Bodrum Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Ülkemizin en gözde tatil yerlerinden biri olan Bodrum Muğla’ya bağlı oldukça güzel ilçelerden biridir. Egenin kalbi olarak tanımlanabilecek olan Bodrum üç tarafı denizler ile kaplıdır. Muğla’ya 110 kilometre uzaklıkta bulunur en yakın ilçe olan ve bir diğer tatil merkezi Milas ise doğu tarafında bulunur.

Bir yarımada olan Bodrum’un etrafında sırasıyla Karaada, Görecek, Çelebi, Çavuş, Fener ve Salih Adası ile beraber birçok Yunan adası da görülmektedir. Adalarda turizm açısından konaklama yerleri dışında herhangi bir yerleşim söz konusu değildir. Genel olarak tekne turları ile gezilmektedir.

Sadece yerli değil yabancı turistlerinde tercih ettiği Bodrum’a her türlü ulaşım mevcuttur. İlçenin bir otogarı, yat limanları ve yolcu limanı bulunmaktadır. En yakında bulunan havaalanı ise yaklaşık olarak 35 kilometre uzaklıkta bulunan Milas Bodrum Havaalanı’dır.

Bodrum'da uygun fiyatları ile her bütçeye hitap eden konaklama hizmetleri için Bodrum otelleri fiyat sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Özel Araç ile Bodrum’a Ulaşım

İstanbul’dan Araçla Bodrum’a Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan yola çıkan tatilciler 706 km sonra ilçe merkezine ulaşacaklardır. Yol güzergâhı olarak ilk başta feribot ile Bandırma’ya sonra sırası ile Balıkesir, Manisa, İzmir, Söke ve Milas üzerinden Bodrum’a geçilmektedir.

Bu şekilde hızınıza göre ortalama 8-10 saatte Bodrum’a ulaşım mümkündür.

Birbirinden farklı mekanlar ile sizi büyüleyecek yerler için Bodrum Gezilecek Yerler yazımıza göz atabilirsiniz.


Ankara’dan Araçla Bodrum’a Nasıl Gidilir?

Ankara’dan yola çıktıysanız 701 km sonra Bodrum merkeze ulaşılacaktır. Güzergâh olarak iki seçenek mevcut kestirme olan ilk yolda sırası ile Bolvadin, Dinar ve Nazilli yolunu takip ederek gidilir bu yol ortalama 8 saat sürmektedir.

Diğer seçenek olan Afyon, Uşak, Turgutlu ve Söke üzerinden de gidilmektedir. Bu yol ise ortalama 9 saat sürmektedir.


İzmir’den Araçla Bodrum’a Nasıl Gidilir?

İzmir’den Bodrum’a doğru yola çıktıysanız 236 km sonra ilçeye ulaşılır. Sırasıyla Torbalı, Söke, Sarıkemer yolunu takip ederek Bodrum’un beldesi olan Güvercinlik’e oradan da Bodrum merkeze varılmış olur.

İlçeye ortalama 2 saat 30 dakika içinde ulaşılmaktadır.

Bodrum'da turistlerin sürekli ziyaret ettiği mükemmel yerler için Bodrum Gezi Rehberi yazımıza göz gezdirebilirsiniz.


Otobüs ile Yolculuk

Her şehirden Bodrum’a direk seferler düzenlenmektedir. Bodrum otogarı merkeze yakın olduğu için bir taksiyle veya firmanın servisiyle merkeze gidilebilir. Taksi ile gitmek yaklaşık olarak 25 TL ile ücretlendirilirken minibüs ise 5 TL’dir.


İstanbul’dan Bodrum’a Otobüsle Nasıl Gidilir?

Ortalama 13 saat süren bu yolculuk için birçok firma seferler düzenlemektedir. Otogarda indikten sonra firmanın sunmuş olduğu servis hizmeti ile merkeze ulaşım sağlanmaktadır.

Ortalama olarak 100 - 120 TL’ye bilet alabilmek mümkündür.

Bodrum'da keyifli vakit geçirmek için alternatiflerden bir tanesi de doğa ile baş başa bir tatil geçirmektir. Sizlere özel olarak hazırladığımız Bodrum tatil köyleri sayfamızdan tesisleri inceleyebilirsiniz.


Ankara’dan Bodrum’a Otobüsle Nasıl Gidilir?

Yine ortalama 11 saat gibi bir yolculuğun ardından Bodrum’a gidebileceğiniz çeşitli firmalar mevcuttur. Ankara Bodrum otobüs seferleri ortalama olarak 80 - 100 TL arası ücretlendirilmektedir.


İzmir’den Bodrum’a Otobüsle Nasıl Gidilir?

Yaklaşık olarak 3 saat süren bu yolculuk için onlarca alternatif firma bulunmaktadır. Yaklaşık 40 - 50 TL arası ücretlendiren bu yolculuk sonunda Bodrum Otogarı’na ulaşılır.


Hava Yolu ile Yolculuk

Milas Bodrum Havaalanı’na İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve diğer bütün illerden direk veya aktarmalı şekilde ulaşım sağlanabilir. Buradan taksi ile merkeze gidilebilir bu yolculuk yaklaşık olarak 120 – 150 TL arası gibi bir ücrete denk gelecektir. Bununla beraber belediye otobüsleri ile 20 TL ve yolculuğu daha ekonomik hale getirmek için HAVAŞ otobüsleri ile 15 TL’ye merkeze ulaşılabilir.

Tatil keyfini herşey dahil olarak değerlendirmek isteyenler için hazırladığımız Bodrum Otelleri Herşey Dahil Denize Sıfır sayfamıza göz atabilirsiniz.


Deniz Yolu ile Yolculuk

Datça veya Didim’den feribotlara binerek Bodrum merkezine ulaşım mümkündür. Datça’dan binilirse Bodrum merkezine, Didim’den binilirse Yalıkavak limanına ulaşılmaktadır.

Bodrum haritasına bakarak daha rahat bir şekilde tercih yapılabilir. Bu yolculuk ise 80 – 100 TL arası ücretlendirilirken yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.