Beşiktaş'ta Nerede Yemek Yenir

Beşiktaş, İstanbul’da yaşamak için en çok tercih edilen ilçelerden biridir. Bir yanda sakin ve huzurlu sokakları ve bir yanda eğlence mekanları ile beklentilerinizi pek çok şekilde karşılayabileceğiniz bir ilçedir. 

Arnavutköy, Etiler, Bebek, Ortaköy, Yıldız ve Levent gibi şehrin lüks semtlerinin bulunduğu Beşiktaş; dar sokaklarında bulunan butik kafeleri, Boğaz manzaralı lüks restoranları, ye ve kalk konseptiyle hizmet veren fast food restoranları, dünya mutfağından lezzetler, İstanbul sokak yemekleri ve daha pek çok yemek seçeneği sunmaktadır. 

Uygun fiyatları ile her bütçeye hitap eden konaklama hizmetleri için Beşiktaş hotel sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Romantik Bir Akşam Yemeği: Ulus 29

Ulus 29 Manzarası Ulus 29 ManzarasıBeşiktaş’ın Ulus mahallesinde yer alan Ulus 29; 12:00 – 15:00 ve 19:00 – 04:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Alkollü bir mekan olan Ulus 29’da, Türk ve dünya mutfaklarından sevilen lezzetleri bulabilirsiniz. Lüks atmosferi ve şık dizaynı ile, Beşiktaş’ta romantik bir akşam yemeği için tercih edebileceğiniz mekanlardan biridir. 

Gece kulübü ve lüks yemek konseptiyle hizmet veren mekanın özellikle manzarası ve lüks atmosferi ile tercih edilmektedir. 

Burada, iki kişilik bir akşam yemeği için ortalama 400 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Ulus 29, özellikle hafta sonları yoğun ilgi gördüğünden, gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız tavsiye edilmektedir. 


Burger’den Vazgeçemeyenlere: Biber Burger

Eşsiz Lezzeti İle Biber Burger Eşsiz Lezzeti İle Biber BurgerBiber Burger, Beşiktaş’ta fast food denince ilk akla gelen yerlerden biridir. 

Beşiktaş merkezde, Yıldız mahallesinde yer alan Biber Burger, 11:00 ile 01:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Lezzetli hamburgerleri ile ünlü olan restoranın menüsünde; etli, tavuklu ve vejetaryen burger seçenekleri bulunmaktadır. Hamburger fiyatları ortalama 20 TL’dir. 

Ayrıca; burger, patates ve içecekten oluşan Biber menülerinin fiyatı ortalama 25 TL’dir. 

7-8 masalık küçük bir mekanda hizmet veren Biber Burger’ın burgerleri de oldukça doyurucudur. Özellikle Jetlag Burger’lerini denemeniz önerilmektedir. 


Ev Yemeği Severlere: Fıccın

Ev Yemeği Konsepti İle Fıccın Restaurant Ev Yemeği Konsepti İle Fıccın RestaurantSağlıklı yemek ve ev yemeği konseptiyle hizmet veren Fıccın, Beşiktaş’ta Asmalımescit mahallesinde yer almaktadır. 

Fıccın, 07:30 ile 00:00 saatleri arasında hizmet veren bir mekan olarak, neredeyse günün her saati lezzetli ve sağlıklı yemeklerin tadını çıkarabileceğiniz bir yerdir. 

Alkollü olarak hizmet veren mekanda iki kişilik yemek için ortalama 150 TL ödemeniz gerekmektedir.

Özellikle Çerkez mutfağı yemekleri ile ünlüdür. 

Menülerinde, vejetaryenler için de lezzetli ve doyurucu yemek seçenekleri bulunmaktadır. 

Yaz aylarında denizin güneşin tadını çıkartmak için İstanbul'daki tüm otelleri sizin için ayrıntılı bir şekilde İstanbul'daki oteller sayfamızda listeledik.


Deniz Mahsulleri: Mavi Balık 

Huzur Dolu Boğaz Manzarası İle Mavi Balık Restaurant Huzur Dolu Boğaz Manzarası İle Mavi Balık RestaurantBeşiktaş ilçesine bağlı Kuruçeşme mahallesinde yer alan Mavi Balık, 12:00 ile 23:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Deniz mahsulleri ve balık menülerinden hoşlananlar için Beşiktaş’ta en iyi restoran seçeneklerinden biridir. 

Alkollü olarak hizmet veren Mavi Balık’ta, iki kişilik akşam yemeği için ortalama 500 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Deniz ve Boğaz manzarasına sahip olan restorana gitmeden önce rezervasyon yaptırmak zorunludur. Salata çeşitleri ile başlayan menülerinde; et ve balık çeşitleri, sıcak ve soğuk mezeler ve tatlılar yer almaktadır. 

Hem konumu hem de lezzetli yemek ve mezeleri ile tercih edebileceğiniz Mavi Balık, Boğaz’da balık yemek isteyenlerin tercih edebileceği bir mekandır. 


Deniz Kenarında: Tuğra Restaurant

Tuğra Restaurant Manzarası Tuğra Restaurant ManzarasıBeşiktaş’ta deniz kenarında ve lüks yemek konseptiyle yemek yiyebileceğiniz çok sayıda restoran bulunmaktadır. Çırağan caddesinde yer alan Tuğra Restoran da onlardan biridir. 

19:00 ile 00:00 saatleri arasında hizmet veren Tuğra Restaurant, alkollü olarak hizmet vermekte ve burada iki kişilik yemek için ortalama 400 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Deniz ve Boğaz manzarasına karşı keyifli bir akşam yemeği deneyimi yaşayabileceğiniz restoranın menüsünde; çorba çeşitleri ortalama 45 TL, sıcak ve soğuk mezeler ortalama 60 TL, börek ve hamur işleri ortalama 50 TL, salatalar ortalama 45 TL, ana yemekler ortalama 100 TL ve tatlı çeşitleri ortalama 50 TL’dir. 

Tuğra Restaurant’a gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. 

Beşiktaş'ta tatilinizi bir adım yukarı taşımak için gezmeniz gereken yerleri listeledik. Beşiktaş'ta gezilecek yerler yazımızı kontrol etmeyi unutmayın.


Ye ve Kalk: Kartal Kokoreç

Eşsiz Lezzetiyle Kartal Süt Kuzu Kokoreç Eşsiz Lezzetiyle Kartal Süt Kuzu KokoreçKartal Kokoreç adıyla da bilinen Kartal Kupa Cafe & Pub, Beşiktaş’ta lezzetli bir kokoreç deneyimi yaşamanın en iyi adreslerinden biridir. 

Beşiktaş’ta Sinanpaşa mahallesinde hizmet veren mekan, 12:00 ile 02:00 saatleri arasında açıktır. 

Sakatat ve ızgara konseptleri ile hizmet veren Kartal Kokoreç, alkollü olarak hizmet vermektedir. Burada iki kişilik yemek için ortalama 50 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Beşiktaş taraftarlarının buluşma noktası olarak da bilinen Kartal Kokoreç’te, özellikle Beşiktaş futbol takımının maç akşamlarında yer bulmak oldukça zor olabilir. 

Burada; yarım ekmek sebzeli kokoreç ortalama 8 TL ve İzmir yarım ekmek kokoreç ortalama 12 TL’dir. 

Kokoreçlerinin yanı sıra, midye dolmaları da oldukça beğenilmektedir. 

Beşiktaş’ta dolaşırken karnınız acıktığında, önünde kısa bir kuyrukta sıra bekledikten sonra, burada lezzetli bir kokoreç deneyimi yaşayabilirsiniz.  


Tatlıdan Vazgeçemeyenlere: Mendel's

Akaretler Medel Akaretler Medel's KafeBeşiktaş’ta Akaretler’de yer alan Mendel’s, lezzetli tatlıları ile ünlü bir kafedir. 

10:00 ile 23:00 saatleri arasında hizmet veren mekanda, iki kişi için ortalama 60 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Menülerinde; lezzetli kup tatlılar, sütlü tatlılar, çikolatalar, dondurmalı tatlılar, dondurmalar ve birbirinden güzel kahveler yer almaktadır. 

Şık bir atmosfere sahip olan Mendel’s kafenin özellikle Madam D ve Saint Germain isimli tatlıları oldukça ünlüdür. 

Mendel’s çikolatalı tatlılarında, en iyi kalite Belçika çikolatası kullanmaktadır. 

Mendel’s specials tatlıları ortalama 19 TL ile 60 TL arasındadır. Pastalar ortalama 20 TL, kup lezzetleri ortalama 20 TL, çikolatalar ortalama 15 TL, dondurma tatlıları ortalama 25 TL ve top dondurma fiyatları ortalama 8 TL’dir. 


Çikolatanın Her Türlüsü: Çikolata Mahzeni

Beşiktaş Çikolata Mahzeni Beşiktaş Çikolata MahzeniÇikolata Mahzeni; Beşiktaş’ta, gerçek çikolata deneyimi yaşamak isteyenlere hitap eden keyifli bir mekandır. 

Beşiktaş çarşıda, Sinanpaşa mahallesinde yer alan mekan, 11:00 ile 00:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Cafe ve tatlıcı konseptiyle hizmet veren Çikolata Mahzeni’nde iki kişi için ortalama 45 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Menülerinde; çikolata seçenekleri, tiramisu, daltons, fondü, bebi babi, lava caliente, la coco, de blanco gibi lezzetli çikolatalı pasta ve kupta tatlı seçenekleri bulunmaktadır.

Çikolata ve tatlı fiyatları ortalama 15 TL’dir. 

Muhallebi ve Hindistan cevizi ve meyveleri buluşturan La Coco, Çikolata Mahzeni’nin favori tatlılarından biridir. 

Beşiktaş'ta tatilde eğlenmek için tercih edebileceğiniz Beşiktaş'ı keşfetmeniz için Beşiktaş gezi rehberi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Arkadaşlarla Eğlence: Kalamata Meyhane

Beşiktaş Kalamata Meyhanesi Beşiktaş Kalamata MeyhanesiKalamata Meyhane, Beşiktaş’ta meyhane kültürünü yaşatan mekanlardan biridir. 

Beşiktaş’ın Akaretler ve Kuruçeşme semtlerinde şubeleri bulunan restoran, 19:30 ve 01:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Alkollü olarak hizmet veren Kalamata Meyhane’de, iki kişilik akşam yemeği için ortalama 350 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Belirli günlerde canlı müzik seçeneği de bulunan restoran, keyifli bir akşam yemeği ve sohbet etmek için arkadaşlarınızla birlikte tercih edebileceğiniz bir mekandır. 

Menülerinde; başlangıçlar, ara sıcaklar, ana yemekler ve tatlılar yer almaktadır. Ayrıca, fix menüleri de bulunmaktadır. Fix menülerinin fiyatı hafta içi ortalama 140 TL ve hafta sonu ortalama 170 TL’dir. 


Esnaf Lokantası: Bolu Et Lokantası

Lezzetin Adresi Bolu Et Lokantası Lezzetin Adresi Bolu Et LokantasıBeşiktaş’ta Eski Yıldız Caddesi’nde yer alan Bolu Et Lokantası, 06:00 ile 21:30 saatleri arasında, esnaf lokantası konsepti ile hizmet veren bir mekandır. 

Ev yemekleri, pide ve döner çeşitlerinin yer aldığı lokantada, iki kişilik yemek için ortalama 50 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Özellikle kavurma ve pilavları ile ünlüdür. Fiyatlar klasik bir esnaf lokantasına oranla biraz daha yüksek olsa da kaliteli ve lezzetli bir menüleri vardır. 

Yemek ve çorbaların yanında verilen pidelerini de denemeniz tavsiye edilmektedir. 

Buraya soğuk bir kış gününde gelirseniz, özellikle mercimek çorbalarının tadına bakabilirsiniz. 


Meşhur Antep Baklavası: Kafadaroğlu Baklava

Kafadaroğlu Baklavaları Kafadaroğlu BaklavalarıBeşiktaş merkezde, Sinanpaşa mahallesinde hizmet veren Kafadaroğlu Baklava & Börek, 07:00 ile 21:00 saatlerinde açıktır. 

Menülerinde; su böreği, baklava çeşitleri, bülbül yuvası, şöbiyet, sarı burma, dürün, kadayıf çeşitleri, kuş gözü ve fıstık ezmesi seçenekleri yer almaktadır. 

Börek fiyatları ortalama 20 TL ve tatlı fiyatları ortalama 30-50 TL arasında değişiklik göstermektedir. 

Meşhur Gaziantep baklavası lezzetini deneyimleyebileceğiniz Kafadaroğlu Baklava, küçük bir mekanda hizmet veriyor olsa da, Beşiktaş’ın ve hatta İstanbul’un en ünlü baklavacılarından biridir. 

Buraya, günün erken saatlerinde giderseniz, deneyebileceğiniz daha fazla tatlı seçeneği bulabilirsiniz. 

İstanbul'daki turistlerin sürekli ziyaret ettiği mükemmel yerler için İstanbul gezi rehberi sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Bağışıklığı Güçlendiren Dükkan: Soydan Turşucusu

Tarihi Soydan Turşucusu Tarihi Soydan TurşucusuBeşiktaş merkezde, Sinanpaşa mahallesinde yer alan Soydan Turşucusu, 10:00 ile 21:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Gezmek için Beşiktaş’a geldiğinizde, mutlaka keşfetmeniz gereken dükkanlardan biridir. 

Soydan Turşucusu’unda; turşu çeşitleri ortalama 15 TL, salamura yaprak ortalama 14 TL, bardakta turşu ortalama 2 TL ve turşu suyu ortalama 1 TL’dir. 


Her Çeşit Meze Burada: Sıdıka Meze Restoranı

Beşiktaş Sıdıka Meze Restoranı Beşiktaş Sıdıka Meze RestoranıBeşiktaş merkezde Sinanpaşa mahallesinde yer alan Sıdıka Meze Restoranı, 17:00- 00:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Türk mutfağı, deniz mahsulleri, balık ve lezzetli mezeleri ile ünlü Sıdıka Meze Restoranı, alkollü mekan konsepti ile hizmet vermektedir. 

Burada, iki kişilik yemek için ortalama 160 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Oldukça geniş bir meze seçeneğine sahip olan restoranın menüsünde; soğuk meze fiyatları ortalama 10-20 TL, ara sıcaklar ortalama 15-35 TL, köfte ortalama 20 TL, balık çeşitleri ortalama 25-35 TL ve çorba çeşitleri ortalama 10 TL’dir. 

Soğuk mezelerde, özellikle Kaşkarikaş, Karides söğüş, Ahtapot söğüş ve fıstıklı peynir denemeniz gereken tatlardan bazılarıdır. 

Sakızlı muhallebi ve anne mozaiği de Sıdıka Meze Restoranı’nda deneyebileceğiniz lezzetli tatlı seçenekleridir. Fiyatları, ortalama 10 TL’dir. 


Köfte Severlere: Şöhretler Köftecisi

Meşhur Beşiktaş Şöhretler Köftecisi Meşhur Beşiktaş Şöhretler Köftecisi Beşiktaş’ta, meşhur Şair Leyla Sokak’ta yer alan Şöhretler Köftecisi, Pazar günleri hariç 09:00 ile 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Burada, iki kişilik bir yemek için ortalama 50 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Köfteleri ve piyazı ile meşhur olan restoranın menüsünde köfte; sade, acılı, kaşarlı, karışık ve ekmek arası olarak sunulmaktadır. 

Köfte fiyatları ortalama 11 TL ile 22 TL arasında değişiklik göstermektedir. Menülerinde ayrıca süzme mercimek çorbası ortalama 5 TL, piyaz ortalama 5 TL ve irmik helvası ortalama 5 TL’dir. 

Lezzetli köftelerin tadını çıkarabileceğiniz meşhur Şöhretler Köftecisi, özellikle maç günlerinde biraz kalabalık olabiliyor. 

Bununla birlikte, fiyat ve performans oranı oldukça makul olan köfteciye giderken karnınız çok acıktıysa, 1.5 porsiyon köfte söylemenizde yarar var. 


Keyifli Bir Kahvaltı: Siyah Cafe & Kahvaltı

Siyah Cafe & Kahvaltı Siyah Cafe & KahvaltıBeşiktaş merkezde Sinanpaşa mahallesinde yer alan Siyah Cafe & Kahvaltı, 08:00 – 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Kahvaltı çeşitleri ile ünlü olan kafede, iki kişilik yemek için ortalama 40 TL ödersiniz. 

Menülerinde; et ve tavuk yemekleri, makarnalar ve salatalar yer almaktadır. İçecek menülerinde ise sıcak ve soğuk kahveler, bitki çayları, detoks suları, ev yapımı soğuk çaylar yer almaktadır. 

Kahvaltı çeşitlerine gelince; küçük kahvaltı tabağı ortalama 10 TL, büyük kahvaltı tabağı ortalama 20 TL, yeşil kahvaltı tabağı ortalama 18 TL ve iki kişilik serpme kahvaltı tabağı 50 TL’dir. 

Menülerinde ayrıca gözlemeler, pişi, tost ve simit gibi lezzetli hamur işi seçenekleri de bulunmaktadır. 

Beşiktaş'ta denize bir kaç dakika yürüme mesafesinde olup sizi cezbedecek oteller için Beşiktaş denize sıfır oteller sayfamıza göz atmayı unutmayın.


Sağlıklı Beslenmek İsteyenlere Hitap Ediyor: The Fitchen

Beşiktaş The Fitchen Beşiktaş The FitchenBeşiktaş’ta Yıldız mahallesinde yer alan The Fitchen, 08:00 – 22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Sağlıklı yemek konseptiyle hizmet veren restoranda, iki kişilik yemek için ortalama 50 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Menülerinde bolca salata seçeneğinin yanı sıra; lezzetli malzemeler arasından seçim yaparak kendi salatanızı da yaratabilirsiniz. 

Salatanın yanı sıra, kahvaltı çeşitleri, tost çeşitleri, çorba, makarna, Wrap gibi lezzetli seçenekleri de bulunmaktadır. 

Yiyeceklerin yanı sıra; lezzetli smoothie’leri ve detoks suları da oldukça lezzetlidir. 

The Fitchen’de smoothie fiyatları ortalama 7 TL ve detoks suları ortalama 10 TL’dir. 

Buraya günün erken saatinde geldiyseniz; lezzetli ve sağlıklı malzemelerden oluşan iki kişilik serpme kahvaltılarının fiyatı ortalama 40 TL’dir. 


Özel Pizzalar: The Upper Crust Pizzeria Çırağan

Beşiktaş The Upper Crust Pizzeria Beşiktaş The Upper Crust PizzeriaBeşiktaş merkezde ve Bebek’te şubeleri bulunan The Upper Crust Pizzeria’nın Beşiktaş merkez şubesi, Çırağan caddesinde yer almaktadır. 

11:00 – 22:30 saatleri arasında hizmet veren mekan, geniş bir pizza menüsüne sahiptir. 

23 cm’lik dilim pizzaları ile ünlü olan restoranın menüsünde onlarca farklı pizza seçeneği bulunmaktadır. Pizza fiyatları ortalama 7.5 TL ile 10 TL arasında değişiklik göstermektedir. 

Bresaola & Cheddar’lı pizza, en çok tavsiye edilen pizza çeşitlerinden biridir. 50’ye yakın pizza seçeneği ile hizmet veren The Upper Crust Pizzeria Çırağan’da iki kişilik yemek için ortalama 100 TL ödemeniz gerekmektedir. 


Gece Yarısı Acıkanlara: Şayan İşkembe

Benzersiz Çorbası İle Şayan İşkembe Benzersiz Çorbası İle Şayan İşkembe Beşiktaş’ta Gayrettepe mahallesinde yer alan Şayan İşkembe, haftanın 7 günü, 24 saat hizmet vermektedir. 

Sakatat, ızgara ve ev yemeklerinin yer aldığı menülerinde; salatalar ortalama 15 TL, tatlılar ortalama 12 TL, ızgara etler ortalama 35 TL, çorbalar ortalama 30-40 TL arasında değişiklik göstermektedir. 

Şayan İşkembe’de en çok tercih edilen, İşkembe ve tuzlama çorbalarıdır. İşkembe çorbasının fiyatı ortalama 20-30 TL arasında değişiklik göstermektedir. 

Beşiktaş’taysanız, gece yarısı karnınız acıktığında ya da arkadaşlarınızla eğlenceden dönerken uğrayabileceğiniz ve lezzetli çorbaların tadını çıkarabileceğiniz Şayan İşkembe, işkembe ve sakatat konusunda oldukça başarılıdır. 


Taptaze Kurabiyeler İçin: 7 - 8 Hasan Paşa Fırını

Tarihi 7 - 8 Hasan Paşa Fırını Tarihi 7 - 8 Hasan Paşa FırınıBeşiktaş’ta Sinanpaşa mahallesinde yer alan 7-8 Hasan Paşa Fırını, lezzetli tatlıları ile ünlü bir fırındır. 

Burası, Beşiktaş’ın en köklü fırınıdır. Özellikle kurabiyeleri ve sade grissinileri oldukça meşhurdur. 

Kurabiyelerini denemek istiyorsanız, un kurabiyesi ve bademli kurabiyelerini denemeniz önerilmektedir. 

Beşiktaş Çarşı’da, Kartal heykeline oldukça yakın bir konumda hizmet veren 7-8 Hasan Paşa Fırını, eski ve tarihi bir fırın konseptiyle, Beşiktaş’ta mutlaka gidilmesi gereken yerlerden biridir. 

Beşiktaş'ta aileniz ile bir arada keyifli, konforlu bir tatil geçirebileceğiniz otellerin listesi Beşiktaş aile otelleri sayfamızda yer almaktadır.


Dönere Doymak İçin: Asım Usta'nın Yeri Karadeniz Döner

Beşiktaş Ünlü Dönercisi Karadeniz Döner Beşiktaş Ünlü Dönercisi Karadeniz DönerBeşiktaş’ta Sinanpaşa mahallesinde hizmet veren Karadeniz Döner, Beşiktaş’ın en ünlü dönercilerden biridir. 

10:30 – 18:00 saatleri arasında açık olan dönercide, iki kişilik yemek için ortalama 50 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Menülerinde pilav üstü döner (ortalama 25 TL), İskender (ortalama 25 TL), dürüm döner (ortalama 20 TL), yarım ekmek döner (ortalama 15 TL) ve sandviç döner fiyatları ortalama 10 TL’dir. 

Beşiktaş Çarşı’da, Kartal heykelinin yanı başında yer alan Karadeniz Döner, esnaf lokantası konseptinde küçük bir yer olmasına rağmen, buraya gittiğinizde kapısının önünde her zaman bir kuyruk ile karşılaşacaksınız. 

Porsiyonları biraz küçük olduğundan, İskender ya da döner siparişi verirken 1.5 porsiyon sipariş etmeniz önerilmektedir.