Gölyazı Otelleri

Gölyazı Bölgesinde 1 otel bulunmaktadır.

Faikbey Konağı Gölyazı Bursa

Faikbey Konağı Gölyazı

ButikBursaOda Kahvaltı
  • Aile
İNCELE

Gölyazı Tatili

Gölyazı Gezilecek ve Görülecek Yerler 

Gölyazı OtelleriGölyazı OtelleriTarihi Yapılar: Bursa’nın Nilüfer ilçesinin eşsiz doğası ile son dönemde en çok ziyaret alan noktalarından biri olan Gölyazı, zengin tarihiyle de dikkat çekmektedir. Gölyazı ziyaretiniz sırasında gezip görebileceğiniz tarihi yapılar arasında Aziz Panteleimon Kilisesi, Antik Tiyatro, İç Kale ve Kent Surları ve Yel Değirmeni yer almaktadır. 

Doğal Güzellikler: Gölyazı’da doğa ile iç içe saatler geçirmek isteyenler için Uluabat Gölü tüm ihtişamı ile ziyaretçilerini karşılamaktadır. Ağlayan Çınar ise köyün adeta simgesidir. 

Gölyazı’da Yapılacak Aktiviteler 

  • Gölyazı’da yapabileceğiniz en unutulmaz aktivite gün doğumunu izlemektedir. Özellikle balık tutmak isteyenler ve fotoğraf meraklıları için Gölyazı’da mükemmel bir gün doğumu manzarası bulunmaktadır. 
  • Gölyazı’da göl kenarında köy kahvaltısı, bölgenin klasikleri arasında yer almaktadır. Göl kenarında hizmet veren işletmelerden birini seçerek siz de hem mükemmel bir manzara izleyebilir hem de birbirinden lezzetli ürünlerle keyifli bir kahvaltı yapabilirsiniz. 
  • Gölyazı’nın dar sokaklarını ve adanın etrafını dolaşarak, birbirinden güzel fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz. 
  • Uluabat Gölü’nde sandal turuna çıkabilir, doğa ile iç içe dakikalar geçirirken, bölgenin meşhur nilüferlerini görebilirsiniz. 
  • Zambak Tepe’ye çıkarak Gölyazı’nın manzarasını izleyebilir, gün batımında içeceğinizi bu eşsiz manzaraya karşı yudumlayabilirsiniz. 
  • Gölyazı’da doğa ile iç içe saatlerden sonra bağlı bulunduğu ilçe olan Nilüfer’e geçebilir, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nın birbirinden güzel mekanlarında yiyecek içecek hizmetleri alabilirsiniz. Yalnızca 45 dakikalık bir yolculuğun ardından Misi Köyü’ne geçerek, rengarenk köy evleri ile çevrili sokaklarda unutulmaz bir gün geçirebilirsiniz. 

Gölyazı Festivalleri 

Gölyazı tatiliniz sırasında katılabileceğiniz festivaller arasında Gölyazı Leylek Festivali ve Gölyazı Uçurtma Festivali yer almaktadır. 

Gölyazı’da Neler Yenilir?

Gölyazı’nın doğal ürünlerle hazırlanan köy kahvaltıları, gözlemeleri, turna ve yayın balığı meşhurdur. 

Gölyazı’ya Nasıl Gidilir?

Gölyazı’ya karayolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Şehirlerarası otobüslerle ulaşımı seçen yolcular için Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali varış noktası olup, Gölyazı’ya uzaklığı 44 km’dir. Bursa merkezde bulunan Küçük Sanayii istasyonuna gelip buradan da 5-G hattı ile 1 saatlik bir yolculuk ile Gölyazı merkeze ulaşım sağlanmaktadır. Özel aracı ile Gölyazı’ya ulaşımı tercih eden yolcular içinse İstanbul – Gölyazı arası yolculuk ortalama 2 saat 30 dakika, Ankara – Gölyazı arası yolculuk ortalama 5 saat, İzmir – Gölyazı arası yolculuk ise yaklaşık 3 saat sürmektedir. İstanbul’dan dileyen yolcular deniz otobüsü ve feribotlarla da ulaşım sağlayabilmektedir. Deniz yolu ile ulaşımda varış noktası Mudanya olup, Gölyazı’ya 46 km mesafededir.