Bahçelievler'e Ulaşım ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

İstanbul’da şehrin Avrupa yakasında yer alan Bahçelievler ilçesine, şehir merkezine ortalama 15 km uzaklıktadır.

İstanbul’un yükselen değerlerinden biri olan Bahçelievler; Güngören, Bakırköy, Bağcılar ve Küçükçekmece ilçeleri ile komşudur.

Nüfusun yoğun olduğu ve iş merkezlerinin sayısının giderek arttığı Bahçelievler’e ulaşım seçenekleri de oldukça fazladır.

Kadıköy ile Beylikdüzü arası ulaşım sağlayan metrobüs hatları ile kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz Bahçelievler’e dilerseniz; metro, otobüs ve minibüs hatları ile doğrudan Marmaray ve vapur hatları ile de aktarmalı olarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bahçelievler'de keyifli bir tatil geçirmek için Bahçelievler otelleri sayfasında bulunan konaklama seçeneklerine göz atabilirsiniz.


Bahçelievler’e Toplu Taşıma Araçları ile Ulaşım

Otobüs ve Minibüs ile Nasıl Gidilir?

Bahçelievler ilçesine otobüs ile ulaşım sağlamak isterseniz; 76C, 92C, HT10, 76İ, HT11, HT12, 34, 78B, 97, Ü 97A, 97B, 97E, 78ZB, 97K, 97KZ, 55Y, 79G, 79KT, 98, 98A, 98B, 145, 98C, 98E, 98G, 98K, 82, 98MB, 98TB, 31, 73F, E57 otobüs hatlarını kullanabilirsiniz.

Bahçelievler’e otobüs ile gidebileceğiniz bölgeler; Silivri, Tüyap, Yenibosna, Gümüşyaka, Bakırköy, Esenkent, Florya, Zeytinburnu, Atakent, Aksaray, Eminönü, Yenikapı, Beyazıt, Giyimkent, Haznedar, Ispartakule Bizimevler, Batışehir, Avcılar, Zincirlikuyu, Taksim bölgeleridir.

İstanbul’da otobüs ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir ve ulaşım için İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir.

Bahçelievler ilçesine minibüs ile ulaşım sağlamak isterseniz; Bahçelievler Metro- Bağcılar Devlet Hastanesi ya da Bahçelievler Metro- Oto Sanayi minibüs hatlarını kullanabilirsiniz.

Bahçelievler’e minibüs ile ulaşım ücreti ortalama 2 TL’dir ve nakit ödeme kabul edilmektedir.

Bahçelievler'de yaz aylarında denizin güneşin tadını çıkartmak için bütçeniz için uygun olabilecek İstanbul otel fiyatları listesini sizler için bir araya getirdik.


Vapur ile Nasıl Gidilir?

Bahçelievler, deniz kenarında yer alan bir ilçe olmadığından, buraya denizyolu ile doğrudan ulaşım seçeneği mevcut değildir.

Anadolu yakasından geliyorsanız ve vapur ile aktarmalı olarak Bahçelievler’e gitmek isterseniz; Eminönü’ne vapur ile geldikten sonra Bahçelievler otobüslerine aktarma yapabilirsiniz.

Vapur ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir ve ulaşım için İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir.

Bahçelievler'de tatilinizi bir adım yukarı taşımak için gezmeniz gereken yerleri listeledik. Bahçelievler'de gezilecek yerler yazımızı kontrol etmeyi unutmayın.


Bahçelievler’e Raylı Sistemler ile Ulaşım

Metro ile Nasıl Gidilir?

Bahçelievler ilçesine, metro ulaşım seçeneği ile doğrudan ulaşım imkanı bulunmaktadır.

M1A no’lu Yenikapı- Atatürk Havalimanı metro hattını kullanarak, Bahçelievler durağında inerseniz, ilçenin merkezine kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bahçelievler’e metro ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir ve ulaşım için İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir.

İstanbul Kart’ınız yoksa, metro gişelerinde yer alan Akbil dolum makinelerinden, ortalama 6 TL ödeyerek tek geçiş kartlarından satın alabilirsiniz.

Bahçelievler'de sizi günümüz dünyasından ayırıp başka bir diyara taşıyacak yerler için Bahçelievler gezi rehberi sayfamıza göz gezdirmeyi unutmayın.


Marmaray ile Nasıl Gidilir?

Bahçelievler ilçesine Marmaray hattı ile doğrudan ulaşım seçeneği bulunmamaktadır.

Üsküdar, Kadıköy, Sirkeci, Yenikapı ve Kazlıçeşme durakları bulunan Marmaray hattı ile Bahçelievler’e aktarmalı olarak gitmek isterseniz; Sirkeci, Yenikapı, Kazlıçeşme duraklarında inebilirsiniz.

Marmaray ile Bahçelievler’e gitmek için en kısa yol olarak, Yenikapı Marmaray durağında indikten sonra, M1A Yenikapı- Atatürk Havalimanı metro hattına aktarma yapabilirsiniz.

Bu hattı kullanarak, Bahçelievler durağında inmeniz gerekmektedir.

Bahçelievler’e Marmaray ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir ve ulaşım için İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir.

İstanbul Kart’ınız yoksa, Marmaray gişelerinde yer alan Akbil dolum makinelerinden, ortalama 6 TL ödeyerek tek geçiş kartlarından satın alabilirsiniz.

İstanbul'daki turistlerin sürekli ziyaret ettiği mükemmel yerler için İstanbul gezi rehberi sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Bahçelievler- Anadolu Yakası Ulaşım

Bahçelievler ilçesine Anadolu yakasından ulaşım için; metrobüs hattı ile doğrudan ulaşım sağlayabilir ya da Marmaray ve vapur hatlarını kullanarak aktarmalı olarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bahçelievler’e metrobüs ile gitmek isterseniz; Bahçelievler metrobüs durağında inmeniz gerekmektedir.

Bahçelievler’e Marmaray ile gitmek isterseniz; Yenikapı durağında indikten sonra 31 no’lu Yenibosna Kuyumcukent- Yenikapı otobüs hattına aktarma yapabilir ya da M1A Yenikapı- Atatürk Havalimanı metro hattına aktarma yaparak Bahçelievler durağında inebilirsiniz.

Bahçelievler’e vapur ile gitmek isterseniz; Yenikapı’ya feribot ile ulaşım sağladıktan sonra 31 no’lu otobüs hattına ya da Bahçelievler metro hattına aktarma yapabilirsiniz.

Tatilinizde masaj ve terapilerin bir arada sunulduğu tesislerde konaklamak isterseniz Bahçelievler spa otelleri listemizden birini tercih edebilirsiniz.


Bahçelievler AVM’lere Nasıl Gidilir?

Bahçelievler ilçesinde toplamda 1 adet alışveriş merkezi bulunmaktadır. Bahçelievler ilçesindeki alışveriş merkezi Metroport AVM’dir.


Metroport AVM’ye Nasıl Gidilir?

Metroport AVM, Bahçelievler ilçesinin merkezinde yer almaktadır. Metroport AVM’ye; metrobüs, metro ve otobüs hatları ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Metrobüs ile gitmek için; Bahçelievler durağında inmeniz gerekmektedir.

Metro ile gitmek için; M1A Yenikapı- Havalimanı metro hattını kullanarak Bahçelievler durağında inmeniz gerekmektedir.

Otobüs ile gitmek için; 145, 145, 31, 31E, 36CY, 73, 73B, 73F, 76, 76B, 76C, 76D, 76Y, 76İ, 78ZB, 79G, 79KT, 79Ş, 82, 89B, 97, 98, 98A, 98T, 98İ, E-57 ya da YH-1 no’lu İETT hatlarını kullanabilirsiniz.

Çocuklarınız ile birlikte tatilde rahat edebileceğiniz otellerin listesi Bahçelievler çocuk dostu oteller sayfasında yer almaktadır.


Bahçelievler’deki Otobüs Durakları

Bahçelievler ilçesindeki otobüs duraklarından bazıları şöyledir; 

 • Liseler
 • Hastane
 • Şehit Ferit Demir
 • Kocasinan İlköğretim Okulu
 • Gazi Caddesi
 • Yenibosna Cem Evi
 • Karaburun
 • Mevlana Cami
 • Dereyolu
 • Zafer Mahallesi
 • Şehit Mahir Ayabak
 • Şelale Sokak
 • Türkistan
 • Ahmet Yesevi Caddesi.

Bahçelievler’e Ulaşımda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bahçelievler ilçesi, şehir merkezine yakın konumda bir ilçe olduğundan; otobüs ve minibüs hatları ile kolayca ulaşım sağlanabilmektedir.

Bahçelievler, Avcılar, Küçükçekmece D-100 yanyolu’nda; sabahın erken saatleri ve iş çıkış saatlerinde yoğun bir trafik olabileceğinden, bu saatlerde yapacağınız yolculuklarda metrobüs hattını kullanmanız daha iyi olacaktır.