Denizli Nerededir ve Nasıl Gidilir ?

Denizli, Ege ile Akdeniz arasında bulunan bir şehirdir. Şehirde toplamda 19 ilçe bulunmaktadır. En önemli turistik yerlerinden biri Pamukkale Travertenleri’dir. Şehir, milattan önce 3. yüzyılda Helen Kralı tarafından kurulmuştur. Birden çok uygarlığın geçiş noktası olan Denizli, tarihi antik kentlerin de önem kazanmasına neden olmuştur.

İstanbul’a uzaklığı 580, Ankara’ya uzaklığı yaklaşık 473, İzmir’e uzaklığı ise 240 km’dir. Türkiye’den ve yurt dışından her sene binlerce ziyaretçi Denizli’yi ve bölge içerisindeki yerleri görmeye gelmektedir.

Denizli'de gezilecek yerler yakın göz alıcı dizaynları ile sizi cezbedecek oteller için Denizli oteller sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Denizli’ye Havayolu ile Ulaşım

Denizli’ye havayolu ile gelmek isteyenler için Denizli Çardak Havalimanı hizmet vermektedir. Şehrin merkezine yaklaşık 45 dakika uzaklıkta olan havalimanında birçok firma uçuş imkanı sağlamaktadır. Bilet fiyatları kalkış noktası ve satın alınan döneme göre değişkenlik göstermektedir. 

Şehir merkezinden havalimanına servis ve taksi ile ulaşım mümkündür. 

Denizli'de doğal güzellikleri ile sizi büyüleyecek yerler için Denizli'de gezilecek yerler makalemizi kontrol etmeyi unutmayın.


Denizli’ye Otobüs ile Ulaşım

Denizli’ye her firmadan otobüs seferi bulunmaktadır. Şehirlerarası otobüs terminali şehrin merkezindedir.

Ankara’dan Denizli’ye otobüs yolculuğu yaklaşık 7 saat sürmektedir. Otobüs seferinin fiyatı ise 60 - 70 TL’den başlamaktadır.

İstanbul’dan Denizli’ye otobüs yolculuğu yaklaşık 10 saat sürmekte ve bilet fiyatı 80 - 90 TL’den başlamaktadır.

İzmir’den Denizli’ye otobüs yolculuğu yaklaşık 3 saat sürmekte ve bilet fiyatı 20 – 30 TL’den başlamaktadır.

Denizli'de birbirinden farklı mekanlar ile sizi büyüleyecek yerleri Denizli gezi rehberinden ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.


Denizli’ye Tren ile Ulaşım

Denizli’ye demir yolunu kullanarak gelmek isteyenler için Eskişehir-Denizli arasında Pamukkale Ekspresi hizmet vermektedir. Eskişehir’den kalkan trene binmek için başka bölgelerden gelindiği takdirde aktarma yapmak gerekmektedir. 

Denizli’den kalkan İzmir ve Söke trenleri de şehir dışından gelmek isteyenler için hizmet veren seferler arasındadır.

Denizli'de ailenizle beraber doğa ile iç içe mekanlara yakın her şey dahil bir tatil yapmak için Denizli termal oteller herşey dahil listemize göz gezdirebilirsiniz.

Denizli Şehir İçi Ulaşım 

Denizli içinde ulaşım sağlamak için özellikle halk otobüsleri tercih edilmektedir. Denizli Kart ile 40’tan fazla hat üzerinde ulaşım sağlanabilmektedir. Denizli Kart’a sivil olarak abone olmak isteyenler 105 TL ile aylık abonelik alabilmektedir. Bu şekilde her binişte 2,25 TL kesinti olmaktadır. Öğrenci belgesi karşılığında öğrenci binişi sağlanabilmekte ve öğrenci kartı basımında 1,50 TL ödenmektedir.

Şehir içi gezintisinde aboneliği tercih etmeyenler için 2, 3, 4 ve 5 binişlik kartlar da mevcut olup Denizli Kart bayilerinden kolaylıkla temin edilebilmektedir.

Şehirde toplu taşıma adına bir de minibüs seferleri bulunmaktadır. 20’den fazla hat olan minibüsler dışında metro veya tramvay gibi toplu taşıma ağları bulunmamaktadır.

Denizli'de kaliteden ödün vermeyen ve bir çok aktiviteyi yapabileceğiniz oteller için Denizli termal oteller 5 yıldızlı sayfamıza göz atabilirsiniz.