Denizli'de Yapılacaklar

Ege Bölgesi’nde bulunan Denizli’de doğal ve tarihi birçok ziyaret ve eğlence yeri bulunmaktadır. Gezi yerleri, eğlence noktaları ve kültürel festivaller etkinlik seçenekleri arasında öne çıkmaktadır.

Yılın 4 mevsimi şehri ziyarete gelenler için zamanı dolu dolu geçirmeye yarayacak ve yapılmadan dönüldüğünde gezintinin eksik olduğunu hissettirecek faaliyetler vardır. Bunlardan bazıları; Honaz Dağı ziyareti, Denizli UFO Müzesi gezisi, Hierapolis Antik Kenti’nde tarihi yolculuk, Karahayıt Kaplıcaları’nda şifa bulma ve yerel şenliklere katılmaktır. 

Denizli'de tarihi mekanlara yakın olan uygun fiyatlı oteller için Denizli'deki oteller sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Doğal Oluşumlara Ayak Basın: Pamukkale Travertenleri

Pamukkale Travertenleri Pamukkale Travertenleri

Pamukkale Travertenleri, Denizli’nin ve dünyanın en değerli yerlerinden biridir. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne adını yazdırmayı başarabilmiş olan travertenler her sene binlerce ziyaretçinin ayak bastığı yerlerdendir.

Pamuk görünümünde olan travertenlerin kirlenmemesi için her ziyaretçi ayakkabısız girme kuralına uymak zorundadır. Siz de travertenlere giderek çıplak ayakla doğal oluşumlara basabilir ve bu güzelliklerin tadını çıkarabilirsiniz.

Pamukkale Travertenleri’ne giriş kişi başı 35 TL’dir. Yaz ve kış mevsiminde travertenlerin kapanış saati değişiklik göstermektedir. Her gün saat 08:00’de açılan traverten gişesi yazın 21:00’de, kışın ise 17:00’de kapanmaktadır.


Tarih Yolculuğuna Çıkın: Hierapolis Antik Kenti

Hierapolis Antik Kenti Hierapolis Antik Kenti

Hierapolis Antik Kenti, bazı arkeolojik metinlerde “Kutsal Kent” olarak geçtiğinden dolayı büyük bir öneme sahiptir. Bergama Kralı’nın eşinden adını almış olan antik kentin M.Ö. II. yüzyıl inşa edildiği bilgisine ulaşılabilmektedir.

Hz. İsa’nın havarilerinden olan Aziz Philip’in antik kentte öldürülmesi Hıristiyan alemi için de önem arz etmektedir. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turist tarihin kazandırdığı bilgi ve kalıntıları görmeye gelmektedir. Siz de tarihe meraklıysanız bu yolculuğa çıkmak için Hierapolis’i ziyaret edebilirsiniz.

Antik kent, Pamukkale Örenyeri’ndedir. Giriş ücreti kişi başı 35 TL’dir. Yaz ve kış mevsiminde kente giriş çıkış saati değişiklik göstermektedir. Yaz mevsiminde 08:00’de giriş 21:00’de kapanış, kış mevsiminde ise 08:00’de giriş 17:00’de kapanış olmaktadır.

Denizli'de manzaraları ile sizi büyüleyecek ihtişamlı yerler için ekibimizin hazırladığı Denizli'de gezilecek yerler yazısına göz atabilirsiniz.


Şifalı Kaynakları Deneyimleyin: Karahayıt Kaplıcaları

Karahayıt Kaplıcaları Karahayıt Kaplıcaları

Denizli’de yapılması gerekenlerden biri de termal kaynaklara gidip sağlık turizmi faaliyetleri gerçekleştirmektir. Pek çok rahatsızlığa iyi gelebilecek olan Karahayıt Kaplıcaları şehirde öne çıkan noktalardan biridir. 

Herhangi bir rahatsızlığınız olmadığında bile yenilenme ve arınma gibi doğal faaliyetler amacıyla Karahayıt Kaplıcaları’nı ziyaret edebilirsiniz. 

Karahayıt Kaplıcaları’nın giriş ücreti 20-50 TL arasındadır. Civarda bulunan herhangi bir otele yerleştiğiniz takdirde ekstradan kaplıca havuzlarına giriş için ücret ödenmemektedir. 


Piknik Yapın: Honaz Dağı Milli Parkı

Honaz Dağı Milli Parkı Honaz Dağı Milli Parkı

Honaz Dağı Milli Parkı’nda 122’si endemik olan toplamda 964 tür bitki çeşidi bulunmaktadır. Zengin bitki örtüsü bünyesinde yabani ve evcilleştirilmiş birçok hayvan türü de ekosistemde yaşamlarını sürdürmektedir. 

Ege’nin en yüksek noktası olan Honaz Dağı’nda piknik yapmak sizlere farklı deneyim sunmaktadır. Tertemiz doğal ortam içerisinde günübirlik olarak yapacağınız piknik sizin sevdiklerinizle beraber hoş vakit geçirmenizi sağlayacaktır. Ayrıca doğa içerisinde huzurlu ve sakin bir zaman dilimine erişme imkanınız vardır.

Honaz Dağı Milli Parkı Denizli’nin Honaz ilçesindedir. Piknik yapmak için milli parka girerken 5 TL giriş ücreti ödemeniz gerekmektedir.

Denizli'de görkemli ve sizi başka diyarlara götürecek yerler için Denizli gezi rehberi sayfamıza uğramayı unutmayın.


UFO Simülasyonlarını İzleyin: Denizli UFO Müzesi

Denizli UFO Müzesi Denizli UFO Müzesi

Dünya’nın 4. Uluslararası UFO Müzesi Denizli’de macera ve bilim kurgu sevenler için hizmet vermektedir. Uçan daire, mutasyon canlılar ve uzaylı kaçırmaları gibi canlandırmalar ilgi çekicidir.

Simülasyon gösterilerinin yanı sıra UFO tarihine ilişkin bilgiler edinebilme imkanınız bulunmaktadır. Sıra dışı bir deneyim yaşamak isterseniz Denizli UFO Müzesi’ni ziyaret etmeniz önerilmektedir. 

Müze ziyaretçilere ücretsiz hizmet vermektedir. Pazartesi günleri hariç diğer günler saat 09:00’da açılan müze 18:00’de kapanmaktadır.

Denizli'de uygun fiyatları ile her bütçeye hitap eden tatil köyleri için Denizli tatil köyleri sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Eğlence Dolu Şenliklere Katılın: Ters Lale ve Yayla Şenlikleri

Ters Lale Ters Lale

Dünya üzerinde ender bulunan ters lale çiçeğinin önemini yerelde aktarabilmek amacıyla düzenlenen şenlik bölgede coşku ve heyecanla kutlanmaktadır. Yöresel etkinliklere katılmanız Denizli’yi ve yöresini daha iyi tanımanıza neden olacaktır.

Şenlik, Denizli’nin Bozkurt ilçesine bağlı Hayrettin Mahallesi’nde düzenlenmektedir. 

Denizli'de tatilinizde masaj ve terapilerin bir arada sunulduğu tesislerde konaklamak isterseniz Denizli spa otelleri listemizden birini tercih edebilirsiniz.