Pamukkale pansiyon Otelleri

Pamukkale bölgesinde 4 adet pansiyon oteli bulunmaktadır.

Çınar Pansiyon Tekin Kardeşler Pamukkale

Çınar Pansiyon Tekin Kardeşler

Pansiyon Pamukkale Sadece Oda
 • Uygun
 • Aile
 • Kapalı Havuz
 • Havuzlu
İNCELE
Kor Termal Pansiyon Pamukkale

Kor Termal Pansiyon

Pansiyon Pamukkale Sadece Oda
 • Uygun
 • Aile
İNCELE
Çıbıkoğlu Apart Pamukkale

Çıbıkoğlu Apart

Termal Pamukkale Sadece Oda
 • Uygun
 • Aile
 • Hayvan Kabul Eden
İNCELE
Sağıroğlu Termal Pansiyon Karahayit Pamukkale

Sağıroğlu Termal Pansiyon Karahayit

Apart Pamukkale Oda Kahvaltı
 • Aile
İNCELE

Pamukkale Tatili Hakkında

Pamukkale ilçesi, Ege Bölgesi’nin çok değerli bir kenti olan Denizli’nin 2. merkez ilçesidir. İlçe içerisinde tren garı ve otobüs terminali bulunduğu için ülkenin hemen her bölgesinden kolaylıkla Pamukkale’ye ulaşım sağlanabilir. Tercihen hava yolu ile de ulaşım gerçekleştirilebilir fakat İstanbul üzerinden aktarma yapılması gerekir.

Pamukkale ilçesi, adını pamuk görünümündeki Pamukkale Travertenleri’nden almıştır. İlçe içerisinde yoğun ilgi toplayan doğa bölgeler mevcuttur. Bu doğal alanların başında; Pamukkale Travertenleri, Karahayıt Kırmızı Suyu ve Kaplıcaları, Antik Yüzme Havuzu, Bağbaşı Yaylası, Çamlık Parkı, Zeytin Yaylası gelmektedir. Bu bölgelerde çeşitli doğa faaliyetlerini gerçekleştirebilir, kaplıcalarda keyifli vakit geçirebilirsiniz. Denizli'nin otellerinin en popüler olanları bu bölgelerdedir.

İlçe içerisinde yer alan tarihi ve turistik mekanların sayısı azdır fakat her biri oldukça büyük ve eğlenceli yerlerdir. Bu alanlar; Hierapolis Antik Kenti, Hierapolis Arkeoloji Müzesi, Laodikeia Antik Kenti, Pamukkale Natural Park’tır.

Pamukkale, konaklama yönünden de oldukça gelişmiş ve her kitleye hitap etmeyi başarmış bir bölgedir. Bu otellerin birçoğunda kaplıcaları kullanmak mümkündür. Pamukkale otel tesisleri arasından en çok tercih edilenleri; Vista Wellness SPA Hotel, Adempira Termal & SPA Hotel, Sebur Pamukkale Ninova Thermal Hotel bulunmaktadır. Daha sade bir yer arayanlar ise; Lavin Otel Denizli, Grand İtimat Otel, Hotel Alida Pamukkale’yi tercih edebilir.

Birçok yönden gelişmiş olan bu ilçenin keyifli bir gece hayatı mevcuttur. Pamukkale’de, ilçeyi gezdikten sonra, dinlenmek, çeşitli yiyecek ve içecekleri tüketmek ve eğlenmek için tercih edilebilecek mekanlar mevcuttur. Bu mekanların en popülerleri arasında; Kayaç Restaurant & Bar, Doğa Park, Mom Eve Restaurant, Marina CLUP, Korucuk Bar, Deniz Birahanesi yer almaktadır.

Pansiyon Tatili Hakkında

Pansiyon oteller, konaklama hizmeti sunmak için tamamıyla ya da kısmi şekilde otele çevrilmiş olan evler olarak düşünülebilir. Genellikle de bu otellerde konaklamanın yanı sıra, müşterilere ev sahibi elinden bir yemek hizmeti sunulur. Pansiyon oteller, ücret karşılığında turistlere ve yolculara hem konaklama hem de yemek hizmeti sunan tesisler olarak karşımıza çıkar.

Pansiyon otellerin özellikleri, daha çok da yemek konusunda, her şey dahil gibi konseptlerdeki otellere göre biraz farklılaşır. Kahvaltı ile akşam yemekleri, bu otellerde ücrete dahil ediliyor. Ayrıca iki öğün ücretsiz yemeğin sunulduğu bu pansiyon otellerin bazılarında akşam yemeği verilmesi yerine öğle yemeği seçeneği sunulabiliyor. Bu noktada yarım pansiyon otellerde bütün içecekler için ücret alınır. Bu tip özellikteki otellerin popüler olduğu yerler arasında Antalya, Kuşadası, Bodrum, Marmaris bölgeleri ilk akla gelenler…

Pansiyon otellerin asıl avantajı ise Ege Bölgesi’nden Akdeniz’e, Karadeniz’den Marmara Bölgesi’ne kadar değişik bölgelerde bulunabiliyor ve farklı güzelliklerdeki bölgelerde tatil planlama konusunda geniş ve kârlı seçenekler sunabiliyor olmalarıdır. Siz de istediğiniz bölgedeki pansiyon otelde ayrıcalıklı bir tatil planlayabilirsiniz. Bu otellerde konfor, eğlence, rahatlık, ev yemeği tadında lezzetler gibi özellikler, hem yazın hem de kışın avantajlı ve keyifli bir tatil yapmanıza imkân veriyor! Ayrıca pansiyon otellerde konaklamanın bir diğer artısı da otele tamamıyla kapalı şekilde kalmanızın gerekmemesi ve şehri keşfedebilme olanağı sunmasıdır.

Pansiyon oteller, ucuz ve ekonomik tatil seçenekleri barındırması ile tercih ediliyor. Tatil yapmak isteyen ancak bütçesi yüzünden ucuz tatil olanaklarına ihtiyaç duyan tüm tatilciler için pansiyon oteller öncelikli tercih olmakta…

Bu noktada dilerseniz erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak daha da ekonomik ve bütçenizle uyumlu bir tatil planlama şansınız da var. Taksit fırsatları, uygun fiyatlar, geniş otel seçenekleri ile pansiyon otellerden tercih edebilir; avantajlı fiyatlarla tatil yapmak için tercih ettiğiniz otelde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Özel kampanyalar ve seçenekler sayesinde kârlı bir tatil planı yapmanız da mümkün olur!