İnegöl Aile Otelleri

İnegöl bölgesinde 5 adet aile oteli bulunmaktadır.

Oylat Kaplıcaları Çağlayan Otel İnegöl
İNCELE
Morrian  Hotel İnegöl

Morrian Hotel

Şehir İnegöl Oda Kahvaltı
2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Oylat Köy Konağı İnegöl

Oylat Köy Konağı

Butik İnegöl Oda Kahvaltı
İNCELE
Royal Hotel İnegöl İnegöl

Royal Hotel İnegöl

Şehir İnegöl Oda Kahvaltı
İNCELE
İnegöl Okyanus Pansiyon İnegöl

İnegöl Okyanus Pansiyon

Pansiyon İnegöl Sadece Oda
İNCELE

İnegöl Tatili Hakkında

5.000 yıllık tarihi ile son derece eski bir yerleşim yeri olan İnegöl, Bursa’nın önemli ilçelerinden biridir. Bölgede yapılan çalışmalar ile birlikte M.Ö. 3.000 yılına dair kalıntılara rastlanmıştır. Sırasıyla Hititler, Bitinyalılar, Lidyalılar, Persler ve Makedonyalılara ev sahipliği yapan İnegöl, Bursa’nın Osmanlı Devleti topraklarına katılması ile birlikte önemli bir ilçe haline gelmiştir. İl merkezine 58 kilometre mesafede yer alan İnegöl, 5.000 yıllık tarihine dair çeşitli tarihi yapılar ile ziyaretçilerini ağırlamaktadır. İlçede yer alan İshak Paşa Külliyesi, Belediye (Bedesten) Çarşısı, Sinanbey Hamamı, Hatun Türbesi ve İnegöl Evleri, konaklamalarınızda ziyaret edebileceğiniz tarihi yapılardır.

Bursa’daki kaliteli otelleri ile birlikte İnegöl’de konaklarken doğal güzellikleri de gezme fırsatınız bulunmaktadır. İlçede yer alan Oylat Vadisi, İnegöl Ormanları ve Oylat Kaplıcaları, doğa gezileriniz ve ziyaretleriniz için ideal bölgelerdir. Ayrıca ilçe içerisinde doğal güzellikler bakımından bir de mağara bulunmaktadır. Türkiye’nin en büyük 3. mağarası olma özelliğini gösteren 665 metre uzunluğundaki Oylat Mağarası da ziyaret edebileceğiniz doğal güzellikler arasındadır.

İnegöl, her ne kadar denize kıyısı olmayan bir ilçe olsa da konaklama seçenekleri ile dikkat çekmektedir. Yılın her döneminde ilçedeki tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ziyaret etmek isteyen turistler İnegöl’ü ziyarete gelip her bütçeye uygun konaklama seçeneklerinden yararlanabilirler. İnegöl’ün otelleri, genellikle sakin atmosferleri ve çeşitli hizmetleri ile birlikte yılın her döneminde konaklayabileceğiniz otel ve pansiyon seçeneklerinden oluşur.

İnegöl’de konaklarken ilçenin ilk kent müzesi olma özelliğini gösteren İnegöl Kent Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. 150 yıllık bir bina olan bu müze içerisinde 2.000’i aşkın yaşam eşyası ile sayıları 15.000’i geçen fotoğraf ve belge bulunmaktadır. İnegöl tarihini merak edenler için İnegöl Kent Müzesi, son derece ideal bir yerdir.

Aile Oteli Tatili Hakkında

Ailenizle güzel bir tatil yapmak istiyorsanız seçebileceğiniz en iyi otel türü ise “Aile Otelleri” olmaktadır. Aile otelleri özellikle ailelere uygun şekilde dizayn edilmiş otellerdir. Sizlerin sevdiklerinizle birlikte güzel vakit geçirmeniz için çalışılmaktadır. Aile otelleri artık tüm Türkiye’de oldukça yaygınlaşmış durumdadır.

Aile otelleri çocuklar için çok yardımsever otellerdir. Bu otellerde çocuklarınızın rahatlıkla vakit geçirebileceği çeşitli aktiviteler bulunmaktadır. Çocuklar için özel olarak hazırlanmış olan bu aktiviteler aynı zamanda çocuklarınız için öğretici aktiviteleri de içermektedir. Bazı aile otellerinde ise çocuklar için hazırlanmış özel kreşler de bulunmaktadır. Bu kreşler sayesinde siz eşinizle birlikte havuz başında vakit geçirirken, çocuklarınız dinlenebilme ve eğlenebilme fırsatlarını yakalayacaktır.

Aile otellerinde belli yaş sınırındaki çocuklar için de ücret alınmamaktadır. Aile otellerinde aynı zamanda Aquaparklar da bulunmaktadır. Çocuklarınız ve sizler için de özel konseptler hazırlanmıştır. Aile otellerinin bazıları ise “İslami” konseptlerinde bulunmaktadır. İslami konseptli otelleri de aile otelleri arasından bulabilirsiniz.

Aile otelleri herşey dahil oteller olabildiği gibi yarım pansiyon oteller de bulunmaktadır. Yani, her ailenin durumuna göre bulabileceğiniz aile otelleri bulunmaktadır. Aile otellerinin bazılarında ise alkolsüz hizmet verilmektedir. Bunları da otel seçeneğiniz içerisindeki özelliklere bakarak öğrenebilirsiniz. Diğer yandan bazı aile otellerinde kapalı havuz seçeneği de bulunmaktadır.

Kış ya da yaz tatiliniz için rahatlıkla bulabildiğiniz özel aile otelleri bulunmaktadır. Kış tatili yapmak isterseniz de en gözde tatil mekanlarında aile otellerini bulabilmeniz mümkündür. Sizin sadece yapmanız gereken size en uygun oteli bulmanızdır.

Yaz, kış tatilleri için en uygun Aile Otelleri bulabilmek oldukça kolaydır. Hem de Türkiye’de sizlere bir sürü seçenek sunulmaktadır. En uygun ve en güzel oteli bularak tatilinizi harika geçirebilirsiniz.