Tirebolu Otelleri

Tirebolu Bölgesinde 2 adet otel bulunmaktadır.

Hebo Marina Hotel Giresun

Hebo Marina Hotel

Şehir Giresun Oda Kahvaltı
 • Aile
 • 3 YIldızlı
İNCELE
Bal Otel Tirebolu Giresun

Bal Otel Tirebolu

Şehir Giresun Oda Kahvaltı
 • 3 YIldızlı
 • Aile
 • Spa
 • Toplantı
 • Kapalı Havuz
 • Havuzlu
İNCELE

Tirebolu Tatili

Tirebolu’da Gezilecek ve Görülecek Yerler

Tirebolu OtelleriTirebolu OtelleriPlajlar ve Koylar: Tirebolu, Karadeniz kıyı şeridinde bulunan Giresun ilçelerinden birisidir. Uzun bir kıyı şeridine sahip olan ilçe Karadeniz dağlarının denize paralel uzanmasının da etkisiyle küçük plajlara sahiptir. Ortalama 200 ile 300 metre uzunluğuna sahip ilçede beş adet plaj bulunmaktadır. Bada, Beygir Kumu, Belediye, Kaynarca ve Yılgın Aile Plajı’nı tercih ederek denizin keyfini çıkarmak mümkün olacaktır. 

Tarihi Yapılar: Tirebolu’da geçmişi yüzlerce yıl öncesine dayanan çok sayıda tarihi yapı bulunmaktadır. İlçeye adını veren üç kale bunlar arasında ilk sırada yer almaktadır. Andoz Kalesi, Saint Jean Kalesi, Bedrama Kalesi, Selimağa Çeşmesi başlıca görülmesi gereken tarihi yapılar arasında yer almaktadır. Şehir merkezinden ulaşım kolay olan bu yapılarda tarihi soluyarak zaman geçirebilirsiniz. 

Çevredeki Doğal Güzellikler: Ortalama 2000 metrenin üzerinde bir rakıma sahip olan Tirebolu, mavi ile yeşilin kesiştiği sahili ve güzellik tarifi yapılamayan yaylaları ile bölgeye gelenlerin dikkatini çekmektedir. Plajlardan zaman geçirmek yerine arabalarla ulaşılabilen yaylalara giderek doğayı yakından tanımak mümkündür. Gidebileceğiniz bazı yaylalar Olucak, Ağaçbaşı, Güvende, Kazıkbeli, Böğertlenbükü ve Yaşmaklı yaylalarıdır. 

Tirebolu’da Yapılacak Aktiviteler

 • Tirebolu seyahatiniz esnasında yapmanız gereken ilk şey eğer yaz aylarında ilçeyi ziyaret ederseniz sahil şeridinde zaman geçirmek olmalıdır. Güzel ve temiz plajlarında Karadeniz’in serin sularında deniz keyfi yaşayabilirsiniz. Akşamüzeri olduğunda uzun sahil şeridi üzerinden yürüyüşe çıkabilirsiniz.
 • Tirebolu tarihini yakından görmek ve binlerce yıl önce inşa edilen kaleleri ziyaret etmelisiniz. Tirebolu Kalesi şehir merkezinde olması ve size panoramik bir şekilde ilçeyi seyretme fırsatı sunmaktadır. Diğer iki kale de bulundukları konum itibariyle denizi ve doğayı kuş bakışı izlemenize imkan tanımaktadır. 
 • Tirebolu’ya geldiğinizde mutlaka buraya özgü yemeklerinin tadına bakmalısınız. Mevsiminde taze balık yemek ilk sırada yer alacaktır. Bunun yanında farklı yemeklerde bu listede yer almaktadır. Denemeniz gereken özel lezzetler arasında Turşu Kavurması, Taflan Kavurması, Isırgan Otu Yemeği, Pide gibi çok özel lezzetler mevcuttur. 
 • Tirebolu’nun en özel yerleri 2000 metre yukarıda bulunan ve tertemiz havasıyla misafirlerini ağırlayan yaylalardır. Özellikle yaz aylarında bölge halkı burada zaman geçirmeyi tercih etmektedir. Hem rahat olması hem de doğanın huzur veren yapısı nedeniyle tercih edilmektedir. Arabayla çok kısa bir sürede bu yaylalara çıkabilir ve eğer isterseniz kamp kurarak burada daha uzun süreler kalabilirsiniz. 
 • Tirebolu’nun batısında bulunan Giresun il merkezine gidip orada zaman geçirebilmek isterseniz bunu araçla 40 dakika içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Giresun il merkezinin hemen karşısında yer alan Giresun Adası’nı da bu gezinizde uğramanız gereken noktalardan birisi olarak belirlemelisiniz. Tarihi yerleri ziyaret edebilir ve gece eğlence mekanlarında keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. 
 • Tirebolu’nun birbirinden özel noktalarını keşfettikten sonra Giresun şehir merkezine geçebilir, Giresun Müzesi, Hacı Hüseyin Camisi, Giresun Kalesi gibi pek çok tarihi noktayı keşfedebilirsiniz. 

Tirebolu’da Yapılan Festivaller

Tirebolu’ya gelenler için özel olarak düzenlenen festivallere katılarak bölgeyi ve kültürü daha yakından tanıma şansınız bulunmaktadır. Tirebolu Plaj Festivali ve Tirebolu Yöresel Çocuk Oyunları ilçede gerçekleştirilen göze hoş gelen festivallerdir. Tirebolu’nun yaylalarının tamamında bölge halkı ve dernekler tarafından düzenlenen çok sayıda şenlikte yaz aylarında ziyaretçilerini beklemektedir.

Tirebolu’da Ne Yenir?

Tirebolu seyahatiniz esnasında şehirde gezinti yaparken denemeniz gereken özel lezzetler bulunmaktadır. Tirebolu Pidesi, Mısır Ekmeği, Hamsi Böreği, Kiraz Kavurması, Isırgan Otu Yemeği bölgede denenmesi gereken özel lezzetler arasında yer almaktadır. Bu güzel yemekleri şehirdeki restoranlara giderek deneyebilirsiniz. 

Tirebolu’dan Ne Alınır?

Tirebolu’ya gelen ve evlerine elleri boş dönmek istemeyenler için çok farklı hediyelikler şehirde bulunmaktadır. Bölgenin kalkınmasını sağlayan Fındık ilk akla gelen üründür. Çok farklı noktalardan bu ürünü alabilir ve bu üründen hazırlanan ezme, krema ve yağ gibi ürünleri de sepetinize ekleyebilirsiniz. Süt ürünleri, özel dokuma kumaşlar ve lezzetli ürünlerde alınabilecek hediyelikler arasında yer almaktadır. Karadut pekmezi, köme, pestil ve fındıklı pestil gibi seçenekleri satın alabilirsiniz. 

Tirebolu’ya Nasıl Gidilir?

Tirebolu, Ordu-Giresun Havalimanına 73 kilometre uzaklıktadır. Trabzon Havalimanı’na 95 kilometre olan ilçeye araç ve otobüs ile ulaşmak yerine havayolu ile gelmek daha kısa sürede ulaşma imkanı sunmaktadır. Tirebolu’ya şehirlerarası otobüslerle ulaşımı tercih eden yolcular içinse direkt Tirebolu otobüs seferleri pek çok şehirden düzenlenmektedir. Trabzon, Rize, Artvin istikametine sefer düzenleyen otobüsler de Tirebolu’dan geçmektedir. Özel aracı ile Tirebolu’ya ulaşımı tercih eden yolcular içinse İstanbul Tirebolu arası yolculuk ortalama 11 saat, İzmir Tirebolu arası yolculuk ortalama 14 saat, Ankara Tirebolu arası yolculuk ise yaklaşık olarak 8 saat sürmektedir.