmek için öncelikle 2 saat süren otobüs ile yolculuk yapılmakta ve Denizli’ye varılmaktadır. Denizli Otogarı’nda inildikten sonra Pamukkale’ye çeşitli vasıtalar aracılığı ile geçilmektedir. Otobüs biletinin fiyatı 15 - 20 TL’den başlamaktadır.

Pamukkale'de birbirinden farklı mekanlar ile sizi büyüleyecek yerler için Pamukkale gezi rehberi sayfamıza göz atabilirsiniz.


Pamukkale’ye Tren ile Ulaşım

Pamukkale’ye tren ile gelmek isteyenler Pamukkale Ekspresi’ni kullanmalıdır. İstanbul’dan Denizli’ye giden tren seferlerinde yolculuk yaklaşık 12 saat sürmektedir. Yolculuğun son istasyonu ise Goncalı Tren İstasyonu’dur. Bilet ücretleri 50 – 75 TL arasındadır.

Tren istasyonundan Pamukkale’ye yaklaşık olarak 11 km mesafe bulunmaktadır. Dileyenler taksi veya minibüs seferleri ile Pamukkale’ye varabilmektedir.

Pamukkale'de bir çok eğlenceli aktiviteler ile yüzünüzü güldürecek oteller için Pamukkale termal oteller herşey dahil sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Pamukkale’ye Özel Araç ile Ulaşım

Pamukkale birçok turistik bölgeye yakın bir konumdadır. Ankara’dan ve İstanbul’dan yoğunluklu olarak ziyaretçi gelmektedir. Pamukkale’nin İstanbul’a uzaklığı yaklaşık olarak 560 km, Ankara’ya uzaklığı yaklaşık olarak 480 km, İzmir’e uzaklığı yaklaşık 220 km’dir. 

İstanbul’dan Pamukkale’ye özel araç ile yolculuk yaklaşık olarak 9 saat sürmektedir. Özel araç yolculuğu Ankara’dan gelenler için yaklaşık 6 saat, İzmir’den gelenler içinse yaklaşık 3 saat sürmektedir.

Pamukkale'de bir çok aktiviteyi içerisinde barındıran ihtişamlı otelleri sizin için Pamukkale 5 yıldızlı oteller sayfasında listeledik.