Giresun Plajları

Giresun, doğası ve tarihi ile bölgede yıl boyunca ziyaretçi çeken illerimizden birisidir. 16 ilçeden 7 tanesi kıyıda konumlanmaktadır. Bu ilçelerde ve il merkezinde 20 tane plaj bulunmaktadır.

Toplam 122 kilometre uzunluğa sahip kıyı şeridine sahip olan Giresun’da dağların denize paralel uzanmasından dolayı denize girmek için uygun olan çok fazla plaj yer almaktadır. Ormanlarla, deniz birçok kez birbirine çok yakın noktalardan geçmektedir.

Sadece yaz aylarında denize girilen plajların birçoğunda misafirlerine hizmet eden tesisler mevcuttur. Özellikle belediyeler tarafından işletilen plajlar temizlikleri ve kaliteli hizmetler ile dikkat çekmektedir. 

Karadeniz’de yüzmek isteyenlerin mutlaka dikkat etmesi gereken deniz suyu akıntılarıdır. Bir anda ortaya çıkan bu akıntılar insanların tehlike atlatmasına neden olmaktadır. Emniyet şeridi dışında yüzmemeye dikkat etmeniz gerektiğini unutmamalısınız. 

Giresun'da uygun fiyatları ile her bütçeye hitap eden konaklama hizmetleri için Giresun hotel sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Uluburun Plajı

Uluburun Plajı Uluburun Plajı

Giresun’un doğusunda Keşap ilçe sınırları içinde bulunan bu küçük plajın etrafı sarp kayalıklarla ve ormanlık arazi ile çevrilidir. Bu özelliği sayesinde adeta bir saklı cennet olarak görülmektedir. Sahile inebilmek için yapılmış olan merdivenler kullanılmaktadır. 

Plajı tercih edenler genellikle kayalıkların üzerine çıkıp denize atlamayı tercih etmektedir. 100 metre uzunluğa sahip olan plajın genişliği sadece 20 metredir.

Araç ile gelenler için otopark hizmetinin verildiği plajda bir işletme mevcuttur. Duş, soyunma kabini, tuvalet, şezlong ve şemsiye kiralama hizmetlerini bu işletme sağlamaktadır. Plajın üst kısımlarında güzel bir manzara izlemenize yardımcı olacak çay bahçeleri yer almaktadır.  


Giresun Belediye Plajı

Giresun Belediye Plajı Giresun Belediye Plajı

Giresun’da denize girilebilecek en güzel plajlardan birisidir. Zemini ve sahili tamamen sarı kumdan oluşan plajın etrafında çok sayıda işletme bulunmaktadır. Şehrin batısında yer alan plaja isterseniz araç ile isterseniz de yürüyerek rahatça ulaşma şansınız vardır. 

50 metre genişliğe, 250 metre uzunluğa sahip olan plaj içerisinde duş ve tuvalet ücretsiz olarak sunulmaktadır. Şezlong ve şemsiye hizmeti için ücret alınmaktadır. Araçla gelenler için otopark, denize girenleri korumak için cankurtaran hizmeti verilmektedir. Plajda vakit geçirebileceğiniz, bir şeyler yiyip içebileceğiniz küçük işletmeler konfor sağlamaktadır. 

Giresun'da eski tarihi yapılarından tutun, görkemli ve nefes kesen yerleri ziyaret etmek için Giresun'da gezilecek yerler yazımızı ziyaret edin.


Asarkaya Plajı

Asarkaya Plajı Asarkaya Plajı

Keşap ilçesinde bulunan Asarkaya, ilçe merkezinden yürüyerek ulaşılabilecek bir mesafededir. Plajın etrafında dinlenmek, yemek yemek ve içmek için noktalar mevcuttur. Küçük bir plaj olmasının yanında özellikle yaz aylarında çok yoğun olması ile bilinmektedir.

Plaj etrafında eğlenceli zaman geçirmenize fırsat verilecek aktiviteler düzenlenmektedir. Zemini çakıl taşından oluşan plaj içerisinde ister güneşlenebilir isterseniz de denize girebilirsiniz. Plajın hemen karşısında bulunan küçük adalarda plajı tercih edenlerin genellikle yüzerek ulaştıkları noktalardan bazılarıdır. 


Bulancak Belediye Plajı

Bulancak Belediye Plajı Bulancak Belediye Plajı

Giresun’un batısında yer alan Bulancak ilçesinde bulunan plaj, belediye tarafından hizmete açılmaktadır. İl merkezinden araçla 20 dakika içerisinde ulaşabilen plajın içerisinde duş, tuvalet, şemsiye, şezlong, yemek ve soyunma kabini gibi hizmetler sunulmaktadır.

Bulancak ilçe merkezinde olmasından dolayı bölge halkı yaz aylarında serinlemek ve güneşlenebilmek için bu plajı tercih etmektedir. Uzunluğu 250 metre, genişliği 50 metredir. Cankurtaran hizmetinin de verildiği plajın zemini tamamen kumdan oluşmaktadır. Bu Karadeniz’de ender bir özelliktir. 

Giresun'da muhteşem manzaraları ile sizi farklı diyarlara götürecek gezi rehberi için Giresun gezi rehberi sayfamıza uğramayı unutmayın.


Boztepealtı Plajı

Boztepealtı Plajı Boztepealtı Plajı

Eynesil ilçesinde bulunan Boztepealtı Plajı küçük olmasına rağmen bölgede denize girilebilecek en güzel alanlardan birisidir. Eynesil Kalesi’nin hemen yanında bulunan plaj aynı zamanda güzel bir manzaraya sahiptir.

Plaj içerisinde herhangi bir hizmet verilmemektedir. Tamamen halka açık olan plaja giderken tüm ihtiyaçlarınızı önceden karşılamanız gerekmektedir. 50 metre genişliğe ve 150 metre uzunluğa sahip olan plajın zemini tamamen çakıl taşlarından oluşmaktadır.

Giresun şehir merkezine uzaklığı 74 kilometre olup araç ile 1 saatte plaja ulaşılabilmektedir. 


Çerkez Önü Plajı

Çerkez Önü Plajı Çerkez Önü Plajı

Giresun’da bulunan plajlar arasında en temizlerinden birisi olarak gösterilen Çerkez Önü Plajı’na şehir merkezinden yürüyerek ulaşılabilmektedir. Küçük işletmeler yaz boyunda buraya gelen insanlara şemsiye ve şezlong hizmeti vermektedir. Güzel bir şehir manzarası da izleyebileceğiniz plajın genişliği 50 metre, uzunluğu ise 150 metredir.

Plajın zemini tamamen çakıl taşlarından oluşmaktadır. Yol üzerinde olmasından dolayı araç ile rahatça ulaşılabilmektedir. İşletmelerde yemek ve alkol de bulunmaktadır. Yazın biraz eğlenmek ve denizde vakit geçirmek için tercih edilebilecek bir plajdır. Şehir merkezinin doğusunda yer almaktadır. 

Giresun'da hayatınızın en mutlu gününün ve bu günü taçlandıran tatilin kusursuz geçmesi için Giresun balayı otelleri sayfamızı kontrol etmeyi unutmayın.


Eğrice Halk Plajı

Eğrice Halk Plajı Eğrice Halk Plajı

Piraziz’de bulunan plajlardan birisidir. Giresun merkezden araç ile 25 dakika da ulaşılabilen plajın zemini ve içi kumdan oluşmaktadır. Plaj içerisinde çok sayıda şezlong ve şemsiye bulunmaktadır. Birkaç tane işletmenin bulunduğu plajın uzunluğu 250 metre olup, genişliği 50 metredir.

Orman ile plajın iç içe olduğu bu noktada keyifli vakit geçirme şansına sahip olabilirsiniz. Biraz kafa dinlemek, denize girmek ve doğayla iç içe vakit geçirmek isteyenlerin mutlaka uğraması gereken noktalardan birisidir. Yemek, içmek için noktalar bulunan plaj içerisinde buraları uygun fiyatlar ile kullanabilirsiniz. 


Beygir Kumu Plajı

Beygir Kumu Plajı Beygir Kumu Plajı

Tirebolu ilçesinde bulunan en temiz ve güzel plajlardan birisidir. Beygir Kumu plajı 50 metre genişliğe ve 250 metre uzunluğa sahiptir. Plaj içerisinde birçok hizmet tam anlamıyla verilmiyor olsa da ilçe halkı tarafından sürekli olarak kullanılmaktadır. 

Karayolu ile ulaşılabilen plajın bir kısmı kum bir kısmı çakıl taşından oluşmamaktadır. Tirebolu ilçe merkezine yakın olmasından dolayı buraya yürüyerek rahatça ulaşılabilmektedir. Karayolunun yanında olmasından dolayı araç ile de hızlı bir şekilde ulaşılarak plajda keyifli bir şekilde vakit geçirme şansınız mevcuttur. 

İçerisinde bir çok aktiviteye izin veren ailenizle keyifli zamanlar geçirmenize imkan sağlayan Giresun tatil otelleri seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.


Yılgın Aile Plajı

Yılgın Aile Plajı Yılgın Aile Plajı

Tirebolu’da bulunan plajlardan birisidir. Şehir merkezinde olan plaj içerisinde soyunma kabini, yemek, şemsiye, şezlong, tuvalet ve duş hizmeti verilmektedir. Sahilin genişliği yaklaşık olarak 50 metre, uzunluğu da 250 metre civarındadır. Zeminin tamamen çakıl taşlarından olduğu plajda yemek ve içmek için hizmet veren işletmeler bulunmaktadır.

Giresun’da yaz aylarında en çok kullanılan plajlar arasında yer almaktadır. Plaj üzerinde voleybol oynayabilir ve diğer aktivitelere katılabilirsiniz. Gemiyle tur atabilir ya da eğlencelere dahil olabilirsiniz. Plajın hemen karşısında bulunan küçük kayalık adalar plaja gelenlerin yüzerek ulaşmaya çalıştığı noktalar arasında yer almaktadır. 


Tirebolu Belediye Plajı

Tirebolu Halk Plajı Tirebolu Halk Plajı

Tirebolu Belediyesi tarafından işletilen plaj bölge halkı tarafından yaz boyunca tercih edilenler arasında yer almaktadır. Plajın genişliği 50 metre, uzunluğu 150-200 metre olarak bilinmektedir. Zemini tamamen kum olan plajda eğlenmek için yapılabilecek çok sayıda aktivite bulunmaktadır.

Denize girecek olanların yararlanabilmesi için tuvalet, duş, soyunma kabini hizmetleri sunulmaktadır. Konfor bulmanıza yardımcı olacak şezlong ve şemsiye kiralanmaktadır. Plajdan ayrılmadan yemek yiyebileceğiniz ve bir şeyler içerek zaman geçirebileceğiniz işletmeler hizmet vermektedir.

Giresun merkezinin doğusunda yer alan plaja araç ile 30-35 dakika yolculuk ile ulaşarak güzel zaman geçirme şansınız bulunmaktadır. İlçe merkezinden yürüyerek kısa sürede ulaşılabilmektedir.