Bozyazı'da Yapılacaklar

Mersin il sınırları içerisinde sakin ve dinlendirici bir tatil denildiğinde ilk akla gelen yerlerden birisi olan Bozyazı İlçesi, yılın her mevsimi farklı güzelliklere ev sahipliği yapmaktadır. Akdeniz Bölgesi'nin zengin tarihi geçmişinden etkilendiği için bünyesinde barındırdığı tarihi güzelliklerin yanı sıra doğal güzellikleri ve yerli halkın kattığı geleneksel adetler Bozyazı İlçesi’ni daha da güzel bir yer haline getirmiştir.

Sakin plajları, hemen hemen hiç rüzgarlı olmayan koyu ile hem yüzme hem doğa ile iç içe olma fırsatı sunan ilçe, tatili eğlenceli hale getiren aktivitelere sahiptir. Bu sevimli turizm bölgesini görmek, orada eğlenmek, orayı tanımak ve yöresel lezzetleri tatmak için Bozyazı'da yapılacaklar listesinde çeşitli seçenekler mevcuttur.

Bir yanda doğal güzellikleri, bir yanda tarihi güzellikleri ve bir yanda ise yöresel tatları ile tatili eğlenceli kılmanın adresi, Mersin sınırları içerisinde yer alan Bozyazı İlçesi’ndedir. 

Bozyazı'da uygun fiyatları ile bütçe dostu konaklama hizmetleri veren hotelleri Bozyazı hotel sayfamızda listeledik.


Muz Lifinden Yapılan Hediyelik Eşyalardan Alın: Mersin Yöresel Ürünler

Muz Lifinden Kilim Muz Lifinden Kilim

Çoğu insanın belki de en çok sevdiği meyve olan muzun lifinden kilim, ayakkabı, takı ve elbise gibi çeşitli hediyelik eşyalar üretilmektedir. Mersin'in Bozyazı İlçesi’nde yerli kadınların yaptığı bu yenilikçi hareket Bozyazı Belediyesi tarafından bir projeye dönüştürülmüştür. 

Projede çalışan yerli kadınların hepsi eğitim aldıktan sonra yaptıkları eşyaları satışa sunmaktadır. Bu yüzden Bozyazı'ya gittiğinizde mutlaka bu el yapımı eşyalardan hatıra olarak almanız önerilmektedir. 

Bozyazı'da manzaraları ile sizi büyüleyecek ihtişamlı yerler için ekibimizin hazırladığı Bozyazı'da gezilecek yerler yazısına göz atabilirsiniz.


Bozyazı Geleneklerini Öğrenin: Kültür, Muz ve Gölevez Festivali

Kültür, Muz ve Gölevez Festivali Kültür, Muz ve Gölevez Festivali

İlçe gelenek ve göreneklerini Türkiye çapında duyurmayı amaçlayan Bozyazı Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliktir. Organizasyon boyunca halk oyunu gösterileri düzenlenmektedir. Muzu ile tanınan Mersin’in meşhur üreticilerinin ürünleri düzenlenen yarışmalarda tanıtılmakta ve gelen misafirlere sunulmaktadır.  

Festival boyunca Bozyazı'nın geleneksel lezzeti olan gölevez yemeği yerli halk tarafından ikram edilmektedir. Eğer siz de farklı tatlara açık biriyseniz mutlaka festivale katılıp gölevez yemeğini denemeniz önerilmektedir. Ayrıca açılan stantlarda Mersin'in yöresel el yapımı süs eşyalarından almanız önerilmektedir. 

Bozyazı'da muhteşem manzaraları ile sizi uzaklara götürecek gezi rehberi için Bozyazı gezi rehberi sayfamızı kontrol etmeyi unutmayın.


Keyif Dolu Bir Aktiviteye Katılın: Bozyazı'da Dalış

Bozyazı Bozyazı'da Dalış Aktivitesi

Tertemiz berrak denizi ile bilinen Mersin’in Bozyazı İlçesi’nde dalış, mutlaka yapılması gereken seçenekler arasında yer almaktadır.

Eğer su sporları arasından dalışa merakınız varsa ve ayrıca dalış eğitiminiz varsa, bireysel olarak ya da arkadaşlarınız ile birlikte ekipmanlarınızı yanınıza alarak bu zevki bir de Bozyazı'nın berrak sularında deneyerek su altı keşfine çıkmanız önerilmektedir. 

Bozyazı'da her bütçeye uygun fiyatları ile rahat konaklama hizmetleri sunan yerler için Bozyazı yarım pansiyon oteller sayfamıza göz atabilirsiniz.


Balık Tutun: Kızıl Liman

Kızıl Liman Kızıl Liman

Kızıl Liman balıkçıların uğrak noktalarından birisidir. Hemen hemen her çeşit balık türünü bünyesinde bulundurmaktadır. Oldukça sakin ve dinlendirici bir denize sahiptir. Bu yüzden kafa dinlemek ve bir yandan da hoş vakit geçirmek istiyorsanız mutlaka Kızıl Liman'a bir gününüzü ayırmanız önerilmektedir. 

İster Kızıl Liman'da bulunan kayalıklar üzerinden, isterseniz de orada bulunan balıkçı teknelerine binerek balık tutma deneyimi yaşama imkanı bulunmaktadır.   Palamut sezonunda gidilmesi tavsiye edilmektedir. 

Bozyazı'da çocuklarınız ile birlikte tatilde rahat edebileceğiniz otellerin listesi Bozyazı çocuk dostu oteller sayfasında yer almaktadır.