Taşucu Otelleri

Taşucu Bölgesinde 6 otel bulunmaktadır.

Zeus Otel Mersin

Zeus Otel

TatilMersinOda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
 • Denize Sıfır
 • 3 YIldızlı
 • Aile
 • Bebek Dostu
 • Çocuk Dostu
 • Havuzlu
İNCELE
Sunset Apart Hotel Mersin

Sunset Apart Hotel

ApartMersinSadece Oda
 • Uygun
 • Aile
 • Havuzlu
İNCELE
İskele Otel Taşucu Mersin

İskele Otel Taşucu

TatilMersinOda Kahvaltı
 • Aile
 • 3 YIldızlı
İNCELE
Limon Inn Hotel Mersin

Limon Inn Hotel

PansiyonMersinOda Kahvaltı
 • Aile
İNCELE
Tukan Apart Otel Mersin

Tukan Apart Otel

TatilMersinSadece Oda
 • Aile
İNCELE
Taşucu Mercan Apart Otel Mersin

Taşucu Mercan Apart Otel

TatilMersinSadece Oda
 • Aile
İNCELE

Taşucu Tatili

Taşucu Gezilecek ve Görülecek Yerler 

Taşucu OtelleriTaşucu OtelleriPlajlar ve Koylar: Mersin’in doğayı, tarihi ve denizi bir arada sunan turistik beldelerinden Taşucu, yaz aylarında misafirleri için birbirinden güzel plajları ve koylarında unutulmaz bir yaz tatili deneyimi yaşatmaktadır. Beldede denize girebileceğiniz en güzel noktalar ise Boğsak Koyu, Taşucu İncekum Plajı, Akçakıl Koyu olacaktır. 

Müzeler: Taşucu tatiliniz sırasında beldenin tarihine tanıklık edebileceğiniz ve gelenek göreneklerine şahit olabileceğiniz gezi noktaları arasında müzeler yer almaktadır. Taşucu’nda ziyaret edebileceğiniz müzeler, Taşucu Atatürk Evi ve Taşucu Arslan Eyce Amphora Müzesi’dir. 

Tarihi Yapılar: Mersin’in köklü tarihinin yansımalarının yaşandığı beldelerden biri olan Taşucu’nda gezip keşfedebileceğiniz tarihi yapılar, Tokmar Kalesi, Aya Tekla Kilisesi ve Taşucu Liman Kalesi’dir. 

Doğal Güzellikler: Taşucu’nda masmavi denizin keyfine varmanın yanı sıra kendinizi doğanın huzuruna ve sessizliğine bırakabileceğiniz noktalar arasında Göksu Deltası yer almaktadır. 

Taşucu’nda Yapılacak Aktiviteler 

 • Silifke’nin ilk yerleşim yeri olan Taşucu, doğayla tarihin bütünleştiği eşsiz noktalar arasında yer almaktadır. Taşucu tatiliniz sırasında siz de bu geçmişe tanıklık edebilir ve 1 gününüzü beldenin kıymetli tarihi yapılarını gezmeye ayırabilirsiniz. 
 • Silifke’de tarih gezisi yaptığınız sırada dilerseniz gezilecek yerler listenize müzeleri de dahil ederek, deneyiminize renk katabilirsiniz. 
 • Kuş cenneti olarak tanımlanan Göksu Deltası’nı ziyaret ederek, yüzlerce kuş türünü görme olanağı elde edebilir, flamingolara hayran kalacağınız bu deneyiminizi çekeceğiniz fotoğraflarla ölümsüzleştirebilirsiniz. 
 • Taşucu Limanı’ndan kalkan teknelerle, çevredeki tüm koyları gezebilirsiniz. 
 • Akçakıl Koyu’nun eşsiz doğasında kamp yapabilirsiniz. 
 • Taşucu’nun tüm özel noktalarını keşfettikten sonra bağlı bulunduğu ilçe olan Silifke’ye 15 dakikalık bir yolculuk sonrasında ulaşabilirsiniz. Olba Antik Kenti, Tisan Yarımadası, Uzuncaburç Kalıntıları başta olmak üzere Silifke’nin eşsiz noktalarını keşfedebilir ve meşhur Silifke yoğurdundan tadabilirsiniz. Ortalama yarım saatlik bir yolculuk sonrasında ise Narlıkuyu’ya geçerek, Cennet Cehennem Mağaraları, Astım Dilek Mağarası, Üçgüzeller Mozaik Müzesi gibi Mersin’e turizm değeri katan en özel yerleri gezme olanağı bulabilirsiniz. 

Taşucu Festivalleri 

Silifke’nin en özel noktalarından biri olan Taşucu, doğası ve tarihi ile dolu dolu bir tatilin yanı sıra Ağustos ayında düzenlenen festivaliyle de dikkat çekmektedir. Beldede düzenlenen Taşucu Çevre Festivali birbirinden özel gösterilere, yarışma ve konserlere ev sahipliği yapmaktadır. 

Taşucu’nda Neler Yenilir?

Taşucu’na has tadabileceğiniz en özel lezzet, dalyan göletlerinde yaşayan mavi yengeçler olacaktır. Beldenin bağlı olduğu ilçenin meşhur lezzeti Silifke Yoğurdu ise tadabileceğiniz bir diğer lezzettir. Diğer yöresel lezzetler ise batırık, hamur yutularak yenen arabaşı, tokalak, kulak çorbası, sıkma ve oklavadır. Mersin’in en meşhur lezzetlerinden tantuni de Taşucu’nda mutlaka denemeniz lezzetler arasında yer almaktadır. 

Taşucu’ndan Ne Alınabilir?

Taşucu’ndan ayrılırken seyahatiniz uzun sürmeyecekse yanınıza alabileceğiniz ürünlerin başında elbette ki Silifke Yoğurdu gelmektedir. Daha dayanıklı ve lezzeti ile meşhur ürünler ise yoğurtlu lokum, fıstıklı, sütlü, narlı ya da cevizli cezerye çeşitleri, ilçenin meşhur tatlısı kerebiç olacaktır. 

Taşucu Gece Hayatı 

Mersin’de gece hayatı ile farkını ortaya koyan beldeler arasında Taşucu yer almaktadır. Gündüz tur amacı ile kullanılan tekneler, akşam eğlence için tercih edilmektedir. Guletlerin yanı sıra Taşucu’nda eğlenceli akşamlara ev sahipliği yapan popüler mekanlar arasında Birader Pub, Masal Türkü Evi ve Barbis Bar yer almaktadır. 

Taşucu’na Nasıl Gidilir?

Mersin’in Silifke ilçesine bağlı bir mahalle olan Taşucu’na karayolu, havayolu ve denizyolu ile ulaşım mümkündür. Taşucu’na havayolu ile ulaşımı tercih eden yolcular için en yakın havalimanı Adana Şakirpaşa Havalimanı olup, beldeye 160 km uzaklıktadır. Havalimanına inişin ardından HAVAŞ ile Mersin şehir merkezine, daha sonra Silifke ve Taşucu’na geçmeniz gerekmektedir. Şehirlerarası otobüsler ile Taşucu’na ulaşım içinse, çeşitli firmalar direkt Taşucu seferleri düzenlemektedir. Silifke otobüsleri ile ulaşım sağlanması durumunda ise Silifke Otogar – Taşucu arası mesafe 11 km’dir. Deniz yolu ile ulaşım KKTC’de Girne Limanı ile karşılıklı olarak gerçekleşmektedir. Özel aracı ile Taşucu’na gelmeyi planlayan yolcuları ise İstanbul’dan 11 saatlik, Ankara’dan 6 saat 30 dakikalık ve İzmir’den 10 saat 30 dakikalık bir yolculuk beklemektedir. Mersin – Taşucu arası mesafe ise ortalama 115 km’dir.