Safranbolu'dan Alınabilecek Hediyelik Eşyalar

Karabük iline bağlı Safranbolu ilçesi turistik bir yer olmasından dolayı hediyelik eşya ve alışveriş konusunda geniş seçeneklere sahiptir.

Safranbolu’da geleneksel Safranbolu mimarisiyle dizayn edilmiş evlerin maketleri, safran sabunu, safran, çeşitli anahtarlıklar, kozmetik ürünler, Safranbolu lokumu, Safran kolonyası gibi hediyelik eşyalar bulabilirsiniz.

Safranbolu’ya gelindiği zaman yörenin ismiyle nam salmış olan Safranbolu lokumlarından hem tadıp hem de satın alabilirsiniz. 

Safranbolu’da hediyelik eşyalar genellikle şehir merkezinde bulunan dükkanlarda satılmaktadır. Özellikler turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği şehir merkezinde bulunan Safranbolu Çarşısı’ndan hediyelik eşya alışverişinizi güvenle tamamlayabilirsiniz.

Safranbolu'da uygun fiyatları ile bütçe dostu konaklama hizmetleri veren hotelleri Safranbolu hotel sayfamızda listeledik.


Safran

Safran Safran

Safran özel olarak toplanmış ve özel kutularda satışa hazır hale getirilmiştir. 1 ml Safran’ın fiyatı 50 - 60 TL’dir. Lezzeti ve kokusunun yanı sıra pek çok sağlık sorunu için de kullanıldığı için tercih edilmektedir. 

Kendinizi yabancı hissetmeyeceğiniz keyifli bir tatil geçireceğiniz konaklama seçeneklerini sizin için Karabük'teki oteller sayfamızda listeledik.


Safran Kolonyası

Safran Kolonyası Safran Kolonyası

Eğer Safran kokusunu seviyorsanız veya merak ediyorsanız sarı safrandan üretilmiş Safran Kolonyalarını da yine bu çarşıda bulabilirsiniz. Safran kolonyasının kokusu çok hafif ve ferahlatıcıdır. 120 ml ve kral tacı görünüme sahip olan kutularda satılan bu kolonyaların fiyatı 18 – 25 TL’dir. Bir kolonya şişesini sürekli doldurmak isteyenler içinse 900 ml’lik büyük plastik şişelerde satış yapılmaktadır. Bu şişelerin fiyatı ise yaklaşık 45 – 50 TL civarındadır.

Safranbolu'da tarihi yapıları, doğal güzellikleri ve daha fazlası için Safranbolu gezilecek yerler yazısına uğramayı unutmayın.


Demirciler Çarşısı 

Demirciler Çarşısı Demirciler Çarşısı

Demirciler Çarşısı Lonca Çarşısı’nın üst tarafında bulunan bir bölümdür. Burada her türlü metal ve demir hediyelik eşya satılmaktadır. 

Bu eşyalar arasında hediyelik bakır eşyalar, kapı tokmağı, cezve, tepsi, buhurdanlık vb. gibi ürünler sayılabilmektedir. Bu ürünlerin fiyatları 15 TL – 100 TL arasında değişmektedir. 

Ayrıca buradan fiyatı 5 - 7 TL olan ve Safranbolu geleneksel mimarisine sahip ev maketlerinin anahtarlıklarından da satın alabilirsiniz.

Safranbolu'da görkemli ve sizi başka diyarlara götürecek yerler için Safranbolu gezi rehberi sayfamıza uğramayı unutmayın.


Safranbolu Çarşısı

Safranbolu Çarşısı Safranbolu Çarşısı

Safranbolu Çarşısı şehrin merkezinde bulunmakta olup, ahşap evlerin maketleri, çeşitli bakır ürünler başta olmak üzere birbirinden özel hediyelik ürünleri burada bulmanız mümkündür. 


Safranbolu Evi Maketleri

Safranbolu Ev Maketleri Safranbolu Ev Maketleri

Çarşının en popüler hediyelik ürünü Safranbolu evlerinin maketleridir. Bu maket eşyaların fiyatı boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Safranbolu maket evlerinden küçük konak olarak tabir edilen 18 cm yüksekliğinde ve 20-11 cm. genişliğinde olan evler gece lambası olarak kullanılabilmektedir. Bu boyutlardaki bir hediyelik eşyanın fiyatı ise 15 – 25 TL’dir.

Karabük’e doğru yola çıkmaya karar verdiyseniz, gezilmesi gereken yerleri öğrenmek için Karabük gezi rehberi sayfasını ziyaret edin.


Safranlı Browni Lokum

Safranlı Browni Lokum Safranlı Browni Lokum

Çarşıda Safranlı Browni Lokum diye tabir edilen özel olarak üretilmiş Safranbolu lokumunu da popüler hediyelik ürünler arasında yer almaktadır. Buradaki lokumlar taze olarak üretilmektedir. 1 paketinin fiyatı 22 – 26 TL civarındadır.

Tatilinizde ailenizle birlikte geçireceğiniz rahat konaklama imkanları sağlayan otelleri ekibimiz sizin için Safranbolu aile otelleri sayfasında listeledi.


Lonca Çarşısı 

Lonca Çarşısı Lonca Çarşısı

Bir diğer adı Yemeniciler Arastası olan Lonca Çarşısı ilçenin en eski alışveriş noktalarından biri olup, ziyaretçilere tarihi atmosferi ile keyifli saatler yaşatmaktadır. Çarşı el işi ürünleri ile ön plana çıkmaktadır. 

Safranbolu'da kaliteden ödün vermeyen ve bir çok aktiviteyi yapabileceğiniz oteller için Safranbolu 4 yıldızlı oteller sayfamıza göz atabilirsiniz.


Yemeni İşlemeli Ürünler

Yemeni İşlemeli Ürünler Yemeni İşlemeli Ürünler

El işi ürünlere ilgi duyanlar için birbirinden özel hediyelik seçenekleri sunan Lonca Çarşısı yemeni işlemeli ayakkabılar, televizyon örtüleri, halılar, danteller vb. birçok ürün yer almaktadır. 

El yapımı yemeni ayakkabılar çarşının en dikkat çeken ürünlerinden biri olup, fiyatları 100 TL – 140 TL arasında değişmektedir.