Bodrum Aktiviteleri

Bodrum gerek yerli gerekse yabancı birçok turisti ağırlayan ülkemizin en gözde ilçelerinden biridir. Bölgeye has mimari yapıları ve oldukça eskiye dayanan tarihi ile kültürel aktiviteleri, deniz tutkunları için tekne turları, su sporları, muhteşem sahil ve beachleri, doğa hayranları için ormanlık alanları, vadisi ve alışveriş severler için geniş yelpazesi ile her yönden aktivite imkanları sunulmaktadır.

Kamp Alanları

Bodrum Kamp Alanları Bodrum Kamp AlanlarıBodrum’da tatilini farklı bir şekilde geçirmek isteyen tatilciler genel olarak kamp yapmayı tercih etmektedir. Oldukça fazla alternatifin bulunduğu Bodrum’da merkez, Turgutreis, Gümbet, Gürece ve Bitez mevkileri en çok tercih edilen kamp alanlarındandır. 

Bodrum'da keyifli bir kamp yapmayı tercih edenler alternatif olarak Bodrum otelleri sayfamızı ziyaret edebilirler.


Zetaş Camping

Gümbet’te bulunan Zetaş Camping hem eğlence hem de kamp arayışında olan kişilerin tercih ettiği bir yerdir. Bunun en önemli sebebi ise merkeze yakın oluşudur. Gümbet sahiline ve eğlence mekanlarına yürüme mesafesindeki kamp alanı her türlü avantajı sağlamaktadır. Okaliptüs ağaçları altında çadır veya karavanınız ile kamp yapabilirsiniz. Çadırlar 30 - 40 TL arası bir ücrete kiralanabilir.


Vosvos Camping

Vosvos Campig ise Turgutreis yolu üzerinde yer almaktadır. Bodrum merkeze 15 kilometre uzaklıkta bulunan yer zeytin ağaçları ile kaplı doğa ile baş başa kamp yapabileceğiniz yerlerden biridir. Kamp alanında yoga ve dans salonu, seramik ve dövme atölyesi bulunmaktadır. Bodrum plajlarına biraz uzak kaldığı söylenebilir. Ortalama 20 - 30 TL’ye çadır kiralayarak kamp yapılabilir.

Bodrum ilçesinde keyifli bir tatil yapanlar tatilini uzatmak isterlerse Muğla otel fiyatları sayfamızdan otel fiyatlarını listeleyebilirler.


Volo Camping

Gürece’de bulunan Volo Camping oldukça farklı bir kamp alanıdır. İçerisinde detoks merkezi bile bulunmaktadır. İsteğe göre Apache veya Canavar adlı karavanlarda isterseniz Salem veya Nana gibi ahşap evlerde isterseniz de çadırlarda konaklama imkanı sunmaktadır. Kamp alanında elektrik de olduğu için tercih edilebilen yerlerden biridir. Karavanlarda 50 TL’ye ahşap evlerde 70 TL’ye çadırlarda ise 30 TL’ye konaklama yapılmaktadır. Sezon içerisinde fiyatlarda değişiklik olabilmektedir.


Ilganlar Camping

Ilgınlar Plajı’ndaki kamp alanı Ilgınlar Camping çadır ve bungalovlarda konaklama imkanı sunmaktadır. Bodrum merkeze 10 kilometre uzaklıktaki kamp alanı denize neredeyse sıfırdır. Sığ yerleri taşlı olsa da ilerledikçe yumuşak kum haline gelmektedir. Piknik alanı olarak da gidebileceğiniz kamp alanına giriş 30 TL civarındadır.

Ilgınlar Plajı dışında gezilecek yerleri Bodrum gezilecek yerler sayfamızdan görebilirsiniz.


Bodrum Çadır Camping

Turgutreis bölgesinde bulunan Bodrum Çadır Kampı en çok etkinliğe sahip olan kamp alanlarının başında gelmektedir. Yöresel ürünler ile yapılan kahvaltının ardından bisiklet kiralayarak dolaşabilir, trekkling, scuba, dalış ve yoga gibi aktivitelere katılabilirsiniz. Çadır kiralama ücreti ise 30 TL civarındadır.


Çınar Kamp Alanı

Bitez sahilinde denize sıfır olarak konumlanan Çınar Kamp Alanı Kamp yapmak isteyen tatilcilerin vazgeçilmez yerlerindendir. Günlüğü ortalama 20 - 25 TL olan kamp alanı barlara, restoranlara ve alışveriş merkezlerine yürüme mesafesindedir.

Bölgede yapılabilecek tüm turistik etkinlikleri Bodrum gezi rehberi kategorimizdeki yazılardan inceleyebilirsiniz.


Tekne Turları

Bodrum Koylarında Tekne Turu Bodrum Koylarında Tekne Turu

Bodrum’da en çok tercih edilen aktivitelerden biri günlük tekne turlarıdır. Bu turlar çeşitli koylara ve çeşitli adalara gerçekleştirilmektedir. Deniz veya doğa ile baş başa kalarak kaliteli bir zaman geçirmek için kaçırılmaz fırsattır.  

Genel olarak sabah saat 10.00 gibi başlayıp gece 19.00’a kadar devam eden turlarda molalar verilerek tatilcilere yüzme imkânı da sunulmaktadır. Bu turlarda sırası ile Meteor Çukuru Koyu, Tavşanburnu Koyu, Poyraz Koyu, Ada Boğazı Koyu, Bağla Koyu, Dalgıç Koyu, Akvaryum Koyu Camel Beach ve Kara Ada Termal Su noktalarına yapılmaktadır.

Bu turlarda 0-7 yaş arası çocuklar ücretsiz iken her şey dâhil kişi başı 50 TL ve 120 TL arasında değişir. Farklı bir tekne turu için önereceğimiz firma ise Korsan Gemisi Tekne Turu olacaktır. 

Bodrum'da keyifli bir tatil geçirenler tatillerini uzatmak isterlerse Muğla gezi rehberi sayfamızı ziyaret edebilirler.


Dalış

Bodrum Dalış Aktivitesi Bodrum Dalış Aktivitesi

Sünger yapısı fazla olan Bodrum kıyıları deniz canlılığını arttırmaktadır. Binlerce balık türü, mercanlar ve mağaralar ile dolu olan denize dalışlar için en çok tercih edilen 5 bölge bulunur. 150 ile 200 TL arasında değişen dalış ücretleri için firmalar ile iletişime geçilmektedir.


Küçük Reef

İlk olarak Küçük Reef, son derece zengin fauna ve flora çeşitliliğine sahiptir. Bölgede akya, karagöz ve baraküda sürüleri ile yüzülmektedir. Daha derinlerde ise çeşitli sünger türleri gözlemlenmektedir. Yaklaşık olarak 32 metreye kadar dalış yapılabilir. 


Orak Adası

Orak Adası derinliği, mağaraları ve canlı çeşitliliği ile tercih edilen bir diğer dalış noktasıdır. 100 metreye kadar dalış yapılır. Derine indikçe vatoz türleri ve orfozalar ile karşılaşılmaktadır. Profesyonel dalgıçlar biraz daha ileri kesimden dalarak 190 metreye kadar inmektedirler.

Bodrum'da keyifli bir tatil yapmak isteyenler Bodrum pansiyon sayfamızdan ilçedeki tüm pansiyonları inceleyebilirler.


Kurt Burnu

Kurt Burnu’da bir diğer dalış noktasıdır. Burada dev kayaları görebilmek mümkündür. Biraz heyecan için oldukça ideal yerlerdendir. Su altında ahtapot, müren, orfoz, kaya balıkları, karagöz, denizyıldızları, deniz hıyarları ve bazı fosil kalıntıları ile karşılaşılmaktadır.

Ortalama dalış ücreti ise 150 - 200 TL arasındadır.


Delikli Mağara 

Delikli Mağara ise en heyecan verici ve birazda korkutucu noktalardandır. Mağara içine girdikçe mor ve sarı rengindeki taşlar görülmektedir. Bununla beraber oyuklarda çeşitli balık türleri ve ıstakoz görülür.

Bodrum'da yer alan en iyi otelleri incelemek için sizler için oluşturduğumuz Bodrum 5 yıldızlı oteller sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


Büyük Resif

En derin noktası 36 metre olan Büyük Resif acemi dalgıçlar için ideal noktalardandır. Sığ yerlerde çeşitli küçük balık türleri ve ahtapotları görebilirken daha derinlerde ise daha büyük balıklar görülür.


Windsurf

Windsurf Aktivitesi Windsurf AktivitesiWindsurf Bodrum’da en çok yapılan su sporlarından biridir. Özellikle rüzgâr alan bölgelerde yapılmaktadır. Bu anlamda en çok tercih edilen iki bölge vardır.

İlki Akyarlar Feneri bölgesinde yapılır. Son yıllarda oldukça popülerleşen bölgede bulunan Fener Windsurf Merkezi’nde bulunan sörf hocası Jean Michel’den eğitim alınabilir. Ancak bölge acemilere göre biraz sert sayılır bu yüzden genellikle uzman kişiler burada sporu yapmaktadır. Windsurf eğitimi için ayrıca Bodrum Belediye’sinde verilen eğitimden de faydalanılabilir.

Diğer seçenek ise Bitez Koyu’dur. Merkezden 15 dakikalık minibüs yolculuğu ile gidilen Bitez’de yüzmek ve güneşlenmek dışında rüzgâr sörfü de yapılmaktadır. Yılın her zamanı esen rüzgâr sörf için olanak sağlar. Çeşitli yerlerden sörf tahtası kiralayabilir veya ders alabilirsiniz. 

Kiralamak için Bodrum Windsurf tercih edilebilir. Ortalama olarak 70 – 80  TL arası olan tahtalar ile windsurf deneyimi yaşayabilirsiniz.


Jet Ski

Jet Ski Aktivitesi Jet Ski AktivitesiJet ski yapılan birkaç alternatif koy vardır. İlk olarak Bodrum ilçe merkezine 3 kilometre uzaklığında olan Gümbet son derece uygundur. Buranın denizi sığ olduğundan dolayı ailenizle rahat bir şekilde eğlenilmektedir.

Daha sonra ise Bitez gelir. Burada deniz rüzgârlı ve dalgalı olduğundan dolayı daha adrenalin dolu sürüşler için tercih edilmektedir. Genel olarak profesyonel sürücüler tarafından tercih edilen Bitez zorlu bir sürüş sunmaktadır.

Ortakent jet ski için en uygun noktalardan biridir. Hem denizi güzel hem de sahil şeridi uzundur. Jet ski kiralamak için en çok tercih edilen firma ise Wake Point Bodrum’dur. Bununla beraber kaldığınız otelle irtibata geçebilir veya alternatif olarak çeşitli kiralama noktaları ile görüşebilirsiniz. 

10 dakikalık sürüş için yaklaşık olarak 200 – 250 TL arası bir ücret karşılığında tur atılmaktadır.


Trekking

Bodrum Trekking Aktivitesi Bodrum Trekking Aktivitesi Konacık’ta başlayıp Pedesa Antik Kenti’nde sonlanan bu parkur 185 kilometre uzunluğundadır. Yalıkavak ve Bitez’i de içine alan yol Lelegler tarafından ticaret amacıyla yapılmıştır.

Roma’nın işgalinden kaçan halk Bodrum Yarım Adası’ndaki Halikarnos’a yerleşmişlerdir. Orta zorluktaki yürüyüş parkuru sırasında muhteşem manzaralar ile çeşitli köyler ve tarihi eserler görebilmek mümkündür. Kimi zaman dağlara doğru tırmanış yapılırken kimi zaman ormanlık içinde devam edilmektedir.


Bisiklet Turları

Bodrum Bisiklet Turu Gün Batımı Bodrum Bisiklet Turu Gün BatımıGenel olarak kulüpler ile yapılan bu turlarda tarihi yerler, doğal güzellikler ve köylerden geçilmektedir.

İlk olarak izlenen rota 42 kilometrelik Bodrum, Çamlık ve Torba üzerinden devam etmektir. Bir diğer rota olan Ortakent ve Yahşi güzergâhı ise 29 kilometre uzunluğundaki parkurdur. Bodrum ve Torba arasında yapılan tur ise 9 kilometre uzunluğundadır. Diğer parkurlara göre çok daha kısa olan bu yolculuk eğlence için tercih edilmektedir. En uzun tur ise Bodrum ve Fethiye arasında 280 kilometrelik yolculuk ile yapılmaktadır.

Tam gün bisiklet kiralama fiyatları 60 TL ve 90 TL arasında değişmektedir.


Safariler

Fethiye Safari Turları Fethiye Safari TurlarıBodrum’da en çok yapılan bir diğer tur aktivitesi ise safaridir. 4x4 araçlar ile yapılan turlar en heyecanlı outdoor aktivitelerden biridir. Engebeli yollardan gidip sert patikaları aşmak adrenalini zirvede yaşatacaktır.

Genel olarak 8 kişilik ekipler halinde yapılan turlarda ormanlık alana veya köylere doğru gidilir. Sabah 9 gibi başlayıp yine ortalama 6 saat süren bu turlarda firmalara göre değişiklikler olsa da güzergah, Çiftlikköy, Mazı Köyü, Yalıçiftlik, Kargacık ve Etrim Köyü’ne doğru yapılmaktadır.

Yemek ve yüzme molalarının verildiği turların ortalama ücreti ise 120 - 150 TL arasındadır. Yolculuğun uzun sürdüğü bir tur için Bodrum Travel, doğal yerleri görmek için ise Helinim Tur tercih edilebilir.


Wake Point ve Wake Board

Bodrum Wake Board Aktivitesi Bodrum Wake Board AktivitesiUygun fiyatlı sporlardan biri olan wakepoint ve wakeboard sıkça tercih edilen aktivitelerden biridir.

Öncelikle wakeboard, wakesurfing ve wakeskating gibi su sporları ile ünlenen yerde bu sporları gerçek anlamda adrenalin yaşamak isteyenler tercih etmektedir. Bunlar ile birlikte banana ve hamburger gibi eğlenceler de merkezde ve hemen hemen tüm beldelerde bulunur. Wake Board 80 - 100 TL arası, Wake Point ise ortalama 100 - 120 TL arası gibi bir ücrete tabidir.


Dağ Tırmanışı

Bodrum Gün Doğumunda Dağ Tırmanışı Bodrum Gün Doğumunda Dağ TırmanışıPek fazla yapılmasa da Bodrum da dağ tırmanışları gerçekleşmektedir. Bunun için en ideal nokta ise Bafa Gölü etrafıdır. Buradaki sert kayalar güzel bir tırmanış sunmaktadır. Dağcılar için asla sıkılmayacakları bir ortam sunmaktadır. 

Bodrum merkezden 32 kilometre mesafede olan göle otobüsle 40 dakikada ulaşılmaktadır. Otogardan Bafa otobüslerine binerek ortalama 20 - 25 TL karşılığında gidilmektedir.


Kültürel Aktiviteler

Bodrum Kültürel Aktiveleri Bodrum Kültürel AktiveleriÇok eskiye dayanan geçmişi ile kültürel anlamda da oldukça zengin olan Bodrum’da tarihi yerleri gezerken o geçmiş zamana yolculuk edilir. Tarihi turlarda 600 yaşındaki Bodrum Kalesi, Bodrum Antik Tiyatro, Mindos Kapısı, Pedesa Antik Kenti ve Su altı Arkeoloji Müzesi gezilmektedir.

Merkezde bulunan Bodrum Kalesi’ne girişler müze kartı ile gerçekleşmektedir. Eğer kartınız yoksa 30 TL karşılığında kale gezilebilir. Bununla beraber Su Altı Arkeoloji Müzesi’ne girişler ise 12 TL’dir. Antik kentlerin ve antik tiyatronun gezilmesi ise ücretsizdir.