Denizli Aktiviteleri

Denizli, Ege Bölgesi’nde yer alan şehirlerden biri olduğu için Akdeniz ikliminden ve doğal güzelliklerinden oldukça etkilenmiştir. Doğal güzelliklerin içerisinde birçok aktivite yapılabilmektedir.

Doğal güzelliklerin haricinde tarihi güzelliklerin de olmasından kaynaklı aktivite rehberi geniştir. Kültürel ve macera dolu aktiviteler için şehri ziyaret etmeniz önerilmektedir. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Denizli’de sizin de hoşunuza gidebilecek birçok seçenek bulunmaktadır. 

Denizli'de gezilecek muhteşem yerlere yakın uygun fiyatlı konaklama hizmetleri için Denizli otelleri listemize göz atabilirsiniz.


Denizli Festivalleri

Denizli Festivalleri Denizli Festivalleri

Denizli’de hemen hemen her ay farklı bölgelerde festival ve şenlikler düzenlenmektedir. Özellikle şehrin ulusal ve uluslararası arenada tanıtımına yardımcı olan yerel organizasyonlar şehrin dokusunu anlamanıza yarar sağlayabilmektedir.

Kimi zaman eğlenceli vakit geçirebileceğiniz kimi zaman da yeni deneyimlere ulaşabileceğiniz etkinliklerden bazıları şunlardır;

  • AK Vadi Festivali
  • Yörük Şöleni
  • Yatağan Bıçakçılık ve Kefe Yaylası Şenlikleri
  • Amatör Tiyatro Festivali
  • Aşıklar Bayramı
  • Çocuk Şenliği
  • Ters Lale ve Yayla Şenlikleri
  • Dans Festivali 

Denizli'ye uğradığınızda gezilmesi gereken yerleri ekibimiz sizin için hazırladı. Denizli'de gezilecek yerler yazısına göz atabilirsiniz.


Denizli Yamaç Paraşütü

Denizli Yamaç Paraşütü Denizli Yamaç Paraşütü

Denizli’yi gökyüzünden izlemek istediğinizde yamaç paraşütü aktivitesini tercih edebilirsiniz. Özellikle gün batımında bu aktiviteyi gerçekleştirenler eşsiz bir manzaraya tanıklık etmektedir. 

Pamukkale’de Mislina Travel ile yamaç paraşütü deneyimi yaşamanın maliyeti 130 – 150 TL’dir. 


Denizli Rafting

Denizli Rafting Denizli Rafting

Denizli’de rafting tutkunları için en ideal yerlerden biri Bekilli Deresi’dir. Doğa sporuna gönül vermiş veya deneyim sahibi olmak isteyenler için kanyon ve köprüleriyle gelenleri büyüleyecek bir doğal oluşum vardır.

Rafting parkuru 9.5 km’dir. 3-4 zorluk derecesi bulunan derede 2 saatte yol kat edilmektedir. Su debisinin yüksek olduğu bazı dönemlerde rafting yapmak imkansız hale gelebilmektedir.

Raftingin yapılacağı Bekilli Deresi kendisi ile aynı adı taşıyan ilçededir. Denizli merkezine uzaklığı yaklaşık 83 km’dir.

Denizli'de aileniz ile birlikte güzel bir vakit geçirmek için ekibimizin hazırlamış olduğu Denizli gezi rehberi sayfasını incelemeyi unutmayın.


Denizli Doğa Fotoğrafçılığı

Denizli Doğa Fotoğrafçılığı Denizli Doğa Fotoğrafçılığı

Denizli şehrinde birçok doğal güzellik yer almaktadır. Özellikle fotoğrafa ilgisi olan ziyaretçiler Pamukkale Travertenlerini ve Honaz Dağı Milli Parkı’nı tercih etmektedir.  

Honaz Dağı Milli Parkı panoramik manzaraya sahip olduğundan dolayı fotoğrafçıların eşsiz kareler yakalamalarına olanak sunmaktadır.

Doğal şifa ve huzurun merkezi olan termal otellerde keyifli vakitler geçirebileceğiniz otellerin listesi Denizli termal oteller sayfasında yer almaktadır.


Denizli Bisiklet Turu

Denizli Bisiklet Turu Denizli Bisiklet Turu

Denizli ve Pamukkale’de bisiklete gönül veren pek çok grup bulunmaktadır. Genellikle hafta sonları bisiklet turları düzenleyen gruplar hem doğayı tanımaya hem de sağlıklı yaşama dikkat çekmektedirler.

Denizli gezinizi farklı deneyimlerle gerçekleştirmek isterseniz siz de herhangi bir bisiklet grubuyla yol alabilir veya bölgedeki bisiklet kiralama dükkanlarından dilediğiniz süre kadar bisiklet kiralayabilirsiniz.


Denizli Trekking

Denizli Trekking Denizli Trekking

Denizli, geniş doğal alanları ile trekking yapmak isteyenlerin ilgisini çeken yerlerden biridir. Kolaylık derecesi bölgeden bölgeye değişen trekking noktaları her yaşa ve seviyeye uygunluk göstermektedir.

Açık alan yürüyüşlerini sevenler için Babadağ Taş Delen Yaylası’ndan başlayıp Hisar Köy rotasını takip etmek kolay bir parkurdur. Zorluk derecesinin artmasını sevenler içinse en iyi güzergahlardan biri Denizli-Yenişehir Künarlar Evren Tepe rotasıdır.

Denizli'de her bütçeye uygun fiyatları ile rahat konaklama hizmetleri sunan yerler için Denizli pansiyon sayfamıza göz atabilirsiniz.


Denizli Çadır Kampı

Denizli Çadır Kampı Denizli Çadır Kampı

Denizli’ye geldiğinizde çadır kampı kurup farklı deneyimler yaşamanız için Buldan Yaylası’nı tercih edebilirsiniz. Buldan Yaylası’nda birçok çeşit bitki de yer aldığı için çadır kampı kurmanız farklı deneyimlere ulaşmanıza fırsat tanımaktadır. 

Buldan Yaylası’na Denizli’nin merkezinden kalkan Buldan minibüsleri ile ulaşım sağlanmaktadır. Buldan Yayla Gölü’nün kenarında dilediğinizce çadır açıp kamp kurabilirsiniz.