İstanbul Aktiviteleri

Türkiye’nin kültür başkenti İstanbul; bir ucundan diğer ucuna, gerçekleştirebileceğiniz sayısız aktivite ve sportif faaliyet seçeneği sunmaktadır. 

Dünyanın en büyük tematik parkı ve Avrupa’nın en büyük lunaparklarından birinin de bulunduğu İstanbul’da hem çocuklu aileler hem gençler hem de macera tutkunu yetişkinler için çok farklı tesis seçenekleri bulunmaktadır. 

İstanbul Akvaryum’da köpek balıkları ile dalış, Frankestein Korku Evi’nden kaçış, Xtrem Aventures’te Zip Line, Belgrat Ormanı’nda doğa yürüyüşleri, Forest Kemerburgaz’ın macera dolu parkurları, Boğaz’da tekne turu, Karadeniz sahillerinde kitesurf, Ormanlı’da yamaç paraşütü, Şile’de ATV safari turları, şehre tepeden bakabileceğiniz helikopter turları İstanbul’da gerçekleştirebileceğiniz aktiviteler arasında yer almaktadır. 

Hiçbir mevsim uyumayan bu mega kentte, bir de her yıl gelenekselleşmiş festivaller bulunmaktadır. 

İstanbul Kukla Festivali, Uluslararası Dans Festivali, Film Festivali, Sahaf Festivali, Shopping Fest, Tasarım Bienali, Caz Festivali, Chill- Out Festival, Bağımsız Filmler Festivali, Uluslararası İstanbul Opera Festivali, Doğaçlama Festivali, Rock’n Coke, Suç ve Ceza Film Festivali, Ekşi Fest, İstanbul Müzik Festivali, Fanta Gençlik Festivali, Filmekimi ve One Love Festivali, İstanbul’da katılabileceğiniz festivallerden bazılarıdır. 

İstanbul'da gezilecek yerlere yakın göz alıcı dizaynları ile sizi cezbedecek oteller için İstanbul otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Doğa Yürüyüşleri: Belgrad Ormanı

Belgrad Orman Belgrad Ormanİstanbul, her ne kadar yükselen binaları ile nefes alması giderek zorlaşan bir şehir olsa da keyifli bir doğa yürüyüşü için gidebileceğiniz yerler hala var.

İstanbul’da doğa ve orman denince akla ilk gelen adreslerden biri olan Belgrad Ormanı, şehirden fazla uzaklaşmadan trekking, kamp, piknik, mangal ve kahvaltı yapabileceğiniz bir yerdir. 

Sarıyer’in Bahçeköy semtinde yer alan Belgrad Ormanı’nda kahvaltı için ormanın içindeki masaları kullanabilir ya da ormanın dışındaki börekçilerden taze börekler alabilirsiniz. 

Belgrad Ormanı, 6 kilometrelik ve etrafını saran ağaçları ile keyifli yürüyüş parkuru ile de tercih edilmektedir. Doğa yürüyüşlerinin yanı sıra, burada dilerseniz bisiklet kiralayabilir, mangal ve piknik de yapabilirsiniz. 

Hafta sonları, özellikle de güzel havalarda oldukça kalabalık olan Belgrad Ormanı’na giriş ücreti; şahıs ortalama 5 TL, bisiklet ortalama 5 TL, motosiklet ortalama 10 TL ve otomobil için ortalama 15 TL’dir.   


Türkiye’nin İkonik Simgeleri: Miniatürk

Miniatürk Miniatürk

İstanbul’da Beyoğlu ilçesinde yer alan Miniatürk, pek çok yapıtın minyatür versiyonunun olduğu bir açık hava müzesidir. 

Özellikle çocuklu ailelerden büyük ilgi gören Miniatürk’te toplamda 126 maket yer almaktadır. 

Miniatürk’e geldiğinizde, Bizans döneminden Osmanlı’ya kadar 3000 bin yıllık bir tarihte, zamanda yolculuk yapabilirsiniz. 

İstanbul’dan, Anadolu’dan ve yurtdışından çeşitli eserlerin sergilendiği Miniatürk’ü, haftanın her günü 09:00 ile 19:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. 

Ziyaret ücreti, yetişkinler için ortalama 7.5 TL ve çocuklar için ortalama 3 TL’dir. 


Köpek Balıkları ile Dalış: İstanbul Akvaryum 

İstanbul Akvaryum İstanbul Akvaryum

Bakırköy ilçesinin Yeşilköy semtinde yer alan İstanbul Akvaryum, dünyanın en büyük tematik akvaryumudur. 

2011 yılından bu yana hizmet veren bu dev akvaryum, haftanın her günü 10:00 ile 20:00 saatleri arasında açıktır. 

Kızıldeniz Alanı, Amazon Yağmur Ormanları, Güney Kutbu, Western Atlantik, Pasifik, Panama Kanalı, Banggai Cardinal Fish gibi bölümlerden oluşan İstanbul Akvaryum’da; ayrıca dilerseniz balık besleyebilir ya da köpek balıkları ile dalış deneyimi yaşayabilirsiniz. 

İçerisinde 20 bine yakın canlının yaşadığı bu büyük akvaryumda çeşitli mağazalar ve yeme içme bölümleri de yer almaktadır. 

İstanbul Akvaryum’a giriş ücreti ortalama 70 TL’dir. 0-2 yaş çocuklar için giriş ücretsizdir. 

İstanbul'a uğradığınızda gezilmesi gereken yerleri ekibimiz sizin için hazırladı. İstanbul'un gezilecek yerleri yazısına göz atabilirsiniz.


İstanbul’un En İyi Lunaparkı: İsfanbul Tema Park

İsfanbul Tema Park İsfanbul Tema Park

İstanbul’un Eyüp ilçesinde Vialand Türkiye içerisinde yer alan İsfanbul Tema Park, Türkiye’nin en büyük lunapark ve eğlence merkezidir. 

Cuma ve Cumartesi günleri 10:00 ile 20:00 ve haftanın diğer günleri 10:00 ile 18:00 saatleri arasında açık olan İsfanbul Tema Park’ta pek çok farklı tema ve oyuncak yer almaktadır. 

Angry Birds Çılgın Yolculuk, Atlı Karınca, Çılgın Nehir, Fatih’in Rüyası, Ice Age, Jet Ski, Kahraman İtfaiyeciler, King Kong, Küçük Madenciler, Minik Kaşifler, Neşeli Çiftlik, Saray Salıncağı, Sihirli Oda, Çarpışan Arabalar, Cesur Sürücüler, Mini Kule, 360, Adalet Kulesi, Nefes Kesen, Viking ve Uçan Çocuklar, burada eğlenmek için tercih edebileceğiniz oyuncaklardır. 

İsfanbul Tema Park’ta günlük bilet ücreti yetişkinler ve çocuklar için ortalama 95 TL’dir. 


Doğa Macera Parkı: Forest Kemerburgaz

Forest Kemerburgaz Forest Kemerburgaz

Eyüp ilçesinin Kemerburgaz semtinde yer alan Forest Kemerburgaz, doğa ile iç içe olabileceğiniz ve macera dolu bir gün geçirebileceğiniz, ülkenin en büyük macera parkıdır. 

Yüksek ip parkuru, tırmanma duvarı, Zip Line, Dev Salıncak, Oryantiring, Serbest Düşüş gibi çok çeşitli aktivite ve parkur seçenekleri sunan Forest Kemerburgaz, farklı bir macera yaşamak isteyenlere hitap etmektedir. 

Fiyatlar; yüksek ip parkuru için ortalama 55 TL ve Oryantiring için ortalama 20 TL’dir. Ayrıca; tırmanma duvarı, serbest düşüş, dev salıncak ve Zip Line için ortalama 15 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Tesis, Pazartesi günleri hariç hizmet vermektedir. 


Boğazda Bir Gezi: İstanbul Boğaz Turu 

İstanbul Boğaz Turu İstanbul Boğaz Turu

İstanbul’da, şehre gelen yerli ve yabancı ziyaretçilerin belki de en çok ilgi gösterdiği aktivite seçeneklerinden biri Boğaz turudur. 

Çeşitli özel firmaların yanı sıra, şehir hatlarının da gerçekleştirdiği Boğaz turu, kısa ve uzun tur olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. 

Kısa Boğaz turu; Eminönü, Üsküdar ve Ortaköy’de ve uzun Boğaz turu; Eminönü, Beşiktaş, Üsküdar, Kanlıca, Sarıyer, Rumeli Kavağı ve Anadolu Kavağı’na uğramaktadır. 

Uzun Boğaz turunun ücreti ortalama 25 TL ve kısa Boğaz turunun ücreti ortalama 12 TL’dir. 

Boğaz turlarında İstanbul Kart ile ödeme kabul edilmemekte ve nakit ödeme yapılması gerekmektedir. 

İstanbul il genelinde yapılmakta olan tüm etkinliklere ulaşmak için İstanbul gezi rehberi sayfasına göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.


Şehri Havadan İzleyin: Helikopter Turu

İstanbul Helikopter Turu İstanbul Helikopter Turu

İki kıtayı birbirine bağlayan konumu ve muhteşem Boğaz’ı ile İstanbul’da; pek çok aktivite seçeneğinin yanında, şehri yukarıdan izleyebileceğiniz helikopter turu seçeneği de sunmaktadır.

Ortalama 15 dakika süren hava yolculuğunda; Osmanlı, Bizans ve Roma dönemlerine damga vurmuş, şehrin ikonik simgelerine ve kültürel hazinelerine göz gezdirebilirsiniz. 

İstanbul’da helikopter Turu; Anadolu yakasından başlayarak Avrupa yakasının bir diğer ucuna kadar sürmektedir. 

15 dakikalık helikopter turunun fiyatı kişi başı ortalama 1100 TL’dir. 


Korku ve Eğlence Bir Arada: Frankenstein Korku Evi 

Frankenstein Korku Evi Frankenstein Korku Evi

Kadıköy’ün Acıbadem semtinde yer alan Frankestein Korku Evi, oyun ve eğlence merkezi konsepti ile hizmet veren, üç katlı bir tesistir. 

Arkadaşlarınızla birlikte oluşturacağınız takımlar ile korku macerası dolu bir deneyim yaşayabileceğiniz Frankestein Korku Evi’nde takımlar en az 2 ve en fazla 8 kişi olmaktadır. 

Fiyatlar; 2-3 kişi 200 TL, 4 kişi 250 TL, 5-6 kişi 300 TL, 7 kişi 350 TL ve 8 kişi için 400 TL’dir. 


Çocuklu Ailelere Hitap Ediyor: Legoland Discovery Centre

Legoland Discovery Centre Legoland Discovery Centre

İstanbul’da Bayrampaşa ilçesinde yer alan Legoland Discovery Centre, çocuklu ailelerin İstanbul’da keyifli vakit geçirebilecekleri en iyi adreslerden biridir. 

Şehrin en iyi kapalı eğlence merkezlerinden biri olan Legoland Discovery Centre’da; Miniland, dört boyutlu sinema, Krallık Macerası Lazer Oyunu, Lego Fabrikası, Lego yarışları ve Lego mağazasının yanı sıra, ailece vakit geçirebileceğiniz bir kafe de bulunmaktadır. 

Legoland Discovery Centre’da günlük bilet ücreti yetişkinler için ortalama 65 TL ve çocuklar için ortalama 52 TL’dir. 

İstanbul'da her bütçeye uygun fiyatları ile rahat konaklama hizmetleri sunan yerler için İstanbul pansiyon sayfamıza göz atabilirsiniz.


Maceranın Adresi: XTREM Aventures İstanbul

XTREM Adventures İstanbul XTREM Adventures İstanbul

Sarıyer ilçesinin Maslak semtinde yer alan bir tema parkı olan Xtrem Aventures, macera ve adrenalin tutkunlarına hitap eden bir macera parkıdır. 

Çocuklar için çeşitli ağ parkurlarının ve yetişkinlere uygun farklı parkurların bulunduğu Xtrem Aventures’te; yüksek ip parkuru, Zip Line, Quick Jump, 3-5 Yaş Ağ Parkuru, Gece Parkuru gibi parkur seçenekleri bulunmaktadır. 

Fiyatlar ise parkurlara göre değişiklik göstermekte ve saati ortalama 30-75 TL’dir. 


Yamaç Paraşütü Deneyimi: Çatalca Ormanlı

Çatalca Ormanlı Çatalca Ormanlı

İstanbul’da yamaç paraşütü denince sayılı adreslerden biri olan Çatalca’nın Ormanlı Köyü’nde, muhteşem bir manzara eşliğinde havada keyifli bir tur yapabilirsiniz. 

Çatalca Ormanlı’da yamaç paraşütü turu ortalama 20 dakika sürmektedir ve kişi başı ücret ortalama 175 TL’dir. 


ATV Safari Turu: Şile Korucuköy

Şile Korucuköy Kamp Alanı Şile Korucuköy Kamp Alanı

Şehir hayatının yorucu ve kalabalık atmosferinden kaçmak isteyen İstanbulluların ilk duraklarından biri olan Şile hem denizi hem de ormanlık alanları ile kara ve su sporları olanakları sunmaktadır. 

Belirli bir rotayı takip ederek heyecan verici bir ATV safari turu yaşamak isterseniz, Şile’nin Korucuköy’ünü tercih edebilirsiniz. 

Safari turu ortalama 75 dakika sürmektedir ve kişi başı ücret ortalama 150 TL’dir. 


Karadenizde Sörf: Kilyos Sörf Okulu

Kilyos Sörf Okulu Kilyos Sörf Okulu

İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı Kilyos mevkiinde yer alan Kilyos Sörf Okulu, özellikle güzel havalarda maceracı İstanbulluların uğrak rotalarından biridir. 

Dalga sörfü ve kitesurf deneyimleri yaşayabileceğiniz Kilyos Sörf Okulu’nda; ortalama 6 saat süren kite surfing eğitiminin ücreti ortalama 1350 TL’dir. 

İstanbul'da ailenizle beraber doğa ile iç içe mekanlara yakın her şey dahil bir tatil yapmak için İstanbul tatil köyleri listemize göz gezdirebilirsiniz.


Boğaz’da Tur: Yat ve Tekne Kiralama

Yat ve Tekne Kiralama Yat ve Tekne Kiralama

İstanbul’un pek çok sahil bölgesinden yat ve tekne kiralayarak keyifli bir Boğaz turuna çıkabilirsiniz. 

Yemekli ya da kokteylli gibi paket seçenekleri de sunan yat ve tekne kiralama şirketleri, saatlik ve günlük kiralama seçeneği sunmaktadır. 

Genel olarak Bebek ve Arnavutköy sahillerinden kiralanan yatların günlük kiralama ücreti kişi başı ortalama 1500 TL ile 2500 TL arasında değişiklik göstermektedir.