Pamukkale’den Alınacak Hediyelik Eşyalar

Pamukkale dünya harikası travertenleri ve kaplıcalarıyla göz alıcı bir ilçedir. Bu köklü geçmişi yalnızca bu özellikleriyle değil hediyelik eşyalarıyla da tanınmaktadır. Turizm ve termal için gelen seyahat severler için birçok alışveriş seçeneğine sahip olan Pamukkale, rengarenk kumaşları, deri üretimleri, seramikleri ve daha birçok el emeği üretimleriyle seyahat severlerin gözdesi haline gelmiştir.

Pamukkale’de travertenlerden ve Denizli’nin meşhur Denizli horozuna ait kartpostallar en popüler hediyelik ürünler arasındadır. Ayrıca her sene mayıs ve haziran aylarında düzenlenen Buldan Festivali’ne katılmanız ve Buldan Kumaşı’ndan yapılan ev tekstili ürünlerini incelemeniz önerilmektedir. 

Pamukkale’nin merkezinde bulunan pek çok dükkan ve mağazalarda yöreye ait ünlü birçok tekstil ürünü satılmaktadır. El yapımı seramikler, tel kırma ve gümüş takıları, Çalkarası üzümden yapılmış şaraplar ve daha ilginizi çekecek hediyelik eşyalar olacaktır. 

Pamukkale'de uygun fiyatları ile günübirlik kalabileceğiniz hoteller için Pamukkale hotel sayfamıza göz atabilirsiniz.


Pamukkale Şarapları

Pamukkale Şarapları Pamukkale Şarapları

Pamukkale’de üretilen Çalkarası Şarapları oldukça ünlüdür. Yalnızca bununla değil, Buldan Yenicekent, Çal, Çivril, Güney, Acıpayam, Honaz, Baklan ve Bekilli üzümlerinden yapılan oldukça lezzetli şaraplar da bulunmaktadır. 

Pamukkale, yurtiçi ve yurtdışı pazarına şarap üretimi yapmaktadır. Avrupa’dan aldığı pek çok takdir ve ödülle değerini ve kalitesini korumaktadır. Bölgenin uygun ılıman ikliminde özenle saklanan bu şarapları Pamukkale seyahatiniz dönüşünde sevdiklerinize hediye olarak alabilirsiniz.

Pamukkale'de manzaraları ile sizi büyüleyecek ihtişamlı yerler için ekibimizin hazırladığı Pamukkale'de gezilecek yerler yazısını inceleyiniz.


Pamukkale Kumaşları ve Buldan Bezi

Buldan Bezi Buldan Bezi

Pamukkale’nin neredeyse her köşesinde bulabileceğiniz kumaşların yanı sıra Buldan’a ait dokumalar öne çıkmaktadır. Hediyelik satın alabileceğiniz bornozlar, havlular, masa örtüleri, ipek şallar, fularlar ve el işi perdeler mevcuttur. Tamamen el emeği ürünü olarak tasarlanan ve üretilen bu eşyalar sizi ve sevdiklerinizi memnun edecektir. 

Bu tasarım ürünlerinin yanında Pamukkale’de ünlü olan bir diğer eşya ise Buldan Bezi’dir. Buldan’da üretimi olan bu bezin pazarlama alanı Pamukkale olup pek çok işletmede bulmanız mümkündür. 

Rengarenk ve çeşit çeşit olan bu bezler göze hitap etmesiyle pek çok turistin ilgisini çekmektedir. Osman Bey zamanında saraylarda giyim ve ev tekstilinde kullanılan Buldan Bezi, günümüze kadar varlığını korumuştur. 

Pamukkale'de manzarası ve tarihi yerleri ile sizi büyüleyecek yerler için Pamukkale gezi rehberi sayfasını ziyaret etmeyi unutmayın.


Deri Ürünleri

Deri Ürünleri Deri Ürünleri

Pamukkale’nin en önemli hediyelik eşyalarından biri de deri ürünlerdir. Geçmişi Osmanlı Dönemi’ne dayanan dericilik sektörü, günümüzde Pamukkale çevresinde yaygın olarak sürdürülmektedir.

Bu alan ayakkabıcılık, çizme, cilt, silah aksesuarları ve saraçlık olarak yaygınlaşmıştır. Pamukkale’de ise daha çok ayakkabı üzerinde aktif bir şekilde devam etmekte ve neredeyse ilçenin pek çok köşesinde bir ayakkabı imalathanesi görmeniz mümkündür.

İlçeye uğramışken bu köklü deri sanatının ürünü olan eşyalara sahip olmadan dönmemelisiniz.

Pamukkale'de her bütçeye hitap eden konaklama hizmetleri için Pamukkale apart oteller sayfamıza uğramayı unutmayın.


Pamukkale Figürleri

Pamukkale Figürleri Pamukkale Figürleri

Pamukkale Travertenleri Denizli’ye uğrayanların en çok ziyaret ettikleri yerdir. Bu doğal güzelliğin sahip olduğu figürler, biblolar ve işlemeli tablolar mevcuttur.

Bu çeşitliliğe Denizli’nin sahip olduğu Denizli Horozu da dahildir. Denizli Horozu’nun rengarenk çeşitleri, farklı tasarımlara sahip duvar saatleri ve çinileri de bu seçeneklerin arasında yer almaktadır.  

Bu ürünler göze hitap etmesi ve işlevli ürünlerin üzerinde kullanılması bakımından hediyelik eşya olarak tercih edilen en popüler ürünlerdendir. Pamukkale’nin neredeyse her köşesinde işletmelerde bu ürünlerden bulabilirsiniz.

Pamukkale'de gezilecek yerlere yakın muhafazakar hizmet veren Pamukkale islami termal oteller listesinden birini seçebilirsiniz.


Toprak Testi ve Çömlekler

Toprak Testi ve Çömlekler Toprak Testi ve Çömlekler

Üretimi oldukça geçmişe dayanan testi ve çömlekler günümüzde tasarımla buluşarak göze hitap etmesi ve işlevleriyle oldukça dikkat çeken hediyelik eşyalar haline gelmişlerdir. 

Pamukkale’nin pek çok işletmesinde bardak, testi, küp, saksı ve çömlek gibi ürünlerin birçok çeşidinden bulabilirsiniz. İlçeye uğrayan pek çok turistin ilgisini çeken bu hediyelik eşyaları, Pamukkale’de hediyelik eşya alışverişinizde kullanabilirsiniz.