Mudanya’da Alışveriş

Mudanya turistik bir ilçe olduğu için alışveriş seçenekleri, bölgeye özel tatlar, anahtarlıklar, doğal gıdalar, el yapımı hediyelik eşyalar açısından oldukça geniş seçeneklere sahiptir. 

Mudanya’nın rengarenk çarşılarında fotoğraf karelerinden çıkmış dükkanları ziyaret ederek, bu ürünlerden hem kendinize hem de sevdiklerinize alabilirsiniz. 

Mudanya'daki gezinizde tarihi ve turistik mekanlarda yakın konaklama seçeneklerini size özel olarak Mudanya otelleri fiyat sayfamızda yer verdik.


Tuz Lambası ve Tuz Sabunları

Tuz Lambası Tuz Lambası

Hediyelik eşya satan dükkanlarda ise tuz lambaları, tuz sabunları, anahtarlık, el yapımı ev eşyaları satılmaktadır. 

Tuz lambalarının fiyatları 20 TL ile 150 TL arasında değişirken, tuz sabunları ise 7 TL ile 10 TL arasında satılmaktadır. 

Hediyelik eşyalar ise 5 TL’den başlarken, ürüne göre 90 – 100 TL’ye kadar çıkabilmektedir. 

Tatilinizi bir adım yukarı taşımak için gezmeniz gereken yerleri listeledik. Mudanya'da gezilecek yerler yazımızı kontrol etmeyi unutmayın.


Siyah İncir

Siyah İncir Siyah İncir

Mudanya Yörükali Köyü’nde ise meşhur Yörükali Siyah İnciri satın alabilirsiniz. Bu incir sadece Türkiye’nin değil aynı zamanda dünyanın da en iyi inciri olarak kabul edilmektedir. 

Tekne turu, antik kent gezileri, gece hayatı ve yol gezilerinden daha fazlası için Mudanya gezi rehberi sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Tirilye Zeytini

Tirilye Zeytini Tirilye Zeytini

Mudanya denince akla ilk gelen zeytin olmaktadır. Tirilye çarşısının renkli dükkanlarında zeytin çeşitleri, zeytinyağı ve zeytinden üretilen kozmetik ürünlerini bulabilirsiniz. 

Siyah – salamura zeytin olarak bilinen Tirilye zeytini, Mudanya’nın zeytin ağaçlarından toplanan zeytinlerden üretilen mis kokulu zeytinyağı, zeytinyağı sabunu, zeytin yaprağı, zeytin kolonyası satılan ürünler arasında yer almaktadır. 

Zeytin fiyatları 15 – 30 TL, zeytinyağı fiyatları 20 – 150 TL, zeytin sabunları ise 5 – 15 TL ortalamasındadır. 

Mudanya'da dalga sesleri eşliğinde bir tatil mi hayal ediyorsunuz? Mudanya 4 yıldızlı oteller sayfamıza mutlaka göz atmalısınız.


Mudanya Ev Yapımı Ürünler

Mudanya Ev Yapımı Ürünler Mudanya Ev Yapımı Ürünler

Bursa Ticaret Odası’nın düzenlediği “En İyi Girişimcilik” yarışmasında birinci olan girişimci kadınların kurduğu dükkanda ev yapımı ürünler satılmaktadır. Bölgedeki diğer alternatif ise limandaki Köylü Pazarı’dır. 

Tirilye Çarşısı’nda kurulan tezgahlardan, köy peyniri, tarhana, köy salçası, köy ekmeği, organik reçel ve zeytinyağlı kudret narı satın alabilirsiniz. 

Bu ürünlerin fiyat ortalaması ise 10 – 100 TL arasında değişmektedir. 

Mudanya'da plaja yakın lüks hizmetleri ile her türlü imkanları sağlayan oteller için Mudanya 3 yıldızlı oteller sayfamızı kontrol edebilirsiniz.


Mudanya Tezgahları

Mudanya Tezgahları Mudanya Tezgahları

Bu seçeneklerin haricinde Mudanya’nın ara sokaklarında özellikle yaz aylarında kurulan tezgahlarda takı, ev eşyası alternatifleri bulunmaktadır. Sahil şeridinde akşam saatlerinde keyifli bir gezinin ardından, tezgahlara göz atabilir, hem kendiniz hem de sevdikleriniz için Mudanya’yı hatırlatacak hediyeler alabilirsiniz.