Bozyazı Doğal Güzellikleri

Mersin'in ideal turizm noktalarından birisi olan Bozyazı İlçesi, gezilip görülmesi gereken yerler bakımından çeşitli mekanlara ev sahipliği yapmıştır. Yıllar boyunca farklı medeniyetlerin etkisi altında kaldığı için birçok tarihi yapı bulunmaktadır.

Tarihi güzelliklerin yanı sıra, doğal güzellikler bakımından Akdeniz ikliminin getirmiş olduğu ayrıcalıklara sahip olmuştur. Bünyesinde hatırı sayılır doğal güzellik olmasına rağmen, tarihi güzellik olarak nitelendirilen yerler de doğa ile iç içedir. 

Bozyazı'daki gezilecek muhteşem yerlere yakın uygun fiyatlı konaklama hizmetleri için Bozyazı otelleri listemize göz atabilirsiniz.


Toslaklar Koyu

Toslaklar Koyu Toslaklar Koyu

Bozyazı İlçesi’nin Kaledibi Mahallesi'nde yer alan Toslaklar Koyu, Mersin il sınırları içerisinde bulunan, yüzme için en ideal noktalardan birisidir. Diğer koy ve plajlardan farklı olarak etrafındaki yüksek alanlardan dolayı rüzgar neredeyse hiç esmemekte, bundan dolayı da dalgasız bir suya sahip olmaktadır.

Bozyazı'ya uğradığınızda gezilmesi gereken yerleri ekibimiz sizin için hazırladı. Bozyazı'da gezilecek yerler yazısına göz atabilirsiniz.

Büyüklük bakımından birçok plaja göre daha uzundur. Kumsal alanında ince kumlar bulunmaktadır. Özellikle son bahar aylarında artan dalgalardan dolayı, yüzmek için ideal bir nokta haline gelmektedir. Koyun etrafında bulunan çeşitli tesisler, kişisel ihtiyaçların karşılanmasına olanak sağlamıştır. 

Koyun sakin bir deniz yapısı olduğu için, berrak suları bünyesinde barındırmaktadır. Gelen ziyaretçiler bölgede yer alan teknelerden kiralayabilmekte ve denizin içerisinde yer alan balıkları çıplak gözle görebilmektedir

Toslaklar Koyu'na giriş ücretsizdir.

Bozyazı'da aileniz ile birlikte güzel bir vakit geçirmek için ekibimizin hazırlamış olduğu Bozyazı gezi rehberi sayfasını incelemeyi unutmayın.


Çaltı Mağarası

Çaltı Mağarası Çaltı Mağarası

Bozyazı İlçesi’nin Lenger Mahallesi'nde bulunan bir mağaradır. Şehir merkezine 40 km uzaklıkta yer alan Çaltı Mağarası, turizme kazandırılması kısa bir süre önce olmuştur. Araçlar ile bir noktaya kadar gidilebilen mağara yolu, dağlarla çevrili olan ormanlık bir alana gizlenmiştir. Denizden yaklaşık olarak yüksekliği 1200 metre olup, Mersin il sınırları içerisinde yer alan en yüksek noktaya sahip doğal güzelliklerden birisidir.

Mağara oldukça geniş ve derindir. Kesin derinliği henüz keşfedilmemiş olan bu büyük mağarada sarkıt ve dikit oluşumları vardır. 

Çaltı Mağarası'na giriş ücretsizdir.

Bozyazı'da hayalinizdeki tatili doyasıya yaşamak için Bozyazı tatil otelleri sayfasını ekibimiz sizin için hazırladı.


Dikilitaş Tabiat Parkı

Dikilitaş Tabiat Parkı DikilitaşTabiat Parkı

Kaledibi Mahallesi'nde yer alan Dikilitaş Tabiat Parkı, 33,5 hektarlık bir alan üzerinde yer almaktadır. Kızılçam, yaban mersini ve defne gibi çalı ve ağaç türleri ile çevrelenmiş olan yemyeşil bir alana ve Mersin'in temiz kalmayı başaran berrak denizine sahiptir. 

Parkın belirli bir kısmı piknik ve kamp alanı için ayrılmıştır. Ayrıca yüzmek isteyenler için plaj alanı, doğa sporları sevenler için bisiklet, ATV ve motosiklet gibi seçenekler yer almaktadır. 

Dikilitaş Tabiat Parkı giriş ücreti 15 TL'dir. 

Bozyazı'da denize bir kaç dakika yürüme mesafesinde olup sizi cezbedecek oteller için Bozyazı denize sıfır oteller sayfamıza göz atmayı unutmayın.