Bodrum Plajları

Türkiye’nin en önemli tatil merkezlerinden olan Bodrum her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Bodrum denilince akla gelen ilk şey ise muhteşem plajları olmaktadır. 

Son derece berrak ve temiz suları ile ziyaretçilere mükemmel bir ortam sunan deniz, özellikle yaz aylarında oldukça kalabalık olmaktadır. Ancak yine de pek bilinmeyen ve sakin olan koylar da bulunmaktadır. 


Bodrum Sahilleri

Gümüşlük

Gümüşlük Sahili Gümüşlük SahiliHem günübirlik geziler hem de konaklama için tercih edilen yerlerden biri olan Gümüşlük, birçok su sporuna da ev sahipliği yapmaktadır. Dalgalı ve rüzgârlı olan denizinde özellikle rüzgâr sörfü yapılır.

Genel olarak tekne turları ile yapılan yolculuklarda mola verilen Gümüşlük Koyu berrak ve ılık bir denize sahiptir. Deniz tabanı taşlı ve yosunlu olsa da bu durum rahatsızlık vermemektedir. Sahili ise küçük çakıl ve kum karışımıdır.

Bodrum'da uygun ve konforlu bir konaklama için Bodrum otelleri sayfasına göz atmak isteyebilirsiniz.


Akyarlar

Akyarlar Plajı Akyarlar PlajıBodrum’da denizi en güzel yerlerden biri olan Akyarlar, berrak bir denize sahiptir. Merkezden 24 kilometre uzaklıkta bulunan sahilin soğuk bir denizi ve yumuşak kumdan oluşan kumsalı vardır.

Deniz tabanının da kumdan oluşması nedeniyle rahatlıkla yüzülebilir. Sığ olan denizi özellikle aileler tarafından tercih edilmektedir. Şezlonglar ve şemsiyeler ücretsiz bir şekilde kullanılabilir.


Türkbükü

Türkbükü Yukarıdan Bakış Türkbükü Yukarıdan BakışTürkbükü yaz mevsimlerinde oldukça kalabalık bir yapıya sahiptir.  Canlı müziklerin olduğu ve partiler verilen noktalardan biridir. Sahilin birçok yeri işletmeler tarafından kullanılsa da küçük bir halk plajı da bulunmaktadır. Burası diğer yerlere oranla daha sakindir. Sahilde bulunan şezlong ve şemsiyeler ücretsiz bir şekilde kullanılmaktadır.

Ilık ve sakin olan denizi son derece temizdir. Bunun nedeni ise deniz tabanının taşlık olmasıdır.  Sığ olan deniz 10 metre kadar ilerledikten sonra derinleşmeye başlar ve yüzmek için ideal bir hale gelmektedir. Çocuklu aileler için sahil kıyısı ile oldukça idealdir. Sahili küçük çakıl ve kum karışımından oluşmaktadır.

Bodrum'da plaja yakın konaklama seçenekleri dışında başka alternatifleri değerlendirmek için Muğla otel fiyatları adresinden otelleri inceleyebilirsiniz.


Kargıcak Koyu

Kargıcak Koyu Manzarası Kargıcak Koyu ManzarasıDalyan sınırları içinde bulunan koy son derece bakir olduğundan dolayı Bodrum tatilcileri tarafından da ziyaret edilmektedir. Karadan ulaşımın noktasında zorlu olan koy yolu asfalt olmadığı için bozuktur.

İztuzu plajına 2 kilometre kala görülen tabelayı takip ederek gitmek gerekir ve buraya sadece bu güzergâh üzerinden ulaşım mümkündür. 3 km boyunca bu toprak olan zorlu bir yoldan ilerledikten sonra koya ulaşılmaktadır.

Denizi serinlemek için idealdir. Çakıl kum karışımı olan sahili küçüktür ancak kalabalık olmadığından dolayı sorun yaşanmamaktadır. Yavaş derinleşen denizi yüzmek için gayet iyi yerlerden biridir, özellikle yüzme bilmeyenlere tavsiye edilmektedir.


Karaincir Plajı

Karaincir Plajı Karaincir Plajı

Bodrum’daki en soğuk suya sahip plaj olarak bilinen Karaincir Plajı ilk başlarda çok soğukmuş gibi gelen, ancak yazın bunaltıcı sıcaklığında oldukça serinletici olan plajlardan biridir. Turistlerden daha çok yerli halkın tercih ettiği plajın büyük bölümü işletmeler tarafından kullanılsa da halk plajı olarak kullanılan bir alan mevcuttur.

Sığ olan denizi özellikle çocuklu aileler için idealdir. Bununla beraber sahili yumuşak kumdan oluştuğu için terlik giymenize bile gerek yoktur. Soğuk olan denizinin durgun olması nedeniyle yüzme bilmeyen kişilere ve çocuklara mükemmel bir ortam sunmaktadır.

Sahilde bulunan şezlong ve şemsiyeler ortalama 30 TL ücret ödeyerek kullanılabilir.

Bodrumda keyifli bir tatildeyken şehrin tüm görülmesi gereken noktaları için Bodrum gezilecek yerleri yazımızı da inceleyebilirsiniz.


Mazı Koyu

Mazı Koyu Plajı Mazı Koyu PlajıMerkezden 45 kilometre uzaklıkta bulunan Mazı Koyu, sessiz, sakin doğa harikası bir yerdir. Çevresi tamamen ağaçlık olan koyda bazen denizi görmek bile zorlaşmaktadır.

Dibi taşlık ve kayalık olan denize girerken deniz ayakkabısı giymeniz tavsiye edilmektedir. Aksi halde ufak yaralanmalar yaşanabilir.  Bununla beraber denizi çabuk derinleşmekte Olan yapısı yüzme bilmeyenler için tehlikeli olabilir. Sahili ise çakıl kum karışımıdır.

Sahilde işletme bulunmamaktadır. Bu yüzden kendi şemsiyenizi ve diğer ihtiyaçlarınızı  götürmeniz iyi olacaktır.

Bodrum'da tatilde yapılabilecek aktiviteler için sizlere özel olarak hazırladığımız Bodrum gezi rehberi sayfamızdan tüm seçenekleri değerlendirebilirsiniz.


Torba Koyu

Torba Koyu Tekne Turlari Torba Koyu Tekne TurlariBodrum merkeze giderken yol üzerinde görülen Torba Koyu, her tarafı ormanlık alanlar ile kaplı olan adeta saklı cennet denilebilecek yerlerden biridir. Ücretsiz şekilde kullanılan plajda belediyenin yerleştirmiş olduğu duş, şemsiye, şezlong ve soyunma kabini bulunurken ayrıca özel tesisler de mevcuttur.

Ilık bir denize sahip olan Torba Koyu çakıl kum karışımı sahile sahiptir. Ancak çakıllar iri olmadığından dolayı rahatsız etmemektedir. Berrak olan denizi çabuk derinleşir. Deniz tabanı kayalık ve taşlık olduğu için deniz ayakkabısı ile girmeniz tavsiye edilmektedir.


Kumbahçe Sahili

Bodrum Kumbahçe Sahili Bodrum Kumbahçe SahiliBodrum Kalesi’nin karşısında bulunan ve merkeze son derece yakın olan Kumbahçe Sahili oldukça temiz ve bir o kadar da güzel plajlardan biridir. Sahilde birçok beachle beraber aynı zamanda halk plajı da bulunur. Plajda bulunan şezlong ve şemsiyeler ücretsiz olarak kullanılabilir.

Denizi biraz ilerledikten sonra derinleşmektedir. Bu anlamda yüzme bilmeyenler için ideal yerlerden biri sayılmaktadır. Hem sahil şeridi hem de deniz tabanı çakıllı olduğu için denizi berraktır. Ilık olan sıcaklığı yılın 8 ayı aynı derecededir.

Bodrum dışında tatiline diğer ilçelerde de devam etmek isteyenler için Muğla gezi rehberi sayfamızı incelemeye davet ediyoruz.


Yalı ve Gerenkuyu Koyu

Gerenkuyu Koyu Tekne Turu Gerenkuyu Koyu Tekne TuruMerkezden ortalama 15 kilometre uzaklıkta bulunan ve iki farklı plajdan oluşan Yalı ve Gerenkuyu Koyları turizm bölgesinden biraz uzakta kalmaktadır. Son derece sessiz yerlerdendir. 

Küçük olan plajda belediyenin hizmet verdiği küçük bir kafe bulunurken fiyat noktasında da gayet uygundur. Plajda bulunan tuvalet, soyunma kabinleri ve şezlonglar ise ücretsiz bir şekilde kullanılabilir.

Her iki koyda bulunan plajlardan Gerenkuyu biraz daha büyük sayılmaktadır. Bununla beraber oldukça berrak olan denizi ılıktır. Yumuşak kumdan oluşan sahili yalın ayak yürümek için de uygundur.


Peksimet Koyu

Peksimet Koyu Plajı Peksimet Koyu Plajı

Bodrum merkezden 22 kilometre uzaklıkta bulunan Peksimet Koyu çok fazla işletme olmadığından dolayı sakin sayılmaktadır. Oldukça büyük bir halk plajı ve oldukça fazla şezlong bulunmaktadır.

Buradaki hizmetler belediyeye ait olduğu için ücretsiz bir şekilde kullanılmaktadır. Tuvalet ve soyunma kabinleri olmaması bir eksiklik olarak dikkat çekse de deniz tüm eksikleri unutturmaktadır. 

Denizi son derece temiz ve ılıktır. Bununla beraber deniz tabanı ise kumdan oluşmaktadır. Çok kalabalık olduğundan dolayı deniz biraz bulanıklaşabilmektedir fakat normalde oldukça berrak bir yapıya sahiptir.

Peksimet Koyu ve diğer koylara yakın bir tatil geçirmek üzere Bodrum Otelleri Herşey Dahil Denize Sıfır sayfamızdaki tesisleri inceleyebilirsiniz.


Bodrum Beachleri

Xuma Beach

Xuma Beach Bodrum Xuma Beach BodrumTatilcilerin gözde beachlerinden biri olan Xuma Beach, muhteşem manzarası, konforu, denizi ve eğlencesi ile aranılan tatili sunan ortamlardan biridir. Daha önceden rezervasyon yapılmalıdır, aksi halde boş yer olmayabilir.

DJ’ler ile sürekli hareket ve eğlence sunması ile beraber başarılı şeflerin ortaya çıkardığı yemekler damak tadınıza hitap etmektedir. 

Ilık ve sakin olan turkuaz rengindeki denizi biraz sığ kalmaktadır. Ancak derin noktalarda yüzmek için iskele eklenmiştir. Son derece yumuşak kumdan oluşan sahili, plaj voleybolu için de idealdir.

Tüm bunlara ek olarak taze ve yöresel meyveler kullanılarak yapılan frozenleri oldukça meşhurdur. Xuma Beach’e 6 yaşından küçük çocuklar alınmamaktadır.

Giriş fiyatı 80 TL – 100 TL arasında değişiklik göstermektedir. 


Kuum Beach

Kuum Beach Loca Şezlong Alanı Kuum Beach Loca Şezlong AlanıCafe, fast food ve ızgara türü yemeklerini mutfağından çıkaran Kuum Beach kafa dinlemek isteyenlerin tercih edeceği beachlerden biridir. Sürekli olarak çalan müzik ve özel partiler olmadığı için huzurlu bir şekilde denizin tadını çıkarıp güneşlenmek mümkündür. Bununla beraber fiyat ve hizmet anlamında dengede olan bir yerdir. Yemeklerin lezzetli olması ve sunduğu olanaklar oldukça iyidir. 

Bodrum’un Göltürkbükü mevkiinde bulunan Kuum Beach, berrak bir denize ve yumuşak kumdan oluşan sahile sahiptir. Sığ ve sıcak olan denizi ve sakin bir ortam sunmasından dolayı çocuklu aileler tarafından tercih edilen Kuum Beach hoş zaman geçirilen noktalardandır.

Giriş fiyatı 100 - 150 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Bodrum ilçesinde beach clublara yakın olan uygun fiyatlı konaklamalarınızı Bodrum butik oteller sayfamızdan seçebilirsiniz.


Sarnıç Beach

Sarnıç Beach Şezlong Alanı Sarnıç Beach Şezlong AlanıBitez’de bulunan ve 1993 yılından beri hizmetine devam eden Sarnıç Beach, her tarz ve yaşa hitap eden beachlerden biridir. Giriş ücretsiz ancak içerde sezona göre değişse de ortalama 100 TL’lik harcama yapmanız gerektiği belirtilmektedir.

Yemekleri ve içecekleri biraz pahalı ama son derece lezzetlidir. Bununla beraber her çeşit kokteyli bulabileceğiniz gibi frozenleri de oldukça beğenilmektedir. 

Sarnıç Beach’te dileyen konuklar için sörf ve yelken dersleri de verilmektedir. Kum plaj olmasa da bunun yerine denize 2 farklı iskeleden girilmektedir. Soğuk olan denizin dibi yosunlu fakat ayağınız yere değmediği için bu pek bir sorun oluşturmayacaktır.


X Beach

Beach Locaları Beach LocalarıTilkicik Koyu’nda bulunan X Beach denize plajı olan oldukça hoş bir yerdir. Deniz içinde taşlar ve yosunlar bulunmaktadır. Ancak genel olarak plaj son derece temizdir.

Plaj çocuklu ve çocuksuz olarak ayrıldığı için özellikle çocuklu aileler rahat edecektir. Bir tarafı çabuk derinleşen diğer tarafı ise oldukça sığ olan deniz herkes için uygundur. 

X Beach’teki menü fiyatları ise diğer beachlere göre oldukça pahalı denilebilir. Özellikle yemekler ve içecekleri sipariş ederken menüleri kontrol etmeyi unutmamak gerekir. Girişte ödediğiniz ücret rahatlıkla kullanılabilmektedir. 

Giriş fiyatı ortalama 100 - 150 TL arasındadır.


Maça Kızı

Maça Kızı Beach Maça Kızı BeachGöltürkbükü mevkiinde bulunan Maça Kızı’nın Beach Happy Hour’u meşhurdur. Sınırsız içki ve eğlenceyle hareketlenen saatler sabaha kadar devam etmektedir. DJ’lerin yerli ve yabancı müzikler ile hareketlendirdiği ortam eğlence arayan tatilciler tarafından tercih edilmektedir. Cuma, cumartesi ve pazar günleri yapılan Happy Hour ile tatilciler tüm yorgunluğu üzerinden atmaktadır.

Genel olarak başarılı görülen ve iskele üzerine kurulu olan Maça Kızı’nın kum plajı bulunmamaktadır. Bu anlamda denize girerken de yine bu iskeleler kullanılmaktadır. Genel olarak etnik müzikler çalmaktadır.

Son derece temiz ve berrak olan denizinde yüzerken denizyıldızları ve balıkları görülmektedir. Dalgalardan uzak sakin ve ılık olan denizi sizleri rahatlatacaktır.

Harcama limiti minimum 200 - 300 TL arasındadır.


Flamm Beach

Türkbükü Flamm Beach Türkbükü Flamm BeachTürkbükü’nde yer alan Flamm Beach tatil sezonunda tıklım tıklım olmasına rağmen yine de size son derece rahat ve huzurlu bir konaklama sunmaktadır. Kaliteli hizmet anlayışı ve lezzetli mutfağı Flamm Beach’i gözde yerlerden kılmaktadır.

200 metrelik uzun sahil şeridi, masmavi denizi karşısında akşam yemeği de yenilmektedir. Mutfağında en çok Akdeniz deniz mahsullerinden oluşan yemekler çıkmaktadır. Gündüz ve gece çeşitli eğlenceler sunan Flamm’ın bir diğer ünlü olan yönü ise kokteylleridir. 

Denizi rüzgar aldığından dolayı çoğu zaman dalgalı olur ancak sahil şeridi sığ olduğundan dolayı pek rahatsızlık vermemektedir. Derin noktalarda ise dalgalar sizi sürükleyebileceğinden dolayı yüzme bilinmiyorsa dikkatli olmanız gerekmektedir. Temiz ve bakımlı olan plajı ise yumuşak kumdan oluşmaktadır.

Harcama limiti ortalama 120 TL civarındadır. 


Bianca Beach

Muğla Bianca Beach Muğla Bianca Beach Bianca Beach’i meşhur kılan şey gün batımı partileridir. Yoga merkezini ve fitness salonunu da içinde barındıran beach genel olarak yenilikçi bir tasarıma sahiptir. Beyaz sandalyelerde, yeşil çimenlik alanda veya ahşap güvertede oturup restorandan çıkan Akdeniz mahsullerinin tadı çıkarılabilir.

Mayıs ayından Ekim ayına kadar birçok DJ sayesinde Bianca Beach sürekli hareketlidir. İnsanları eğlendirmek için dansçılar sahneye çıkmakta ve sabahın ilk ışıklarına kadar eğlence devam etmektedir.

Soğuk ve berrak denizi yüzmek için oldukça idealdir. Rüzgâr aldığından dolayı dalgalı olan denizi biraz zorlasa da yüzme bilenler için eğlenceli olmaktadır. Denizin üzerine yapılan bir iskelede kurulu olduğu için kum plajı yoktur. Bianca Beach Bardakçı mevkiinde bulunmaktadır.


The Sands Beach Club

The Sands Beach Club Bodrum The Sands Beach Club BodrumBodrum’un Cennet Koyu mevkiinde bulunan The Sands Beach Club geniş ağaçlık alanı, muhteşem denizi ve eşsiz manzarası ile oldukça popüler noktalardandır. Fransız tasarımının hâkim olduğu beachte geceleri DJ’ler ile hareketlendirilirken gündüzleri ise denizde güzel vakit geçirmek mümkündür.

Son derece temiz, düzenli bir sahile ve berrak bir suya sahip olan denizi çabuk derinleşmektedir. Bu anlamda çocuklara uygun değildir. Denizin sıcaklığı mevsime göre değişse de sezonda oldukça serinletici olmaktadır. İnce yumuşak kuma sahip olan sahilinde denizin sığ kesimlerinde taşlar olabilmektedir. Ancak genel olarak kumlu bir deniz tabanı vardır.

Menüde aradığınız her çeşit yemek bulunmaktadır. Çeşitli salataların da yer aldığı mutfaktan ağırlıklı olarak Ege’nin muhteşem tatları çıkmaktadır. Fiyatlar noktasında biraz pahalı olduğu söylenebilir.

Giriş fiyatı ortalama 50 -  70 TL arasındadır. 


TAY Beach Club

Tay Beach Club Şezlong Alanı Tay Beach Club Şezlong AlanıBodrum merkeze yakın olan Bardakçı Koyu’ndaki TAY Beach Club güzel bir manzara ve geniş sahil terasına sahiptir. Oldukça rahat olan oturma alanlarında Meksika, İtalyan veya Türk mutfağına has yemekleri tüketmek mümkündür.

Deniz eğlenceleri arasında parasailing, kano ve sörf gibi aktiviteler de sunulmaktadır. Yabancı turistlerin ağırlıklı olarak tercih ettiği TAY Beach Club, gün batımı sırasında DJ müzikleri ile hareketlenmektedir. Kumsal alanı bulunmayan beach, iskele üzerinde kuruludur. Denizi son derece berrak ve serindir. Ancak çabuk derinleştiği için dikkatli olmanız önerilmektedir.

Giriş fiyatı ortalama 100 - 120 TL arasındadır.