Bozyazı Plajları

Sakin bir yaz tatili arayanlar için Mersin sınırları içerisinde en çok rağbet gören yerlerin başında gelen Bozyazı, hemen her türlü imkanın sınırlı sayıda sunulduğu bir tatil yöresidir. Tarihi güzelliklerinin yanı sıra doğal güzelliklerinin de orijinal yapısını bozulmadan koruyor olması, hemen her bir noktanın kendine has özelliklere sahip olmasına fırsat tanımıştır.

Bozyazı İlçesi’nin sahil uzunluğunun kısıtlı olması, yer yer denize doğru ilerleyen dağ eteklerinin bulunması, plajların sınırlı sayıda kalmasına sebep olmuştur. Ancak beraberinde, daha durgun sular, yüzmek için elverişli alanlar ve eğlenceli zamanlar geçirmek için tertemiz kumsalları getirmiştir. Hem yazın hem de kışın tercih edilen birkaç yüzme noktası bulunmaktadır. 

Bozyazı'da günübirlik eğlenceleriniz için konforlu ve uygun fiyatlarla her bütçeye hitap eden Bozyazı otelleri fiyat listemize uğramayı unutmayın.


Toslaklar Koyu

Toslaklar Koyu Toslaklar Koyu

Kaledibi Mahallesi'nde yer alan Toslaklar Koyu, ağırlıklı olarak aileler tarafından rağbet görmektedir. En yoğun dönemleri Mayıs ve Eylül aylarında yaşanmaktadır. Denizi oldukça temiz, dalgasız ve sığdır. Sahil kesiminde ve denize giriş alanında çok fazla olmasa da taşlık alanlar vardır. Koyun kayalık kısmında küçük yengeçler olduğu için o bölgeye geçilmemesi tavsiye edilmektedir. 

Koyun bulunduğu alanda 3 adet kafe ve restoran hizmet vermektedir. Bu tesislerden iki tanesinde alkollü içecek seçenekleri mevcuttur. Yiyecekleri ise genel olarak beğenilmektedir. Bu mekanların menü fiyatları Bozyazı geneline göre biraz pahalıdır. 

Toslaklar Koyu'na giriş ücretsizdir. 

Bozyazı'da doğal güzellikleri ile sizi büyüleyecek yerler için Bozyazı'da gezilecek yerler makalemizi kontrol etmeyi unutmayın.


Karataş Plajı

Karataş Plajı Karataş Plajı

Keşfedilmeyi bekleyen Karataş Plajı, Merkez Mahallesi'nin sahil kesiminde yer almaktadır. Plajın genel kısmı ince kumluyken bazı bölümleri çakıl taşlıdır. Sığ bir denize sahiptir. 

Etrafında hiçbir tesis bulunmayan bir diğer plaj olan Karataş Plajı'na gitmeden önce yiyecek ve içecek gibi temel gereksinimlerin dışarıdan alınması gerekmektedir. 

Karataş Plajı'na giriş ücretsizdir. 

Bozyazı'da doğal güzellikleri ile hayata bir daha tutunmanızı sağlayacak ihtişamlı yerleri ekibimiz sizin için Bozyazı gezi rehberi sayfasında listeledi.


Marina Beach

Bozyazı Marina Beach Bozyazı Marina Beach 

Çakıl taşların ve ince kumun karışımı ile kaplı olan Marina Beach, Bozdoğan Mahallesi'nde konumlandırılmıştır. Gün doğumu ve batımını izlemek için en güzel noktalardan birisidir. Sakin bir yer olduğu için sıklıkla kafa dinlemek isteyenler tarafından tercih edilmektedir. 

Çevresinde tesis olmadığından dolayı yiyecek ve içecek ihtiyaçlarının karşılaması için dışarıdan getirilmesi tavsiye edilmektedir.  

Marina Beach'e giriş ücretsizdir. 

Bozyazı'da doğa ile iç içe mekanlara yakın kaliteli hizmet sunan konaklama seçeneklerini Bozyazı 4 yıldızlı oteller sayfasında bulabilirsiniz.


Bozyazı Halk Plajı

Bozyazı Halk Plajı Bozyazı Halk Plajı

70 metre sahil genişliğine ve 1 kilometre sahil uzunluğuna sahip Bozyazı Halk Plajı, Merkez Mahallesi'nde yer almaktadır. Plaj zemini çakıl taşlı ve denizi dalgasızdır. Yerli halkın ve yaşlıların sıklıkla tercih ettiği bir plaj olduğu için genel olarak yoğun ve kalabalıktır. 

Plaj alanı içerisinde yer alan duş ve tuvalet gibi tesisler ücretli olarak hizmet vermektedir. Ayrıca bir adet restoranı da mevcuttur. Menü fiyatları ise Bozyazı geneline göre ne ucuz ne de pahalıdır. 

Bozyazı Halk Plajı'na giriş ücretsizdir. 

Bozyazı'da kaliteden ödün vermeyen ve bir çok aktiviteyi yapabileceğiniz oteller için Bozyazı 3 yıldızlı oteller sayfamıza göz atabilirsiniz.


Lalezar Koyu

Lalezar Koyu Lalezar Koyu

Kaledibi Sahili üzerinde yer alan Lalezar Koyu, çakıl taşlar ile çevrelenmiştir. Denizi dalgasızdır. Bozyazı'da yer alan en sakin plaj alanına sahiptir. Gün batımını izlemek için Mersin'in en ideal noktalarından birisidir. Hava koşullarının değişkenliği ile birlikte Kıbrıs'ı görebilme ihtimali vardır. 

Koyda yiyecek ve içecek seçenekleri bulunan küçük bir kafe işletmesi yer almaktadır. Ayrıca dışarıdan yiyecek ve içecek getirilebilmektedir.

Lalezar Koyu'na giriş ücretsizdir.