Üsküdar Aktiviteleri

Üsküdar'da katılabileceğiniz festivaller, spor yapabileceğiniz yerler, keyifli fuarlar ve çok tur seçenekleri bulunmaktadır.

Özellikle havaların ısılması ile birlikte, Üsküdar'da yapılabilecek en güzel aktivitelerden biri, İstanbul sahilini keyifle gezebileceğiniz bir deniz turu olacaktır.

İlçede ayrıca; kitap severler için bir Sahaf Festivali, eğlenmek isteyenler için Katibim Festivali, yöresle tatları deneyimleyebileceğiniz Yöresel Günler Festivali ve yine kitap severleri buluşturan bir kitap fuarı da düzenlenmektedir.

Üsküdar'da gezilecek muhteşem yerlere yakın uygun fiyatlı konaklama hizmetleri için Üsküdar otelleri listemize göz atabilirsiniz.


Boğaz Turu

Tekne İle Üsküdar Tekne İle Üsküdar'dan Boğaz TuruÜsküdar'da yapılacak aktivitelerden biri de, vapur ile yapacağınız keyifli bir deniz turu olacaktır.

Özellikle ilkbahar-yaz-sonbahar aylarında; dilerseniz tek başınıza, dilerseniz de yanınızda aileniz ve arkadaşlarınızla keyifli bir Boğaz turuna katılım sağlayabilirsiniz.

Üsküdar'dan Uzun ve Kısa Boğaz Turu olmak üzere, iki farklı tur gerçekleştirilmektedir.

Kalkışlar, Eminönü'nden gerçekleştirilmekte ve daha sonra sırasıyla; Beşiktaş, Üsküdar, Kanlıca, Sarıyer, Rumeli Kavağı, Anadolu Kavağı'ne gidilmektedir.

Güzel bir ilkbahar günündeyseniz, muhteşem Boğaz havasını solumak için bu alternatifi değerlendirmeyi bir düşünmenizi öneriyoruz. Fiyatlar ise şöyle:

  • Uzun Boğaz Turu (Gidiş-dönüş): ortalama 25 TL
  • Uzun Boğaz Turu (Tek yön): ortalama 15 TL
  • Uzun Boğaz Turu (12 yaş altı) (Gidiş-dönüş): ortalama 12.5 TL
  • Uzun Boğaz Turu (12 yaş altı)(Tek yön): ortalama 6 TL
  • Kısa Boğaz Turu: ortalama 12 TL
  • Kısa Boğaz Turu (12 yaş altı): ortalama 6 TL
  • Mehtap Turu: ortalama 20 TL
  • Uzun/Kısa Boğaz Turu, Mehtap Turu (0-6 yaş): Ücretsiz

İstanbul'da tarihi ve turistik mekanlara yakın konaklama seçenekleri için İstanbul otel fiyatları adresinden otelleri inceleyebilirsiniz.


Yokuş Antrenmanı Yapın: Validebağ Korusu

Validebağ Korusu 23 Nisan Şenlikleri Validebağ Korusu 23 Nisan Şenlikleriİstanbul Anadolu yakasının en güzel koşu parkurlarından biri, Validebağ Korusu'nda yer almaktadır.

Hem yürüyüş hem koşu hem de diğer spor aktiviteleri için olanaklar sunan Validebağ Korusu'nun; Üsküdar Devlet Hastanesi tarafından ve bir de Koşuyolu Cevizağacı'na inen yokuştan giriş yapabileceğiniz iki farklı girişi bulunmaktadır.

Klasik bir yürüyüş eşliğinde orman havası almanın yanında, dar patikalarında yokuş antrenmanları da yapabilirsiniz.

Validebağ Korusu ile ilgili dikkat etmeniz gereken şey ise, burada gezen köpeklerdir.

Korunun sakin olduğu saatlerde onlarla karşılaşma ihtimaliniz daha yüksek olduğundan, köpek korkunuz varsa, buraya tek gelmemeniz daha doğru olacaktır.

Üsküdar'a uğradığınızda gezilmesi gereken yerleri ekibimiz sizin için hazırladı. Üsküdar'ın gezilecek yerleri yazısına göz atabilirsiniz.


Üsküdar Kitap Fuarı

Üsküdar Kitap Fuarı Üsküdar Kitap FuarıÜsküdar Kitap Fuarı; 2014 yılından bu yana, kitap okumayı seven Üsküdarlılar için, Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde Üsküdar Kitap Fuarı gerçekleştirilmektedir.

Fuar, 2018 yılında, 10-18 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.

Fuara ayrıca, yüzlerce yazar ve Türkiye'nin önde gelen yayınevleri de katılım sağlamaktadır.

Üsküdar Kitap Fuarı'nın düzenlendiği Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'ne; Üsküdar merkezden Üsküdar metrosuna binerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Fıstıkağacı metro istasyonunda indikten sonra; Capitol'e doğru çıkan yolu takip ettiğinizde, Vakıfbank Spor Sarayı'nın hemen yanında görebilirsiniz.

Üsküdar'da aileniz ile birlikte güzel bir vakit geçirmek için ekibimizin hazırlamış olduğu Üsküdar gezi rehberi sayfasını incelemeyi unutmayın.


Sahaf Festivali

Üsküdar Sahaf Festivali Sahafları Üsküdar Sahaf Festivali Sahafları2014 yılından bu yana düzenlenen Üsküdar Sahaf Festivali, Üsküdar merkezde, Marmaray durağının karşısında gerçekleştirilmektedir.

"Üsküdar’da kitap kokusu Boğaz kokusuna karışıyor!" sloganı ile kitapseverleri davet eden festival, her yıl büyük bir ilgi görmektedir.

Burada, birçok kitapçıda görüp, fiyatından dolayı almaktan vazgeçtiğiniz kitapları, çok daha uygun bir fiyata satın alabilirsiniz.

Ayrıca, sizin gibi kitap okumayı seven yabancılarla sohbet etme fırsatı da bulabileceğiniz bir  fuardır.

Festival, Ekim ayında, önceden belirlenen tarihler aralığında gerçekleştirilmektedir.

Üsküdar dışında il genelinde yapılmakta olan tüm etkinliklere ulaşmak için İstanbul gezi rehberi sayfasına göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.


Uluslararası Katibim Festivali

Uluslararası Katibim Festival Alanı Uluslararası Katibim Festival Alanı2018 yılında 27.'si düzenlenen Uluslararası Katibim Festivali; Üsküdar halkından ve tüm İstanbullulardan büyük bir ilgi görmektedir.

Festival, içinde pek çok etkinliği de barındırmaktadır.

Festivale geldiğinizde; eğlenceli yarışmalar, Kız Kulesi yüzme yarışları, çeşitli turnuvalar, konserler, halk oyunu gösterileri ve daha pek çok aktiviteye de katılım olanağınız bulunmaktadır.

Üsküdar Belediyesi'nin düzenlediği festivalin tarihleri ve detaylar hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, 0216 531 30 00 no'lu telefondan Üsküdar Belediyesi'ne ulaşabilirsiniz.

Üsküdar'da her bütçeye uygun fiyatları ile rahat konaklama hizmetleri sunan yerler için Üsküdar pansiyon sayfamıza göz atabilirsiniz.


Yöresel Günler Festivali

Üsküdar Yöresel Günller Festivali Eşsiz Lezzetleri Üsküdar Yöresel Günller Festivali Eşsiz LezzetleriAnadolu'nun birbirinden ilginç lezzetleri, Üsküdar Yöresel Günler Festivali'nde buluşuyor!

Üsküdar Belediyesi ile Rize Dernekler Federasyonu'nun birlikte düzenlediği festival, bir hafta boyunca Türk mutfağının eşsiz lezzetlerini tatma deneyimi sunmaktadır.

Anadolu'nun her bölgesinden, farklı yöresel lezzetleri ve kültürleri buluşturan Yöresel Günler Festivali, Üsküdar sahilde kurulan çadır alanında gerçekleştirilmektedir.

Türkiye'den yaklaşık 50 şehrin katıldığı festivalde, kültürel aktiviteler ve Memleketim Üsküdar adında bir bilgi yarışması da düzenlenmektedir.

Kendinizi ev sıcaklığında hissedebileceğiniz, sorunlarınıza anında çözüm bulabileceğiniz oteller Üsküdar butik oteller sayfamızda yer almaktadır.