Anamur Otelleri

Anamur Bölgesinde 1 otel bulunmaktadır.

Ünlüselek Hotel Mersin

Ünlüselek Hotel

TatilMersinYarım Pansiyon
  • Denize Sıfır
  • Aile
  • Bebek Dostu
  • Çocuk Dostu
  • 3 YIldızlı
  • Toplantı
İNCELE

Anamur Tatili

Anamur Gezilecek ve Görülecek Yerler

Anamur OtelleriAnamur OtelleriPlajlar: Kıyı şeridi uzunluğu 17 kilometre olan Anamur’da yazın eğlenerek vakit geçirebileceğiniz plajlar yer almaktadır. Anamur Belediye Halk Plajı, Ören Belediye Halk Plajı, Pullu Orman Plajı, Atalay Beach Club, Maviay Beach Club ve Apollo Beach Club, Anamur’da tercih edebileceğiniz plajlar arasında yerini almıştır. 

Antik Kentler: İsmini Latince Anemurium kelimesinden olan Anamur’da geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan Titiopolis Antik Kenti ve Anemurium Antik Kenti bulunmaktadır. 

Tarihi Yapılar: Tarihi binlerce yıl öncesine dayanan Anamur, geçmişten izler taşıyan farklı yapılara sahiptir. Başlıca tarihi güzellikleri arasında Mamure Kalesi, Mamure Hamamı, Akcamii (Sultan Alaeddin Camii), Ala Köprü, Deniz Feneri, Altı Kapı Hanı ve Çoban Kalesi gibi yapıtlar bulunmaktadır. 

Doğal Güzellikler: Türkiye’nin en güney kısmında yer alan Anamur, bünyesindeki el değmemiş doğal güzellikleri ile dikkat çekmektedir. Pullu Tabiat Parkı, Koçaçay, Pınarlar, Yaylalar, Köşekbükü Mağarası, Anamur Çayı ve Çukurpınar Mağarası gibi Anamur’un önemli doğal güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

Anamur’da Yapılacak Aktiviteler

  • Küçük bir sahil şeridine sahip Anamur’da tekne turları düzenlenmektedir. Hem aileniz hem de sevdikleriniz ile birlikte bu turlara katılarak Akdeniz üzerinde huzuru yakalayabilirsiniz.  
  • Birçok sahil şeridi olan noktalara göre Anamur’un denizi çok daha temiz olduğu için caretta carettaların yumurtalarını bıraktığı bir yer haline gelmiştir. Hemen hemen 500 yuvanın olduğu Anamur sahilinde caretta carettaları gözlemleme şansına sahip olabilirsiniz. 
  • Anamur’da hem tarihi hem de doğal güzellikleri aynı anda keşfedebileceğiniz trekking güzergahlarına bir göz atabilirsiniz. İsterseniz firmalar ile anlaşarak rehberler eşliğinde keşfe çıkabilir, isterseniz de bireysel olarak dilediğiniz güzergahı kendiniz oluşturarak vakit geçirebilirsiniz. 

Anamur Festivalleri

Anamur, her ilçenin olduğu gibi kendisine ait kültürünü gözler önüne seren festivallere ev sahipliği yapmaktadır. Bu festivallerin başında Uluslararası Kültür ve Muz Festivali gelmektedir. Temmuz ayının sonlarına doğru düzenlenen bu festivalde bu zamana kadar tatmadığınız en lezzetli muzları bulabilirsiniz. Yalnızca bununla sınırlandırılmayan festivalde yöresel halk dansları ve çeşitli etkinlikler düzenlenerek eğlenmenize olanak tanınmaktadır. 

Anamur’da Neler Yenilir?

Anamur, sahip olduğu köklü geçmişinden dolayı mutfak kültüründe de ilk sıralarda yerini almıştır. Bölgenin unutamayacağınız lezzetleri keşkek, batırık, gölevez, samsıra ve kapama yer almaktadır.  

Anamur’dan Ne Alınır?

Her ne kadar muzu ile popüler olsa da hem sevdiklerinizi hem de kendinizi mutlu edebileceğiniz yöreye özgü hediyelik eşyaları da bulabilirsiniz. İğne oyaları, halılar, kilimler ve muz lifinden yapılmış hediyelik eşyalar, Anamur’da bulabileceğiniz yöresel ürünler arasında yerini almıştır. 

Anamur’da Gece Hayatı

Sunduğu sakin atmosferinden dolayı tercih edilen Anamur’da gece hayatı da oldukça sakindir ve sınırlı sayıda mekana ev sahipliği yapmaktadır. Sessizliğin ve huzurun hakim olduğu bir mekan arayanlar Med-Cezir Nargile Cafe, Şapqa Pub & Nargile, Apollo Garden ve Kutlay Cafe Bar gibi mekanlar arasından seçim yapabilirler.  

Anamur’a Nasıl Gidilir?

Güneyinden Akdeniz ve kuzeyinden Toros Dağları ile çevrili Anamur’a ulaşım için karayolu ve havayolu tercih edilmektedir. Otobüs ile gelmeyi planlayanlar için birçok otobüs firmasının seferi mevcuttur. Özel araçları ile gelmeyi planlayanlar ise İstanbul’dan 937 kilometre, Antalya’dan 254 kilometre, Mersin il merkezinden 151 kilometre ve Ankara’dan 573 kilometre yolculuk yapmalıdır. Havayolu ile gelmeyi planlayanlar ise Mersin’de havalimanı bulunmadığı için Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde yer alan Gazipaşa-Alanya ilçesini tercih etmektedir. Havalimanının Anamur ilçe merkezine uzaklığı yaklaşık olarak 81 kilometredir.