Gemlik'te Yapılacaklar

Gemlik, sahil boyunca uzanan yolları, tarihi alanları, doğal güzellikleri, yazlık köyleri ve zeytini ile öne çıkmakta olan bir ilçedir. Bursa şehir merkezine 32 km uzaklıkta olan ilçede günübirlik tarih ve doğa gezilerinin yanı sıra konaklamalı yaz tatilleri de tercih edilmektedir.

Gemlik'te tarihi ve turistik mekanlara yakın olan uygun fiyatlı oteller için Gemlik otelleri sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Deniz – Güneş – Kum Üçlüsünün Tadını Çıkartabilirsiniz: Gemlik Tatil Yerleri

Gemlik Tatil Yerleri Gemlik Tatil Yerleri

Gemlik’in sahil köyleri özellikle yaz aylarında hem Bursa’nın diğer ilçelerinden hem de çevre şehirlerden ziyaretçi akınına uğramaktadır. 

Büyük Kumla Köyü, Narlı Köyü, Küçük Kumla Köyü, Karacaali Köyü, yaz tatillerinde tercih edilen yazlık mekanlar arasında yer almaktadır. 

Bu köylerde günübirlik ziyaretler gerçekleştirebileceğiniz gibi konaklama tesislerinde yaz tatili geçirme şansınız da bulunmaktadır. 

Gemlik'te manzaraları ile sizi büyüleyecek ihtişamlı yerler için ekibimizin hazırladığı Gemlik'te gezilecek yerler yazısına göz atabilirsiniz.


Gemlik Tarih Turları: Celal Bayar Müzesi 

Celal Bayar Vakfı Müzesi Celal Bayar Vakfı Müzesi

Türkiye Cumhuriyeti 3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar’ın doğum yeri olan Gemlik’te, kendisinin doğduğu ev, kütüphanesi ve müzesi haricinde anıt mezarı da bulunmaktadır. 

Gemlik’te yapılacak bir tarih turunun başlangıç noktası Celal Bayar Vakfı Müzesi ve Celal Bayar anıt mezarı olacaktır. 

Daha sonraki rota ise Aytepe’dir. Aytepe hem doğal güzellikleri hem de halk arasında Ali dede olarak anılan Koca Ali Paşa’nın mezarının burada olması nedeniyle tarihi bir bölgedir.

Tarih turunun bu durağında 1356 yılında Gelibolu’nun fethi sırasında şehit düşen Kara Ali Paşa’nın mezarını ziyaret ettikten sonra bir yanı İznik Gölü’nü, bir yanı da Marmara Denizi’ni gören tepenin mesire alanında doğa ile iç içe bir gün geçirebilirsiniz.

Gemlik’te gezilecek tarihi mekanların diğerleri ise 15.yy’dan kalma Beyler Mezarlığı, Hagios Abarkios Manastır Kilisesi, Micael Gabriel ( Baş Melekler ) Kilisesi’dir.

Beyler Mezarlığı, içerisinde bulunan süslü taşlar ve kitabeler dönemin mimarisinin en iyi örneklerinden biridir.

Hagios Abarkios Manastır Kilisesi, Micael Gabriel ( Baş Melekler ) Kilisesi ise Rumlardan kalma yapılar arasında yer almaktadır. 

Gemlik'teki tarihi yerleri, plajları ve doğal güzellikleri keşfetmek için Gemlik gezi rehberi sayfamızı kontrol etmeyi unutmayın.


Gemlik’te Sağlık Turu: Gemlik Kaplıcası

Gemlik Kaplıcası Gemlik Kaplıcası

Gemlik ilçe merkezine 10 km uzaklıkta bulunan Gemlik Kaplıcası hem günübirlik hem de konaklamalı misafirlerini ağırlamaktadır. 

Kaplıca bölgesinde konaklama tesisi, dinlenme alanı, kafe ve restoranlar da bulunmaktadır. 

Tedavi alanında ise bir büyük havuzun haricinde 16 özel banyo ve çok sayıda sıra banyo yer almaktadır.  

Kaplıcanın şifalı sularının sinirsel yorgunlukların, nevralji, romatizma, kalp hastalıkları ve nevrasteni şikayetlerinin iyileşmesine yardımcı olduğu belirtilmektedir. 

Gemlik'teki tatil zevkinizi en yüksek kaliteye taşıyacak oteller için Gemlik 3 yıldızlı oteller sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Gemlik’te Sahil Turu: Gemlik Kordon Caddesi

Gemlik Kordon Caddesi Gemlik Kordon Caddesi

Gemlik, Bursa’nın denize kıyısı olan ilçelerinden biridir.

İlçe merkezinde bulunan Kordon Caddesi boyunca manzara eşliğinde yürüyüş yapabilir ya da sahil şeridinde bulunan kafe ve restoranlarda manzaraya karşı vakit geçirebilirsiniz.

Gemlik Atatepe Sosyal Tesisleri’nde ise deniz manzarası eşliğinde yemek yiyebilir ya da içeceğinizi yudumlayabilirsiniz.

Belediyeye bağlı olan işletmenin lezzetleri ve manzarası meşhur olmakla birlikte fiyatları oldukça uygundur. 

Gemlik'te lüks mimari tasarımları ile eşssiz açık büfe kahvaltı sunan ve jakuzili otellerin listesini Gemlik jakuzili oteller sayfamızda bulabilirsiniz.


Meşhur Zeytinleri Tadabilirsiniz: Uluslararası Gemlik Zeytin Festivali

Uluslararası Gemlik Zeytin Festivali Uluslararası Gemlik Zeytin Festivali

Her yıl Eylül ayında gerçekleştirilen Uluslararası Gemlik Zeytin Festivali, o dönemde Gemlik gezisindeyseniz muhakkak katılmanız gereken organizasyonlar arasında yer almaktadır. 

3 gün süren festivalde, konserler, yarışmalar ve seminerler düzenlenmektedir. Hem sağlık hem de eğlence temalı festivale her yıl tüm Türkiye’den katılım sağlanmaktadır.