Üsküdar'da Gezilecek Yerler

Anadolu yakasında, Beşiktaş'ın tam karşısında, mutlaka görmeniz gereken bir yer var: Üsküdar!

Türkiye'nin en kalabalık ve en tarihi şehirlerinden olan İstanbul; gezilecek yerler bakımından listenize ekleyebileceğiniz pek çok seçenek sunmaktadır. Üsküdar; güzel Kız Kulesi, manzarasıyla büyüleyen Çamlıca Tepesi, ailece gidilecek Fethi Paşa Korusu, Osmanlı mimarisine şahitlik edebileceğiniz 16. yüzyıl camileri, görülmeye değer çeşmeleri ve diğer tarihi yerleri ile ünlüdür.

Boğaz'ın hemen karşısında, 10 dakikalık bir vapur yolculuğu ile ulaşım seçeneği sunan Üsküdar ilçesinin tarihi semtleri, muhteşem manzaraları, nostaljik sokakları ve modern ile klasiği buluşturan atmosferi sizi büyüleyecektir!

Üsküdar'da tarihi ve turistik mekanlara yakın olan uygun fiyatlı oteller için Üsküdar otelleri sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Kidzania

Üsküdar Kidzania Binası Üsküdar Kidzania Binası

Kidzania çocuklar için farklı meslek gruplarını tecrübe edebilmenin yolunu açan tasarı çocuk şehridir. Kidzania şehrinde çocuklar şehrin yerel parasını kazanıp kendi isteklerine göre harcayabilmektedir. Diğer meslek gruplarını da tecrübe etme imkanı bulan Kidzania şehri çocukları eğlenirken bazı şeyleri de öğrenme imkanına erişmektedir.

Çocukların sorumlulukları 6 kahraman tarafından üstlenilmektedir. Her sorumlu kahramanın bir hak koruyuculuk görevi bulunmaktadır. 65 farklı aktivitenin yapılabildiği Kidzania’da çocuklar özel eğitim almış gözlemciler tarafından da takibi altındadır.

Kidzania’ya giriş ücretlidir. 0-2 yaş arası çocuklar ise ücretsiz giriş yapabilmektedir. 4-14 yaş arası çocuklar için giriş ücreti 110 TL, yetişkinler içinse 40 TL’dir. Pazartesi günleri ise daha iyi hizmet imkanı sağlamak için kapalıdır.

Gezilecek yerler arasında mutlaka bulunması gereken Kidzania, Akasya Acıbadem AVM’de faaliyet göstermektedir. AVM’nin güney tarafında bulunan uçağın alt tarafından Kidzania’ya giriş yapılmaktadır. Anadolu yakasından gelenler için metro ile Ünalan durağında inmek gerekir, metrobüs ile gelenlerse Uzunçayır durağında inmelidir. Avrupa yakasından gelenlerse Marmaray ile ulaşım sağlayıp Ayrılık Çeşmesi durağında inmeli, ardından metrobüsle aktarma yapmalıdır. Kadıköy’den vapur ile gelenler de metrobüs ile aktarma yapınca Kidzania’ya ulaşım sağlayabilir.

İstanbul'daki günübirlik eğlenceleriniz için rahat konaklama hizmeti veren otelleri İstanbul otelleri sayfamızda listeledik.


El Değmemiş, Nostaljik Bir Semt: Kuzguncuk

Huzur Dolu Kuzguncuk Sokakları Huzur Dolu Kuzguncuk Sokakları

Üsküdar, gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz birçok alternatiflerle dolu yerleşim yerlerinden biridir. Bunlar arasında bulunan Kuzguncuk semtine Üsküdar sahili boyunca ilerledikten sonra ulaşabilirsiniz. Burada; farklı kültürlere ve dinlere sahip insanlar, bir arada yaşamaktadır.

Kuzguncuk'a geldiğinizde, bir caminin yanında muhtemelen bir de kilise görebilirsiniz. Burası, şehrin el değmemiş, en gizemli noktalarından biridir. Doğal güzelliğini hala koruyabildiğini görünce, İstanbul'a dair umutlarınız yeniden yeşerir.

Şehrin gürültüsüne, trafiğine, kalabalığına inatla direnen Kuzguncuk; mavi ile yeşili buluşturan, İstanbul'un adeta cennetten bir köşesidir.

Ayrıca, Kuzguncuk sokaklarında gezerken, kendinizi bir dizi ya da film sahnesinde gibi hissedebilirsiniz. Kısacası, Üsküdar ilçesine yapılacak bir gezi planınız varsa, gezi rotanıza Kuzguncuk'u da dahil etmelisiniz.


Salatalıkları ile Ünlü: Çengelköy

Tarihi Çengel Köy Vapur İskelesi Tarihi Çengel Köy Vapur İskelesi

Gezilecek yerler, İstanbul sınırları içerisinde özellikle Üsküdar da tarihi anlamda çok seçenek bulundurmaktadır. Bunlardan biri olan Çengelköy, anlatması uzun süren, mutlaka deneyimlenmesi gereken bir semttir. 

Salatalıkları ve çay bahçeleri ile, şüphesiz, Boğaziçi sahilindeki en özel semtlerden biridir.

Özellikle hafta sonları, Çengelköy sahilindeki çay bahçeleri ve restoranları oldukça kalabalıktır. Havaların güzel olduğu bir döneme denk geldiyseniz, sabah uyanır uyanmaz, hemen köşedeki börekçiden böreğinizi kapın ve Çınaraltı Aile Çay Bahçesi'nin masalarından yerinizi kapın.

Sahil keyfinin yanı sıra, ara sokaklarındaki gezilecek yerler ve eski ahşap evlerini görmek için de bu muhteşem semti ziyaret edebilirsiniz.


Muhteşem Bir Manzara: Çamlıca Tepesi

Çamlıca Tepesinden Müthiş İstanbul Manzarası Çamlıca Tepesinden Müthiş İstanbul Manzarası

Üsküdar'da manzaraya dalmak için tek seçeneğiniz Kız Kulesi'ne bakan, deniz kenarındaki banklar değildir.

Biraz daha yukarı doğru giderseniz, Büyük Çamlıca Tepesi bölgesine ulaşabilir ve kendinizi muhteşem Üsküdar - İstanbul manzarasına seyre dalarken bulabilirsiniz. Üsküdar, İstanbul sınırları içerisinde gezerken şehrin tarihini doğrudan yansıtabilen ilçelerdendir. Bu nedenle ilçenin her noktasından baktığınızda geçmişten izlere tanıklık edebilirsiniz.

Şehrin en yüksek tepesi olma unvanını da taşıyan ve mutlaka görülmesi gereken yerlerden olan Çamlıca Tepesi'nde ayrıca; günün her saatine uygun yemek alternatifleri de bulabilirsiniz. Ayrıca bölgeye yakın bir konumda bulunan Küçük Çamlıca da ziyaret edilebilecek yerler arasında bulunmaktadır.


Gerçek Bir Yalı Cenneti: Beylerbeyi

Eşsiz Beylerbeyi Sarayı Eşsiz Beylerbeyi Sarayı

Gezilecek tarihi yerler arasında bulunan ve Boğaz Köprüsü'nün hemen altında yer alan Beylerbeyi hem karadan hem de denizden görülmesi gereken bir semttir.

Yeşil ve mavinin buluştuğu bu bölgede, sizi menekşe ve leylakların farklı tonları karşılamaktadır.

Beylerbeyi; özellikle ilkbahar aylarında, kızılcıklar çiçek açtığı zaman, mutlaka ziyaret edilmelidir.

Semtin kıyısında, muhteşem bir şekilde duran Beylerbeyi Sarayı, Hamid-i Evvel Camii, Arif Bey Sahil Konağı ve Debreli İsmail Paşa Yalısı, Beylerbeyi'nde görülmeye değer yerler arasında bulunmaktadır.


Yeşilçam'ın Klasiği Hababam Sınıfı Müzesi

Üsküdar Hababam Sınıfı Müzesi Üsküdar Hababam Sınıfı Müzesi

Yeşilçam'ın unutulmaz filmi Hababam Sınıfı'nın ruhunu yaşamak isterseniz; Üsküdar'a kadar gelmişken, Altunizade'de bu keyifli müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

Müze, filmin çekildiği Adile Sultan Kasrı yapısının içerisinde bulunmaktadır.

Müzeye girdiğinizde sizi; İnek Şaban, Mahmut Hoca, Güdük Necmi ve Hafize Ana'nın balmumu heykelleri karşılamaktadır.

Gezilecek yerler planlamanıza ekleyebileceğiniz Hababam Sınıfı Müzesi'ne gittiğinizde onlarla bol bol fotoğraf çektirirken, kendinizi zamanda yolculuk yapıyormuş gibi hissedebilirsiniz.


Asırlık Yoğurt Keyfi İçin: Kanlıca

Meşhur Kanlıca Yalıları Meşhur Kanlıca Yalıları

Üsküdar'da yapılacaklar listesinde bulunan maddelerden biri de Kanlıca'da yoğurt yemektir.

Tarihi oldukça eskilere dayanan meşhur Kanlıca yoğurdunun lezzeti; Kanlıca'da, sahilde kapılan masalardan birinde yendiğinde bambaşka bir tat vermektedir.

Kanlıca İskele Meydanı'nda hizmet veren Cafe İsmailağa- Asırlık Kanlıca Yoğurdu'na giderseniz hem manzaranın hem de lezzetli Kanlıca yoğurdunun tadını çıkarabilirsiniz.

Burası, haftanın her günü 09:00-01:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Yoğurtlarda fiyatlar; boylarına ve çeşitlerine göre değişiklik göstermektedir.

Mekanda ayrıca kahvaltı alternatifleri, ızgara köfte, tavuk, sucuk ve sosis tabağı gibi güzel bir yemek alternatifleri de bulunmaktadır.

Üsküdar'da görkemli ve sizi başka diyarlara götürecek yerler için Üsküdar gezi rehberi sayfamıza uğramayı unutmayın.


Millet Parkı

Üsküdar Millet Parkı Üsküdar Millet Parkı

İstanbul kentinin ilk Millet Parkı Nakkaştepe Mesire Alanı içerisindedir. 50 bin metrekarelik alana sahip olan Millet Parkı boğaz manzarası ile eşsiz keyif sunmaktadır. Millet Parkı manzara ve mesire alanı haricinde aktivitelerin de yapılabildiği çok amaçlı yerdir. Çocuklar, gençler ve yetişkinler için birbirinden farklı aktivite türleri bulunmaktadır.

Millet Parkı piknik alanları, kafe ve tuvaletler, piknik bankları, macera parkuru, uçan yol ve tenis kortu alanları ile aktivite yapmak isteyenlere alan sağlamaktadır. 

Gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz Millet Parkı’na giriş ücretsizdir. Ancak araçla gelenler için gün boyu otopark ücreti olarak 5 TL ödemeleri gerekmektedir. Millet Parkı sabah 09:00 ile akşam 18:00 saatleri arasında halka açıktır. Nakkaştepe Millet Parkı’na otobüs ve metrobüs ile ulaşılabilmektedir.


Tertemiz Bir Sahil Havası: Salacak Sahili

Salacak Sahilinden Kız Kulesine Tekne Turları Salacak Sahilinden Kız Kulesine Tekne Turları

Güzel havaya ya da soğuk bir güne denk gelmiş olmanız fark etmez; Üsküdar'a kadar geldiyseniz, Salacak sahil yolu üzerinde, muhteşem İstanbul Boğazı ve benzersiz yapı olan Kız Kulesi manzarasına karşı yürüyüş yapmadan ve etraftaki kafelerden birinde manzaraya karşı Türk kahvenizi içmeden geri dönmemelisiniz.

Buraya kadar gelmişken, bol bol Kız Kulesi fotoğrafı çekmeyi ihmal etmemenizi öneririz. 


Dini Bir Atmosfer: Atik Valide Cami

Atik Valide Cami Şadırvanı Atik Valide Cami Şadırvanı

Üsküdar'da gezilecek yerler arasında bulunan başka tarihi yapı da Atik Valide Sultan Camii olarak karşınıza çıkmaktadır. Eski Valide Camii olarak da bilinen bu camii, Mimar Sinan tarafından tasarlanan, İstanbul'un en büyük iki camisinden biridir.

Camii, Eminönü'ndeki meşhur Süleymaniye Cami kadar görkemli olmasa da benzer bir planda tasarlanmıştır.

Bu cami, aynı zamanda Anadolu Yakası'nın en büyük külliyesi unvanına da sahiptir.

Üsküdar merkezdeyseniz, camiye, sahilden Altunizade'ye doğru çıkarken ulaşabilirsiniz. Yakın lokasyonda bulunan Yeni Valide Camii ve Yeni Valide Külliyesi de ziyaret edilebilecek tarihi yapılar arasında bulunmaktadır.


Keyifli Bir Gezi: Balıkçılar Çarşısı

Üsküdar Balıkçılar Çarşısı Esnafı Üsküdar Balıkçılar Çarşısı Esnafı

Üsküdar'da yapılacak aktivitelerden biri de kesinlikle bölgenin tarihi dokusunu hissedebileceğiniz, biraz keşif biraz da alışveriş yaparken bol bol keyif alabileceğiniz Balıkçılar Çarşısı'nı gezmektir.

Vapurdan indikten sonra, sadece 5 dakika yürüyerek ulaşabileceğiniz çarşının içerisinde, balıkçıların yanı sıra peynirciler, kuruyemişçiler, meyve-sebze arabaları ve alışveriş yapabileceğiniz daha birçok seçeneğiniz bulunmaktadır. 

İstanbul'daki birbirinden farklı yerler ile tutkunuzu yeniden keşfetmenize imkan sağlayacak İstanbul gezi rehberi sayfamızı okumayı unutmayın.


Uçurtma Keyfi: Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi

Üsküdar Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi Üsküdar Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi

Çocuklarla birlikte Pazar gününün keyfini çıkarabileceğiniz bir aktivite arıyorsanız; Üsküdar ilçe merkezinde bulunan İstanbul Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi, sizin iyi bir seçenek olabilir.

Pazar günleri hariç, 08:30-17:00 saatleri arasında ziyaret edebileceğiniz müze, Üsküdar meydana sadece birkaç adım ötede yer almaktadır.

Üsküdar gezilecek yerler listenizi hazırlarken göz önünde bulundurmanız gereken müzeyi ziyaret etmek için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir.

3 yaşın üzerindeki tüm çocuklar müzeyi ziyaret edebilir. Burası, kesinlikle çocuk dostu müzedir.


Nostaljik Bir Ortam: Üsküdar Çarşısı

Tarihi Üsküdar Çarşısı Tarihi Üsküdar Çarşısı

Üsküdar, gezilecek yerler bakımından adeta tarih kokan küçük şehir gibidir. Meydana indiğiniz anda, kendinizi Osmanlı dönemine ait eserleri incelerken bulabilirsiniz.

Hemen sahilde bulunan, Kanuni Sultan Süleyman tarafından, kızı Mihrimah Sultan için yaptırmış olduğu Mihrimah Sultan Camii, Üsküdar sahildeki III. Ahmet tarafından yaptırılan III. Ahmet Çeşmesi, Çinili Camii, Şemsi Paşa Camii, Aziz Mahmud Hüdayi (Aziz Mahmut) Türbesi ve çok daha fazla tarihi yapının yanında, gezebileceğiniz çarşıları da bulunmaktadır. Gezi rehberi planlamanıza ekleyebileceğiniz çarşının yakınında ayrıca Mihrimah Sultan Camii, Anadolu'daki cami mimarisinin nadide özelliklerini yansıtan tarihi yapılar arasında bulunmaktadır. Mihrimah Sultan Camii, günümüzde hala ibadete açık durumdadır.

Meşhur İstanbul Üsküdar Çarşısı da onlardan biridir.

Mutfak alışverişi için büyük marketleri gezmeyi bir kenara bırakın ve esnafla sohbet ederken alışveriş yapmanın keyfini burada çıkarın!


Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi

Üsküdar Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi Üsküdar Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi

Sualtı canlılarına merakı olan herkesin uğrak alanı olan Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi her yaşın gözdesi olan mekanlardan biridir. Aynı anda 270 derecelik görüş açısına sahip olan akvaryum 45 metre uzunluğunda bir tünel boyunca farklı bir dünyayı gözler önüne sunmaktadır. Endemik balık türlerinin de yer aldığı akvaryumda 20.000’den fazla deniz canlısı yaşamını sürdürmektedir.

Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi’ne giriş ücretlidir. 0-36 aylık çocuklar için ücretsiz, yetişkinlere 59 TL, çocuklara 49 TL, 65 yaş üstü olanlara ve öğretmenlere 49 TL’dir. Yıllık yetişkin üyeliği 150 TL, yıllık çocuk üyeliği 120 TL, yıllık aile üyeliği ise 487 TL’dir.

Gezilecek yerler rehberinizi hazırlarken ekleyebileceğiniz İstanbul Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi’ne ulaşım shuttle ve metro ile sağlanabilmektedir. Shuttle hem Avrupa yakasında hem de Anadolu yakasında farklı noktalardan ulaşımı sağlamaktadır. Dileyenler taksi veya şahsi araçla da ulaşımı sağlayabilirler. 

Üsküdar'da kaliteden ödün vermeyen ve bir çok aktiviteyi yapabileceğiniz oteller için Üsküdar lüks oteller sayfamıza göz atabilirsiniz.


Sanata Farklı Bir Bakış: İmoga Grafik Sanatları Müzesi

Üsküdar İmoga Grafik Sanatları Müzesi Sergi Alanı Üsküdar İmoga Grafik Sanatları Müzesi Sergi Alanı

Üsküdar ilçesine bağlı Ünalan semtinde bulunan İmoga Grafik Sanatları Müzesi, grafik denince Türkiye'de akla gelen ilk isimlerden biri olan Prof. Dr. Süleyman Saim Tekcan tarafından kurulmuştur.

Bir grafik atölyesinde başlayan yolculuk, eserlerin müzede toplanmasına kadar gitmiştir.

Müzede, Türk sanatçıların yanı sıra, çok sayıda yabancı sanatçının da eserleri bulunmaktadır.

100 farklı ülkeden, binlerce sanatçının eserinin yer aldığı müze, Pazar günleri hariç 09:00- 18:00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Müzeye giriş için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir.

Grup ziyaretleri için ise önceden arayıp bilgi alabilirsiniz.


Keşif Yapın: İSAM İslâm Araştırmaları Merkezi

İSAM İslam Araştırmaları Merkezi Kütüphanesi İSAM İslam Araştırmaları Merkezi Kütüphanesi

Kendinizi bir kitap kurdu olarak tanımlıyorsanız, Üsküdar'da yapabileceğiniz aktivitelerden biri de İstanbul İsam İslam Araştırmaları Merkezi'ne gidip, kendinizi kitapların arasında kaybetmektir.

İsmi sizi yanıltmasın, burada yalnızca İslami eserler bulunmamaktadır. Sosyolojik bir araştırma yapmak ya da keyifli bir roman okumak isterseniz de Üsküdar ilçesindeki rotanızı İSAM'a çevirebilirsiniz.

Gezi rehberi planlamanıza ekleyebileceğiniz Altunizade, Bağlarbaşı'nda hizmet veren araştırma merkezinin ziyaret saatleri, 09:00-23:00 arasındadır.


Selimiye Kışlası

Selimiye Kışlası Selimiye Kışlası

Üsküdar'ın önemli tarihi yapılarından olan Selimiye Kışlası, III. Selim Sultan tarafından yaptırılmıştır.

Nizam-ı Cedid askerleri için inşa edilmiş olan kışla, Yeniçeri isyanları sonucunda yıkılmıştır. İlerleyen süreçte, II. Mahmud döneminde tekrar yenilenerek faaliyete açılan yapıya, Sultan Abdülmecid döneminde çeşitli eklemeler yapılmıştır.

Cumhuriyet döneminde de aktif şekilde kullanılan, bölgenin tarihi yerler listesinde yer alan kışla içerisinde ziyaret edebileceğiniz Selimiye Askerî Ortaokulu Müzesi ve Florence Nightingale Müzesi yer almaktadır.


Ayazma Camii

Ayazma Camii Ayazma Camii

Üsküdar'da Aziz Mahmud Hüdayi Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Ayazma Camii, Sultan III. Mustafa tarafından inşa ettirilmiştir. 

1760 yılında inşa edilen caminin mimarı Mehmed Tahir Ağa'dır. Mimari açıdan Osmanlı ve Barok mimarisinin harmanlaştırılmış tarzını yansıtan cami, yaşanan doğal afetlerden dolayı tahribat görmüş ve 1953 yılında restorasyon çalışması geçirmiştir.

Üsküdar'daki tatil zevkinizi en yüksek kaliteye taşıyacak oteller için Üsküdar 4 yıldızlı oteller sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Üsküdar Yakınında Görmek İsteyebileceğiniz Önemli Yerler

Üsküdar Kız Kulesi Manzarası Üsküdar Kız Kulesi Manzarasıİstanbul şehrinin gözde ilçelerinden olan Üsküdar, Anadolu Yakası’nın deniz manzarası ile ziyaretçilerini büyüleyen tarihi ve seçkin ilçeleri arasında yer almaktadır. Özellikle Kız Kulesi, Üsküdar ilçesinin adeta bir sembolü haline gelmiş olup, birçok sanat eserine de ilham vermiş yapılar arasında bulunmaktadır. Aynı zamanda Üsküdar, gezilecek yerler bakımından pek çok alternatif sunarken; ilçenin yakınlarında tarihi dokusu ve doğal güzellikleri ile mutlaka görmek isteyeceğiniz yerler bulunmaktadır. 


Otağtepe

Otağtepe Boğaz Manzarası Otağtepe Boğaz Manzarasıİstanbul Boğazı manzarası ile meşhur noktalar arasında yer alan Otağtepe, doğal güzelliklerinin yanı sıra, Fatih Sultan Mehmet’in ilk fetih hazırlıklarını yaptığı nokta olmasından dolayı tarihi bir öneme sahiptir. Üsküdar yakınlarında gezilecek yerler arasında bulunan Otağtepe, Üsküdar ilçe merkezine yaklaşık olarak 15 km mesafededir.


Bağdat Caddesi

İstanbul İstanbul'un En İşlek Caddelerinden Birisi Olan Bağdat Caddesi 

Gezilecek yerler listenizde bulunması gereken Kadıköy’ün en meşhur semtleri olan Suadiye, Şaşkınbakkal, Caddebostan gibi noktalarını içerisinde barındırmakta olan Bağdat Caddesi, kafe, restoran ve mağazaları ile dünya çapında güzel bir üne sahiptir. Bağdat Caddesi Üsküdar ilçe merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 13 km’dir.


Süreyya Operası

Üsküdar Üsküdar'ın Eskimeyen Sesi Süreyya Operası

1927 yılında Süreyya ve Adalet İlmen tarafından yaptırılmış olan İstanbul Süreyya Operası, Bahariye Caddesi’nin en dikkat çeken yapısıdır. Gezi rehberi planlamanıza ekleyebileceğiniz, tavan freskleri ve kabartma heykelleri ile ziyaretçilerinin beğenisini kazanan opera binası Üsküdar ilçe merkezine 8 km uzaklıkta yer almaktadır.


Haydarpaşa Garı

Tarihi Haydarpaşa Garı Tarihi Haydarpaşa Garı

1908 yılında açılan Haydarpaşa Garı, İstanbul şehrinin simgesi haline gelen yapıları arasında yer almaktadır. Bu görkemli yapının dışı kadar içi de oldukça özel bir mimariye sahiptir. Haydarpaşa Garı, Üsküdar ilçe merkezine yaklaşık olarak 4 km uzaklıktadır.


Kadıköy Çarşısı

Tarihi Kadıköy Çarşısı Dükkanları Tarihi Kadıköy Çarşısı DükkanlarıKafeleri, restoranları, manavları, balıkçıları ve çeşit çeşit dükkanlarının yanı sıra antikacıları ve bit pazarıyla da dikkat çeken İstanbul Kadıköy Çarşısı, Üsküdar yakınlarında görebileceğiniz en hareketli ve keyifli noktalar arasında yer almaktadır. Gezilecek yerler arasında bulunan Kadıköy Çarşısı - Üsküdar arası mesafe yaklaşık olarak 8 km’dir.