Amasya Gece Hayatı

Çevresindeki şehirler gibi Amasya’da da gece hayatı çok gelişmiş değildir. Yerli ve yabacı turistlerin amacı genellikle gece eğlencelerinden ziyade kültür ve tarih turizmine ve doğa ile kaplıca turizmine yöneliktir.

Hem şehri ziyarete gelen turistler hem de şehir halkının özellikle genç kesiminin tercih ettiği birkaç tane kafe tarzı mekan ile meyhane tarzı eğlence arayan kişiler için sınırlı sayıda işletme şehir içerisinde hizmet vermektedir. 

Amasya'daki günübirlik eğlenceleriniz için rahat konaklama hizmeti veren otelleri Amasya otel sayfamızda listeledik.


Strabon

Adını Amasya’da ölen Yunan coğrafyacı Strabon’dan alan işletme, Yeşilırmak kenarında hizmet vermektedir. Hem açık hem de kapalı alanı bulunuyor olmasından dolayı yılın 4 mevsimi yoğun olan mekan hem turistlerin hem de şehir halkının ilk tercihlerinden biridir. 

Oldukça güzel bir manzaraya sahip olan işletmede alkollü – alkolsüz içecek servisinin yanı sıra, meze çeşitleri ve ana yemek seçenekleri sunulmaktadır. 

Şehrin en kaliteli eğlence yerlerinden biri olan Strabon’da fiyatlar da oldukça makuldür. 

Adres: Hatuniye Mahallesi, H. Teyfik Hafız Sk. No:19, 05100 Amasya Merkez/Amasya

Amasya'da tatilinizi bir adım yukarı taşımak için gezmeniz gereken yerleri listeledik. Amasya gezilecek yerler yazımızı kontrol etmeyi unutmayın.


Şehir Kulübü

1940 yılından bu yana aynı yerde misafirlerini ağırlamakta ve eğlenceli saatler sunmakta olan Şehir Kulübü, şehrin en popüler eğlence mekanları arasında yer almaktadır. 

Yeşilırmak kenarında tarihi bir binada hizmet sunan işletme, hem manzarası hem de sunduğu hizmet ile dikkat çekmektedir. Mezeleri oldukça lezzetli olan kulüpte, alkollü ve alkolsüz içecek servisinin yanı sıra ana yemek menüsü de sunulmaktadır. 

Amasya'da doğal güzellikleri ile hayata bir daha tutunmanızı sağlayacak ihtişamlı yerleri ekibimiz sizin için Amasya gezi rehberinde listeledi.

Manzarası ve sunduğu hizmet göz önünde bulundurulduğunda, fiyatları oldukça uygundur. 

Adres: Hatuniye Mahallesi, H. Teyfik Hafız Sk. No:1, 05100 Amasya Merkez/Amasya

Amasya'da uygun fiyatları ile her bütçeye hitap eden tatil köyleri için Amasya tatil köyleri sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Eylül Buğusu Restoran

Türk eğlence tarzında önemli bir yere sahip olan meyhane kültürünün şehirdeki en güzel örneklerinden biri Eylül Buğusu Restoran’dır. Rakı, balık ve meze çeşitleri eşliğinde dostlarla eğlenceli anlar geçirilmektedir. 

Büyük ve eski bir binada hizmet veren mekan yaz ve kış dönemi boyunca canlı müziğin eksik olmadığı akşamları ile şehrin en çok tercih edilen işletmeleri arasında yer almaktadır. 

Fiyatları oldukça uygun olan restoranın sunduğu hizmet ise oldukça kaliteli bulunmaktadır. 

Adres: Hatuniye Mahallesi, Figani Sk. No:1, 05100 Amasya Merkez/Amasya

Amasya'da merkezi noktalarda yakın, havuzlu ve jakuzili otellerin listesini Amasya havuzlu oteller sayfamızda bulabilirsiniz.