Bodrum Doğal Güzellikleri

Bodrum Muğla’nın en gözde tatil noktalarından biridir. Doğal güzellikleri ile tatilcileri büyülemeyi başaran Bodrum’da el değmemiş koylar, geniş ormanlık alanlar, yürüyüş alanları ile ormanları, incecik kumu ile kumsalları ve vadileri ile dikkatleri çekmektedir.


Iassos – Kıyıkışlacık

Kıyıkışlacık Manzarası Kıyıkışlacık ManzarasıBodrum’a 60 kilometre uzaklıkta bulunan Iassos yeni ismi ile Kıyıkışlacık el değmemiş doğası tertemiz denizi ve yemyeşil ormanlık alanı ile tüm dikkatleri çekmeyi başarmaktadır.

Yemyeşil ağaçlık alanı ile huzurlu bir ortam sunan Kıyıkışlacık, sessiz, sakin ve doğa ile iç içe noktalardan biridir. Çok az ailenin yaşadığı köy temiz bir hava ve yeşil bir ortam sunduğundan dolayı kamp alanı olarak tercih edilmektedir.

Türkiye'nin en güzel manzarasına sahip ilçesinde tatil yapmak isteyenler Bodrum oteller sayfamızı inceleyebilirler.


Mazı

Mazı Koyu Halk Plajı Mazı Koyu Halk PlajıÖzellikle koyları ile dikkat çeken Mazı tıpkı Kıyıkışlacık gibi oldukça sakin ve huzurlu noktalardan biridir. Köy olarak bilinen Mazı turkuaz rengindeki denizi ve geniş ormanlık alanı ile gezilip görülmesi gereken doğal yerlerden biridir.

En çok beğenilen Sedef ve Ilgın Koyları ile tatilcileri çekmeyi başaran köye özel araç ve tekne turları ile ulaşılmaktadır. Mazı Bodrum merkezden yaklaşık olarak 50 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

Bodrum'un eşsiz güzelliklerinde tatilini tamamlayanlar tatilini uzatmak isterlerse Muğla otel sayfamızdan ildeki diğer otelleri inceleyebilirler.


Tavşan Adası

Bodrum Tavşan Adası Bodrum Tavşan AdasıTavşan Adası, Bodrum’un doğal yaşam anlamında en zengin noktalarındandır. Gümüşlük kıyısından yürüyerek gidebileceğiniz Tavşan Adası son derece müthiş bir manzaraya sahiptir.

Aynı zamanda eğer çocuğunuz varsa onlar için son derece eğlenceli anlar yaşatacaktır. Ziyaretçiler adaya giderken yanında çeşitli sebzeler götürerek tavşanları beslemektedir.

Tavşan Adası dışında gezilecek diğer noktalar için Bodrum gezilecek yerler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Orak Adası

Orak Adası Tekne Turu Orak Adası Tekne TuruBodrum merkezden 30 kilometre uzaklıkta bulunan Orak Adası oldukça güzel bir manzara sunmasıyla beraber muhteşem bir denize ve kumsala sahiptir. Tekne turlarının mola verdiği adaya günübirlik gezileler ile gidilir.

Ortalama 60 - 80 TL arası olan bu tekne turları sırasında birçok koy da ziyaret edilmektedir.

Bölgedeki tüm tekne turları ve diğer etkinlikleri Bodrum gezi rehberi kategorimizde yer alan yazıları inceleyerek tatilinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz.


Uyku Vadisi

Eşsiz Doğa Manzarasıyla Uyku Vadisi Eşsiz Doğa Manzarasıyla Uyku VadisiBodrum merkeze 30 kilometre uzaklıkta bulunan Uyku Vadisi özellikle doğa yürüyüşü ve bisiklet turları yapmak için en ideal noktalardandır. Vadi içerisinde şelale ve mağaralara doğru gezintiler yapılmaktadır. Bununla birlikte civarda bulunan alabalık çiftliklerinde lezzetli yemekler yenilmektedir.

Vadiye iki türlü giriş vardır. Vadiye gidebilmek için alabalık çiftliklerini geçtikten sonra 1 saatlik yürüyüşün ardından Gökçeler Mağaraları’na ulaşılmaktadır. Diğer güzergâh ise Gökçeler Köyü üzerinden araçla iki kilometre gidip direkt tepeye ulaşılır.

Tatilini uzatmak isteyenler daha fazla seçenek için Muğla gezi rehberi sayfamızı ziyaret edebilirler.


Bargilya

Bargilya Balıkçı Kasabası Bargilya Balıkçı KasabasıBodrum’dan 40 kilometre uzaklıkta bulunan Bargilya kuş sürülerinin mola verdiği ve yaşadığı yerlerden biri olduğu için oldukça güzel noktalardandır.

Başta flamingolar olmak üzere çeşitli göçmen kuş türlerine ev sahipliği yapan Bargilya’da sonbahar aylarında kuş sürülerinin dansları gözlemlenmektedir.


Mandalina Bahçeleri

Bodrum Mandalina Bahçeleri Bodrum Mandalina BahçeleriBodrum’dan Bitez veya Ortakent’e doğru giderken sağ ve solda tarafta bulunan mandalina bahçelerinde birçok turist tarafından mola verilmektedir.

Her tarafı saran mandalina kokusu içinizi ferahlatacaktır. Ekim ve Kasım ayında mandalinaların olgunlaşması ile çok daha güzel bir ortam sunan bahçeler unutulmaz bir anı olarak kalacaktır.

Eşsiz güzelliklerin yer aldığı turistik kentimizde konaklama seçenekleri için Bodrum 5 yıldızlı oteller sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Değirmen Şelalesi

Eşsiz Değirmen Şelalesi Eşsiz Değirmen ŞelalesiBodrum ilçe merkezine yaklaşık olarak 30 kilometre mesafede bulunan Değirmen Şelalesi Uyku Vadisi içinde yer almaktadır. Vadide yapılan doğa yürüyüşü ya da bisiklet turları sırasında sıcak havadan dolayı serinlemek isteyen ziyaretçiler tarafından tercih edilmektedir.


Çukurgöl Yaylası

Bodrum’un Yalıçiftlik mevkiinde Çiftlik Köy sınırları içinde bulunan Çukurgöl Yaylası son derece doğal bir ortama sahiptir. Toplamda 25 hane ve 1 okulun bulunduğu yaylada ıhlamur bitkileri toplanırken hayvanlar otlatılmaktadır.


Bodrum Koyları

Akvaryum Koyu

Bodrum Akvaryum Koyu Bodrum Akvaryum Koyu Gümbet bitince Bitez’e gelmeden hemen önce tur teknelerinin uğrak yeri olan Akvaryum Koyu berrak bir denize sahiptir. Tur teknelerinden yiyecekler atılması ile adeta evcilleşen balıklar da size eşlik etmektedir. Genel olarak kalabalık olan koy sakinlikten uzaktır ancak oldukça güzel bir yer olduğu için kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biridir.

Bodrum'da keyifli bir balayı tatili için özel olarak hazırlamış olduğumuz Bodrum balayı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Kargıcak Koyu

Kargıcak Koyu Manzarası Kargıcak Koyu ManzarasıBodrum’dan 58 kilometre uzaklıkta bulunan Kargıcak Koyu yolu biraz engebeli olsa da vardığınızda asla pişmanlık duymayacağınız yerlerden biridir.

Önceki yıllarda çok sayıdaki tekne turları ve tatilcilerin denizi kirletmesi nedeniyle deniz yüzeyi kirlenmiştir. Ancak koya turların yasaklanması ile beraber deniz tekrar berrak hale gelmiştir. Şimdilerde sadece karadan ulaşımın mümkün olduğu Kargıcak Koy’u kamp yapmak isteyen tatilciler tarafından tercih edilmektedir.


Torba Koyu

Torba Koyu Ziyaretçi Alanı Torba Koyu Ziyaretçi AlanıTorba Koyu, havaalanı ve Bodrum arası yol güzergâhının tam ortasında sağ tarafta kalmaktadır. Nadir ormanlık alanı ile dikkat çeken Torba yeşil ve mavinin buluştuğu noktalardan biridir. Son derece mütevazi ve sakin olan koyun denizi yüzmek için harika bir sıcaklığa ve temizliğe sahiptir. Denizi çakıllı olduğu için biraz yorucu olabilir.