Denizli’den Alınacak Hediyelik Eşyalar

Denizli’de Pamukkale Travertenleri Dünya Mirası listesinde yer aldığı için turizm kentini ziyaret eden birçok yerli ve yabancı turist bulunmaktadır. Sağlık veya kültürel amaçlı Denizli’yi ziyarete gelenler tatil dönüşü kendilerine ve sevdiklerine birbirinden güzel hediyelik ürünler satın alabilmektedir.

Denizli’de şehri gezmeye gelenlerin ilgisini çekebilecek nitelikte olan çok fazla sayıda dükkan ve hediyelik eşya mağazası bulunmaktadır. Ayrıca el sanatlarının gelişmiş olmasından ötürü köy pazarlarında da yöresel ürünler kolaylıkla temin edilebilmektedir.

Denizli şehrinin simgesi olan horoz, tekstilinde öne çıkan havlu ve peştamallar, Denizli tütünü, Çivril’in elması, Honaz’ın kirazı ve yanık yoğurdu hediyelik olarak götürülebilecek ürünler arasındadır. Birçok yerden kolaylıkla temin edilebilecek ürünlerdendir.

Denizli'deki günübirlik eğlenceleriniz için konforlu ve uygun fiyatlarla her bütçeye hitap eden Denizli otelleri fiyat listemize uğramayı unutmayın.


Denizli Horozu

Denizli Horozu Denizli Horozu

Denizli’de birçok yerde horoz heykelleri ve figürleri yer almaktadır. Şehirle bütünleşmiş olan horozların magnetleri, bibloları, horoz işlemeli havluları, el bezleri ve örtüleri de bulunmaktadır.

Denizli’den dönerken şehri anımsatacak bu ürünler neredeyse her mağaza ve dükkândan temin edilebilmektedir. Fiyat aralığı da ürüne ve boyutuna göre değişmektedir.


Yanık Yoğurt

Yanık Yoğurt Yanık Yoğurt

Denizli’ye ait has Yanık Yoğurt, kese yoğurt türüdür. Genellikle koyun sütünden yapılmaktadır. Süt kaynatılırken dibinin tutması sağlanmakta ve yanık kokusunu almaktadır. Ardından mayalama işlemi toprak kaplarda gerçekleşmektedir. Böylelikle mayalanan yoğurt kendine has yanık kokuya ve farklı tada sahip olmaktadır.

Denizli’de şarküteri ve marketlerde Yanık Yoğurt satılmaktadır.

Denizli'de tatilinizi bir adım yukarı taşımak için gezmeniz gereken yerleri listeledik. Denizli'de gezilecek yerler yazımızı kontrol etmeyi unutmayın.


Havlu ve Peştamal

Denizli Havlusu Denizli Havlusu

Denizli dokumacılıkla ön plana çıkan bir şehirdir. Yerelde ve uluslararası ticarette ürünlerinin kalitesini bölge halkı duyurmuştur. Daha çok havlu ve peştamallarının güzelliği bilinen Denizli’den hediye olarak bu ürünler alınabilmektedir.

Butik mağazalar ve dokumacılığa dair mağazalar zincirinde havlu ve peştamallar temin edilebilmektedir.


Honaz Kirazı

Honaz Kirazı Honaz Kirazı

Honaz Kirazı, Denizli’de Honaz Dağı’nın kuzey yamaçlarında Akdeniz İklimi alanında yetiştirilmektedir. Uygun iklim ve ekoloji ile eski zamanlardan günümüze dek bölgede yerel kiraz yetiştiriciliği yapılmaktadır. Honaz ilçesinin en önemli geçim kaynaklarından biri kiraz yetiştiriciliğidir.

Honaz Kirazı yerel Pazar ve marketlerde mevsimi geldiğinde satılmaktadır.

Denizli'ye gittiğinizde mutlaka görülmesi gereken yerleri ekibimiz sizin için hazırladı. Denizli gezi rehberini inceleyerek tatilinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz.


Çivril Elması

Çivril Elması Çivril Elması

Bu elmanın üretimi Denizli’nin Çivril ilçesinde gerçekleştirilmektedir. Eski zamanlardan günümüze dek bölgede meyvecilik ile uğraşılmaktadır. Elma üretiminde 3. sırada yerini alan Çivril, Türkiye’de elma üretiminin %8’ini karşılamaktadır.

Çivril Elmasını yerel ve uluslararası çapta duyurabilmek adına festivaller düzenlenmektedir. Satışı ise bölgede pazar ve marketlerde yapılmaktadır. 

Denizli'de lüks mimari tasarımları ile eşsiz açık büfe kahvaltı sunan ve jakuzili otellerin listesini Denizli spa otelleri sayfamızda bulabilirsiniz.


Denizli Tütünü

Denizli Tütünü Denizli Tütünü

Denizli tütünü, bölgede en çok yetiştirilen tarım ürünlerinden biridir. Onlarca çeşit üretimi yapılan Denizli Tütünü isteğe göre kullanıcısı varsa hediye olarak alınabilmektedir.

Tütünün kalitesine göre fiyat aralığı değişmektedir. Daha çok çarşıda satışı yapılan tütün üreticilerden de alınabilmektedir.


Pamukkale Figürleri

Pamukkale Figürleri Pamukkale Figürleri

Pamukkale Travertenleri, Denizli ile bütünleştiğinden bu doğal güzelliği temsil eden birçok figür bulunmaktadır. İşlemeli tabaklar, biblolar ve traverten tasvirleri hediyelik eşyalar arasındadır.

Figürler ve biblolar Pamukkale’de travertenlere yakın yerel tezgahlarda veya Denizli’de hediyelik eşya satan dükkanlarda bulunabilmektedir.

Denizli'de inancı gereği hassasiyetleri olan misafirlerin beklentilerini karşılayabilecek oteller için Denizli islami oteller sayfamızı incelemeyi unutmayın.


Denizli’de Alışveriş

Denizli Teras Park Denizli Teras Park

Denizli’de alışveriş için genellikle AVM’ler tercih edilmektedir. Aranılan ürünlere kolay ulaşım rahatlığı bölge halkını alışveriş merkezlerine yönlendirmektedir. Her bütçeye uygun mağazaların bulunduğu alışveriş merkezleri genellikle Denizli’nin merkezindedir.

Forum Çamlık AVM Mehmetçik Mahallesi, Doğan Demircioğlu Caddesi, Pamukkale ilçesindedir. Teras Park AVM Yenişehir Mahallesi, 55. Sokak Merkezefendi ilçesindedir.

Alışveriş merkezlerinin yanı sıra çarşı da alışveriş için uygun yerlerden biridir. Yöresel ürünlerin de yer aldığı çarşı, şehir dışından gelenlere de hitap edebilmektedir.

Kaleiçi Çarşısı, Merkezefendi İlçesi’ne bağlı Saraylar Mahallesi'ndedir. Uygun fiyatla ürünlere ulaşma imkanının bulunduğu çarşıda yöresel ürünlere erişim de kolaydır. Hemen hemen her ihtiyaca cevap veren ve gezilip görülmesi gereken alışveriş yerlerinden biridir.