Eskişehir Aktiviteleri

Doğası ve tarihinin yanı sıra ülkemizde ki en yaşanabilir şehirlerden birisi olarak gösterilen Eskişehir’de yapılacak çok sayıda aktivite bulunmaktadır. İç Anadolu’nun kuzeyinde bulunan şehirde doğa turizmi de son yıllarda oldukça gelişmiştir.

Kamp kurma alanları, yürüyüş rotaları, bisiklet turlarına elverişli alanlar hem yeni yerler keşfetmenize hem de doğada vakit geçirmenize olanak sunmaktadır. Bu seçeneklerin yanı sıra tiyatro oyunları ve festivaller oldukça ilgi görmektedir. Porsuk Çayı Gondol Turları ise şehrin en popüler aktivitelerinden biridir.

Eskişehir'in tarihi ve turistik noktalarından yakın uygun fiyatlı konaklama hizmetleri için Eskişehir otel fiyatları listemize göz atabilirsiniz.


Eskişehir Kamp Alanları

Eskişehir Kamp Alanları Eskişehir Kamp Alanları

Eskişehir tarihi ve modern yapısı kadar doğayı sevenler için de önemli fırsatlar barındıran şehirlerimizden birisidir. Özel olarak oluşturulan kamp alanlarında hayatın hızlı temposundan uzak birkaç gün geçirmeniz mümkündür.  

Şehirde en çok tercih edilen kamp alanları arasında Avlakkaya Bölgesi, Şelale Orman İçi Dinlenme Yeri, Yazılıkaya Köyü, Büyükyayla Göleti ve Musaözü Tabiat Parkı yer almaktadır. 

Ağaçlar içerisinde, su kenarında, şelalenin sesini dinleyerek doğa ile iç içe sakin birkaç gün geçirmek için bu kamp alanları arasından seçiminizi yapabilirsiniz. En uzağının şehre 1 saat uzaklıkta yer aldığı kamp alanlara ulaşımın çok kolay olması ve birçok kişi tarafından tercih edilmesi de daha eğlenceli birkaç gün geçirilmesine yardımcı olacaktır. 


Eskişehir Tiyatro Oyunları

Eskişehir Tiyatro Oyunları Eskişehir Tiyatro Oyunları

Eskişehir şehir tiyatrolarının en aktif olduğu şehirlerimizden birisidir. Yıl boyunca 5 farklı sahnede onlarca farklı oyun bu sahnelerde sergilenmektedir. 

Öğrenci biletinin 7,5 TL, normal biletin 10 TL olduğu bu tiyatro oyunları ile eğlenceli ve kaliteli vakit geçirebilirsiniz. 

Eskişehir'in bünyesinde barındırdığı eşsiz güzelliklere şahit olmak için Eskişehir'de gezilecek yerler makalemize göz atabilirsiniz.


Eskişehir Yapay Plaj

Eskişehir Yapay Plaj Eskişehir Yapay Plaj

Kent Park içerisinde yer alan plaja giderek Eskişehir sıcağında serinleyebilirsiniz. Giriş ücretini ödeyerek tamamen deniz kumundan hazırlanan 350 metrelik plajda yüzebilirsiniz.

Yüzmenin yanı sıra burada güneşlenerek keyifli zaman geçirebilirsiniz. Plaja giriş ücreti 15 TL olup, bu alanda ayrıca 2 adet yüzme havuzu da bulunmaktadır. 


Eskişehir Bisiklet Turu

Eskişehir Bisiklet Turu Eskişehir Bisiklet Turu

Eskişehir’i yürüyerek gezmek yerine istemezseniz, bisiklet kiralayarak şehri gezme şansınız bulunmaktadır. Odunpazarı Evleri’ni bu şekilde gezebilir ya da Porsuk Çayı kıyısında bisiklet turu atabilirsiniz.

Şehirde bisikletler saatlik ve günlük olarak kiralanmaktadır. Saatlik kiralama 2,3 ve 4,5 TL arasında değişmektedir. Günlük kiralama 15 - 20 TL’yi bulabilmektedir. İsterseniz saatlik 15 TL’ye elektrikli bisiklette kiralayabilirsiniz. Bu tercih sayesinde şehirdeki gezintinizi daha hızlı bir hale getirebilir ve merak ettiğiniz birçok yere daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. 

Bu hizmeti alabilmek için Aga Kiralama, Car-Art Bisiklet Kiralama, Esbike Bisiklet Kiralama ve Meydan Ginger Bisiklet Kiralama firmaları ile irtibata geçebilirsiniz. 

Dünyaca ünlü doğal güzelliklere ev sahipliği yapan Eskişehir'i daha fazla keşfetmek için Eskişehir gezi rehberi yazımızı kontrol etmeyi unutmayın.


Eskişehir Doğa Yürüyüşü

Eskişehir Doğa Yürüyüşü Eskişehir Doğa Yürüyüşü

Doğada zaman geçirmeyi sevenler için özel olarak oluşturulmuş rotaları tercih ederek Eskişehir etrafında doğa ile iç içe zaman geçirebilirsiniz. İsterseniz ekiplere dahil olabilir isterseniz de birkaç arkadaşınız ile bu rotaları değerlendirebilirsiniz.

Bu rotalar arasında Asminler Vadisi, Frig Yolu, Sandınözü Sahran Vadisi, Yazılıkaya gibi birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Rotalar zorluk derecelerine göre ve uzunluklarına göre birbirlerinden ayrılmaktadır. 


Eskişehir Kano 

Eskişehir Kano Eskişehir Kano

Belediye ve Kano Federasyonu farklı bir aktivite denemek isteyenler için bu hizmeti sunmaktadır. Porsuk Çayı ve bu çaya dökülen nehirler üzerinde oluşturulan özel rotalar üzerinde hizmet veren firmalar ile irtibata geçebilirsiniz. 

Şehirde yılın uygun zamanları kano ile yapılan yarışları da yakından takip edebilirsiniz. Türkiye Kano Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Kupası’nın bir ayağı Sarısungur Göleti’nde düzenlenmektedir. 

Eskişehir'de aileniz ile birlikte doğal şifa ve huzurun merkezi olan termal otellerde vakit geçirmek için Eskişehir termal oteller sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


Eskişehir Velesbid Bisiklet Evi Festivali

Eskişehir Velesbid Bisiklet Evi Festivali Eskişehir Velesbid Bisiklet Evi Festivali

Her yıl düzenli olarak yapılan Bisiklet Festivali ile ülkemizin çok farklı noktalarından binlerce insanın bir araya gelmesi amaçlanmaktadır. Bisiklet Derneği ve belediye tarafından ortak olarak hazırlanan festival 29 Haziran ile 1 Temmuz tarihleri arasında düzenlenmektedir.


Uluslararası Dans Festivali

Eskişehir Uluslararası Dans Festivali Eskişehir Uluslararası Dans Festivali

2013 yılından bu yana düzenlenen festival ülkemizin en önemli dans organizasyonları arasında yer almaktadır. 22 Şubat ile 24 Şubat tarihlerinde 3 gün boyunca ziyaretçileri birbirinden güzel dans gösterileri beklemektedir. 

 Eskişehir'de muhteşem bir tatil mi hayal ediyorsunuz? Eskişehir 5 yıldızlı oteller sayfamıza mutlaka göz atmalısınız.