Beşiktaş Nerededir ve Nasıl Gidilir?

İstanbul Boğazı’nın Avrupa kıyısında yer alan Beşiktaş, şehrin en eski ve tarihi semtlerinden biridir. 

İstanbul’da bir kültür ve sanat merkezi olarak bilinen ilçede; yapabileceğiniz pek çok şey, keşfedebileceğiniz pek çok yer bulunmaktadır. Tarihi ve turistik keşiflerinizin yanında, burada pek çok restoran, kafe ve bar ile de günün her saatinin keyfini çıkarabileceğiniz alternatifleriniz de bulunmaktadır. 

Beşiktaş, Taksim ve Karaköy bölgelerine oldukça yakındır ve çok sayıda ulaşım bağlantısı ile daha çekici hale gelmektedir. 

İstanbul’daki sıradan gezi rotanıza bir mola verin ve tarihi bir atmosfere sahip bu eşsiz alanı keşfedin.

Beşiktaş'ta gezilecek yerlere yakın, göz alıcı dizaynları ile sizi cezbedecek oteller için Beşiktaş oteller sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Beşiktaş Nerededir?

İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan Beşiktaş; Boğaz’ın sahil kıyısında yer almaktadır. Anadolu yakasının tarihi semti Üsküdar’ın tam karşısında yer alan ilçe; Beyoğlu, Sarıyer, Şişli ve Kağıthane ile komşudur. 

Tarih, turizm, yeme- içme, gece hayatı, kültür ve sanat ve daha pek çok farklı beklentinizi karşılayabileceğiniz Beşiktaş, şehrin merkezi ilçelerinden biridir ve geniş bir ulaşım seçeneği sunmaktadır. 

Şehrin sahil kıyısında yer alan Beşiktaş, özellikle hafta sonları hem şehrin yerlileri hem de turistler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Dolayısıyla, Beşiktaş’a ulaşım için hangi bağlantıları tercih edeceğiniz önemlidir. 

Boğaz’ın sahil şeridindeki ilçelerden biri olan Beşiktaş’a en kolay ulaşım imkanı sağlayan seçeneklerin başında, vapur yolculuğu gelmektedir. 

Buraya ayrıca; otobüs ve dolmuş ile doğrudan ulaşım sağlayabilir ya da şehrin metro, metrobüs, tramvay gibi toplu ulaşım bağlantılarını kullanmayı da tercih edebilirsiniz.

İstanbul'daki günübirlik aktiviteleriniz için rahat konaklama hizmetleri veren yerler için İstanbul otel sayfasını kontrol edebilirsiniz.


Denizyolu ile Beşiktaş’a Ulaşım

Beşiktaş’a, şehrin diğer kıyısındaki Üsküdar ve Kadıköy ilçelerinden denizyolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Kadıköy’den Beşiktaş’a vapur ile ulaşım, ortalama 20 dakika sürmektedir. Kadıköy-Beşiktaş arası vapur yolculuğu için, İstanbul Şehir Hatları ya da Dentur Avrasya’nın vapur seferlerini tercih edebilirsiniz. 

Kadıköy’den Beşiktaş’a, 06:45 ile 23:15 saatleri arasında vapur seferleri düzenlenmektedir. 

Üsküdar’dan Beşiktaş’a vapur ile ulaşım, ortalama 10-15 dakika sürmektedir. Dentur Avrasya’nın motor seferlerini kullanarak daha kısa bir sürede de ulaşım sağlayabilirsiniz. Üsküdar’dan Beşiktaş’a 06:10 ile 00:45 saatleri arasında ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Ayrıca; sabah saatlerinde Bostancı- Beşiktaş arası da vapur seferleri düzenlenmektedir. Ortalama 30 dakikalık bir yolculuk ile, 07:30 ve 08:50 saatlerinde Bostancı’dan gerçekleşen vapur seferlerini de tercih edebilirsiniz. 

Denizyolu ile Beşiktaş’a ulaşım için İstanbul Kart’ınızın olması gerekmekte ve ücreti ortalama 2.50 TL’dir. İstanbul Kart’ınız yoksa, ortalama 6 TL ödeyerek tek geçişli bilet satın alabilirsiniz.

Beşiktaş'ta birbirinden farklı mekanlar ile sizi büyüleyecek yerlerde keyifli vakit geçirmek için Beşiktaş'ın gezilecek yerleri yazımıza göz atabilirsiniz.


Karayolu ile Beşiktaş’a Ulaşım

Beşiktaş’a karayolu bağlantılarını kullanarak gitmek için taksi ile ulaşım seçeneğini tercih edebilirsiniz. İstanbul içi taksi açılış ücreti ortalama 4 TL ve km başına tarife 2.5 TL’dir. 

Beyoğlu- Beşiktaş arası taksi ile ulaşım ortalama 15 dakika sürmektedir ve bu yolculuk için ortalama 25-30 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Eminönü- Beşiktaş arası taksi ile ulaşım ortalama 25 dakika sürmektedir ve bu yolculuk için ortalama 30 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Üsküdar- Beşiktaş arası taksi ile ulaşım ortalama 30 dakika sürmektedir ve bu yolculuk için ortalama 30-35 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Kadıköy- Beşiktaş arası taksi ile ulaşım ortalama 40 dakika sürmektedir ve bu yolculuk için ortalama 50 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Otobüs ile ulaşım sağlayacaksanız, Kabataş’a giden herhangi bir otobüsü kullanabilir ya da 25T numaralı Taksim İETT hattını kullanabilirsiniz. 

Minibüs ile ulaşım sağlayacaksanız, Beşiktaş- Sarıyer arası hizmet veren minibüsleri kullanabilirsiniz. Minibüs ücreti ortalama 2.5 TL’dir.

Beşiktaş'ta aileniz ile birlikte güzel bir vakit geçirmek için ekibimizin hazırlamış olduğu Beşiktaş gezi rehberi sayfasını incelemeyi unutmayın.


Beşiktaş’a En Yakın Havalimanı

Konum olarak İstanbul Avrupa yakasında yer alan Beşiktaş’a en yakın havalimanı, İstanbul Havalimanı’dır.

Beşiktaş- İstanbul Havalimanı arası mesafe ortalama 41 km’dir. İki durak arasında yapacağınız bir araç yolculuğu, ortalama 45 dakika sürmektedir. 

Havalimanı Beşiktaş arası ulaşım için havaist ulaşım araçlarını tercih edebilirsiniz. Taksi ile ulaşım sağlayacaksanız, İstanbul Havalimanı- Beşiktaş arası ortalama 130 - 140 TL ödemeniz gerekmektedir.

Beşiktaş dışında il genelinde yapılmakta olan tüm etkinliklere ulaşmak için İstanbul gezi rehberi sayfasına göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.


Tramvay ile Beşiktaş’a Nasıl Gidilir?

Beşiktaş’a ulaşımda tercih edebileceğiniz araçlardan biri de tramvaydır. Kabataş T1 tramvay hattını kullanarak, Karaköy durağında indikten sonra 22 ya da 27SE numaralı İETT otobüs seferlerini kullanarak Beşiktaş’a ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Tramvay ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir ve ulaşım için İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir. İstanbul Kart’ınız yoksa, akbil dolum makinelerinden ortalama 6 TL karşılığında tek kullanımlık biletlerden satın alabilirsiniz.

Beşiktaş'ta bir çok özel aktiviteleri ile lüks bir konaklama deneyimi yaşayabileceğiniz Beşiktaş 5 yıldızlı oteller listemize uğramayı unutmayın.


Füniküler İle Beşiktaş’a Nasıl Gidilir?

İstanbul’un tarihi bir ulaşım aracı ile Taksim füniküler hattını kullanarak Beşiktaş’a ulaşım sağlayabilirsiniz. Şişhane- Kabataş arası ulaşım gerçekleştiren füniküler hattını kullanacaksanız, Kabataş durağında indikten sonra, kısa bir yürüyüşün ardından Beşiktaş’a gelebilirsiniz. 

Füniküler hattını kullanabilmeniz için, İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir. Kartınız yoksa, ortalama 6 TL ödeyerek tek geçişli bilet satın alabilirsiniz.

Beşiktaş'ta kendinizi ev sıcaklığında hissedebileceğiniz uygun fiyattaki butik oteller için Beşiktaş butik oteller sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Metrobüs İle Beşiktaş’a Nasıl Gidilir?

Kadıköy ile Beylikdüzü arasında hizmet veren metrobüs hattını kullanarak Beşiktaş’a ulaşım sağlamak için, Zincirlikuyu metrobüs durağında inmeniz gerekmektedir. 

Metrobüs’ten indikten sonra, dilerseniz yaya yolunu kullanabilir, dilerseniz de Beşiktaş minibüslerini kullanarak kısa bir yolculuk ile Beşiktaş’a ulaşım sağlayabilirsiniz. Zincirlikuyu- Beşiktaş arası minibüs ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir.