Beşiktaş'a Ulaşım ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Konum olarak İstanbul Avrupa yakasında Kağıthane, Şişli ve Beyoğlu ile komşu, Üsküdar’ın tam karşısında yer alan Beşiktaş; eğlence, turizm ve iş merkezi olduğundan, Beşiktaş’a ulaşım seçeneği oldukça fazladır. 

Pek çok ulaşım bağlantısı bulunan Beşiktaş’ın 2017 verilerine göre nüfusu 185.447’dir. İlçede ikamet edenlerin yanı sıra, Beşiktaş hem şehrin yerlileri hem de İstanbul’a ziyarete gelen yerli ve yabancı ziyaretçilerin popüler destinasyonlarından biridir. 

Beşiktaş yoğun bir yaya ve araç trafiğine sahip olduğundan; buraya ulaşım sağlamadan önce, nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilirseniz, daha rahat ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Beşiktaş’a giderken en çok tercih edilen ulaşım seçeneği, Üsküdar ve Kadıköy’den kalkan vapur seferleridir. İlçeye; metro, metrobüs, tramvay bağlantılarını kullanarak ya da otobüs, minibüs ve dolmuş ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Beşiktaş'ta tarihi yerlere yakın olup birbirinden farklı uygun fiyatları ile göz alıcı oteller için Beşiktaş otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.


Beşiktaş’a Toplu Taşıma Araçları ile Nasıl Gidilir?

Metro ile Beşiktaş’a Nasıl Gidilir?

Beşiktaş’a metro ile doğrudan ulaşım seçeneği bulunmamaktadır. En yakın metro bağlantısını kullanmak isterseniz; M2 Yenikapı- Hacıosman metrosunu kullanabilirsiniz. 

Metro ile ulaşım için, Taksim durağında inmeniz ve indikten sonra Beşiktaş dolmuşlarına binmeniz gerekmektedir. 

Taksim- Beşiktaş dolmuşları, 06:30 ile 00:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Beşiktaş’a metro bağlantısını kullanarak ulaşım sağlayacaksanız; ortalama 2.5 TL ödeyerek Taksim metrosunu ve ardından ortalama 3 TL ödeyerek Beşiktaş dolmuşlarını kullanabilirsiniz.

İstanbul'da birbirinden cazip uygun fiyatları ile eğlenceyi doyasıya yaşamanız için İstanbul otel fiyatları listesine göz atabilirsiniz.


Marmaray ile Beşiktaş’a Nasıl Gidilir?

Beşiktaş’a İstanbul’un Anadolu yakasından ulaşım sağlamak isterseniz, tercih edebileceğiniz toplu taşıma araçlarından biri Marmaray’dır. 

Kadıköy, Üsküdar, Yenikapı ve Kazlıçeşme’de durakları bulunan Marmaray hattını kullanacaksanız; Yenikapı durağında inebilir ve ardından 30D İETT hattını kullanarak Beşiktaş’a ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Marmaray ile ulaşım ücreti, ortalama 2.5 TL’dir ve ulaşım için İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir. Kartınız yoksa, ortalama 6 TL ödeyerek tek geçiş hakkı sağlayan kartlardan satın alabilirsiniz. 


Vapur ile Beşiktaş’a Nasıl Gidilir?

Beşiktaş’a gitmenin belki de en keyifli yolu, Üsküdar ve Kadıköy’den kalkan vapur seferlerini kullanmaktır. 

Kadıköy – Beşiktaş arası vapur seferleri; 06:45 ile 23:15 saatleri arasında gerçekleştirilmektedir. Yolculuk, ortalama 20 dakika sürmektedir. 

Vapur ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir ve vapur ile ulaşım için İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir. İstanbul Kart’ınız yoksa, ortalama 6 TL ödeyerek tek kullanımlık ulaşım kartlarından satın alabilirsiniz.

Beşiktaş'ta doğal güzellikleri ile sizi büyüleyecek yerler için Beşiktaş'ta gezilecek yerler makalemizi kontrol etmeyi unutmayın.


Otobüs ve Minibüs ile Beşiktaş’a Nasıl Gidilir?

Beşiktaş iskele ve çarşısına otobüs ve minibüs ile ulaşım seçeneğiniz de bulunmaktadır. Beşiktaş Meydan durağından geçen İETT seferlerinden bazıları şöyledir; 62, 30A, 29C, 27E, 129T, 43R, 58A, 559C, 63, 41E, İST- 19, 58N, 36L, U2, 40B, 27SE, 29D. 

Mecidiyeköy’den Beşiktaş’a ulaşım sağlayacaksanız; 30A ve 30 M numaralı otobüs seferlerini kullanabilirsiniz. 

Bostancı ya da Taksim’den ulaşım sağlayacaksanız, 129T numaralı otobüs seferlerini kullanabilirsiniz. 

Kadıköy’den ulaşım sağlayacaksanız, 110 numaralı otobüs seferlerini kullanabilirsiniz. 

İstanbul içi otobüs ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir ve ulaşım için İstanbul Kart’ınızı kullanmanız gerekmektedir. Tek geçiş hakkı sağlayan kart ücreti ise ortalama 6 TL’dir. 

Beşiktaş’a minibüs ile ulaşım sağlayacaksanız; Sarıyer- Beşiktaş, Çağlayan – Beşiktaş, Beşiktaş – Tarabya minibüs hatlarını kullanabilirsiniz. Minibüs ücreti ortalama 2.5 TL’dir.


Beşiktaş – Kadıköy Arası Ulaşım

Beşiktaş ile Kadıköy arası ulaşımda, tercih edebileceğiniz birkaç farklı seçenek bulunmaktadır. Bunlardan biri, Beşiktaş – Kadıköy vapurudur. 

Beşiktaş Kadıköy vapurları, 06:45 ile 23:15 saatleri arasında gerçekleştirilmektedir. Yolculuk, ortalama 20 dakika sürmektedir. 

Karayolu ile ulaşım seçeneğini tercih edecekseniz, 110 no’lu İETT otobüs seferlerini tercih edebilirsiniz. 

Kadıköy’den Beşiktaş’a ulaşım için, metro, metrobüs ve Marmaray bağlantılarını kullanarak da ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Kadıköy’den Marmaray ile gelecekseniz; ilk olarak Kadıköy – Tavşantepe metro bağlantısını kullanarak, Ayrılıkçeşmesi durağında inin. Ardından, Marmaray bağlantısını kullanarak Sirkeci durağında inin. Buradan, Kabataş- Bağcılar tramvay hattını kullanarak Kabataş’ta inin. İndikten sonra, ortalama 15 dakika yürüyerek ya da 28 T ve 25 E İETT seferlerini kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Beşiktaş'ta görkemli ve sizi başka diyarlara götürecek yerler için Beşiktaş gezi rehberi sayfamıza uğramayı unutmayın.


Beşiktaş – Üsküdar Arası Ulaşım

Beşiktaş – Üsküdar arası ulaşımda en kolay seçenek, vapur seferleridir. Beşiktaş- Üsküdar vapurları ile yolculuk, ortalama 10 dakika sürmektedir. 

Vapur seferleri; 06:10 ile 00:45 saatleri arasında düzenlenmektedir. 

Vapur ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir. 

Üsküdar’dan gelecekseniz, Marmaray bağlantısını kullanarak, Sirkeci durağında inmeniz gerekmektedir. Ardından Kabataş- Bağcılar tramvay hattını kullanarak Kabataş’ta inin. İndikten sonra, ortalama 15 dakika yürüyerek ya da 28 T ve 25 İETT seferlerini kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.


Beşiktaş’a Taksi ile Ulaşım

İstanbul şehir içi ulaşımda taksi açılış ücreti ortalama 4 TL ve kilometre ücreti ortalama 2.5 TL’dir. Kısa mesafe ücreti, 10 TL olarak sabitlenmiştir. 

Taksim meydanından Beşiktaş’a taksiyle gidecekseniz, ortalama 25 TL ödersiniz. 

Beyoğlu’ndan Beşiktaş’a taksi ile gidecekseniz, ortalama 25 TL ödeyerek 15 dakikada ulaşım sağlayabilirsiniz.


Beşiktaş AVM’lere Nasıl Gidilir?

İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde 4 adet alışveriş merkezi bulunmaktadır.


Akmerkez AVM

Akmerkez alışveriş merkezine otobüs ile ulaşım sağlayacaksanız; Akmerkez durağında inmeniz gerekmektedir. 125, 43R, 559C, 58, 58N, 59A, 59C, 59H, 94B ve 59N numaralı otobüs seferleri bu duraktan geçmektedir. Ayrıca, Levent- Boğaziçi Üniversitesi M6 no’lu metro bağlantısını kullanarak da ulaşım sağlayabilirsiniz. Metro bağlantısını kullanacaksanız, Etiler durağında inmeniz gerekmektedir.


Kanyon AVM

Kanyon AVM, Beşiktaş ilçesine bağlı Levent semtinde yer almaktadır. Ulaşım için, otobüs ve metrobüs hatlarını kullanabilirsiniz. Metrobüs ile ulaşım sağlayacaksanız; Zincirlikuyu metrobüs durağında indikten sonra, metro bağlantısını kullanarak Levent durağında inebilir ve birkaç dakika içerisinde Kanyon AVM’ye ulaşabilirsiniz. Otobüs ile ulaşım sağlayacaksanız; 121A, 121B, 121BS, 122B, 122C, 122D, 122M, 1227, 25G, 25T, 27E, 27M, 27SE, 29, 29A, 29C, 29D, 29P, 36L, 40B ve 41S no’lu otobüs seferlerini kullanabilirsiniz.

İstanbul'daki birbirinden farklı yerler ile tutkunuzu yeniden keşfetmenize imkan sağlayacak İstanbul gezi rehberi sayfamızı okumayı unutmayın.


MetroCity AVM

MetroCity AVM, Beşiktaş ilçesine bağlı Levent semtinde yer almaktadır. Ulaşım için, Yenikapı – Hacıosman metro hattını kullanabilirsiniz. Metroda Levent durağında indikten sonra, MetroCity çıkışından çıkarak, doğrudan alışveriş merkezine ulaşabilirsiniz.


Zorlu Center

Zorlu Center, Beşiktaş ilçesinde Zincirlikuyu’da yer almaktadır. Alışveriş merkezine; 121A, 121B,121BS,122B, 122C,122D,122M,122Y,125,25G, 559C, 58A, 58N, 58S, 58UL, 59K, 59UÇ, 62, 62G, 63, D2, U2 otobüs seferlerini kullanarak ya da metrobüs ile Zincirlikuyu durağında indikten sonra, bağlantı yolunu kullanarak doğrudan alışveriş merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Beşiktaş'ta yeni evlenen çiftler için romantik balayı tatili seçenekleri Beşiktaş balayı otelleri sayfasında yer almaktadır.


Beşiktaş’taki Otobüs Durakları 

Beşiktaş ilçesinde bulunan otobüs duraklarından bazıları şöyledir; Beşiktaş İskele, Beşiktaş Meydan, Akaretler, Barbaros Bulvarı, Yıldız Teknik Üniversitesi, Ertuğrul Sitesi, Darphane, Balmumcu, Zincirlikuyu Metrobüs, Zincirlikuyu, Levent, Fabrikalar, 4. Levent, Sultan Selim Mahallesi, Seyrantepe Yolu.


Beşiktaş’a Ulaşımda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Beşiktaş, ulaşım seçeneği en fazla olan ilçelerden biridir. 

Metro, metrobüs, otobüs, minibüs ve dolmuş bağlantıları ile de ulaşım sağlayabileceğiniz ilçeye en keyifli ulaşım seçeneği, şehrin iki yakası arasında ulaşım sağlayan vapur seferleridir. 

Boğaz havası alırken 15-20 dakikalık bir yolculuk ile Kadıköy ve Üsküdar’dan Beşiktaş’a ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Beşiktaş’a gidecekseniz, günün erken saatinde yolculuk etmeniz daha doğru olacaktır. İş çıkış saatlerine denk gelirseniz, yoğun bir trafik ile karşılaşabilirsiniz. 

Anadolu yakasından geliyorsanız ve vapur ile yolculuk etmek istemezseniz; metrobüs hattı ile Zincirlikuyu durağında inerek, üst geçitteki Beşiktaş minibüslerini kullanarak kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Beşiktaş'ta gezilecek yerlere yakın uygun fiyatlı konaklama için Beşiktaş apart oteller sayfasından bir tercihte bulunabilirsiniz.