Bahçelievler Aktiviteleri

İstanbul’un merkezi bölgelerinden biri olan Bahçelievler ilçesi; turistik bir gezi, yeme içme, alışveriş ve çeşitli etkinlikler için ziyaret edebileceğiniz bir ilçedir. 

Günün erken saatleri ve gecenin ilerleyen saatleri dahil olmak üzere, günün her saati yapılacak bir şeyler bulabileceğiniz Bahçelievler’de; aileniz ve arkadaş grubunuzla birlikte eğlenebileceğiniz aktivite seçenekleri de bulunmaktadır.

Bahçelievler’e geldiğinizde; ilçede gelenekselleşen Tiyatro Festivali ya da Sucuk Festivali’ne katılabilir, Cemil Meriç Kültür Merkezi’ndeki kültürel ve sanatsal etkinliklere katılabilir ya da dilerseniz Red Go Kart’ta karting ya da paintball oynayabilirsiniz. 

Bahçelievler'de gezilecek muhteşem yerlere yakın uygun fiyatlı konaklama hizmetleri için Bahçelievler otelleri listemize göz atabilirsiniz


Kültürel ve Sanatsal Aktiviteler: Cemil Meriç Kültür Merkezi

Cemil Meriç Kültür Merkezi Cemil Meriç Kültür Merkezi

Bahçelievler ilçesinde Cemil Meriç Mahallesi mevkiinde yer alan Cemil Meriç Kültür Merkezi, ilçede kültürel ve sanatsal aktivitelerin gerçekleştirildiği bir tesistir. 

350 seyirci kapasitesine sahip olan kültür merkezinde çeşitli tiyatro gösterileri, söyleşiler, konferanslar, panel ve seminerler ve sinema gösterimleri gerçekleştirilmektedir. 

Cemil Meriç Kültür Merkezi’nin güncel etkinlik takvimi ve bilet fiyatları hakkında detaylı bilgi için Bahçelievler Belediyesi’nin resmi internet adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Bahçelievler'e uğradığınızda gezilmesi gereken yerleri ekibimiz sizin için hazırladı. Bahçelievler'de gezilecek yerler yazısına göz atabilirsiniz.


Adrenalin Severler İçin: Red Go Kart

Red Go Kart Red Go Kart

Bahçelievler ilçesinde Yenibosna semtinde yer alan Red Go Kart, Starcity Outlet içerisinde yer almaktadır. 

09:00 ile 00:00 saatleri arasında hizmet veren Red Go Kart, 4000 m2’lik bir alan üzerine kurulmuş ve 450 metre uzunluğunda piste sahip bir karting alanıdır. 

İçerisinde go- kart ve paintball alanı bulunan Red Go Kart’ta 10 dakikalık go kart aktivitesi ortalama 15 TL ve 60 dakikalık paintball ortalama 35 TL’dir. 

Bahçelievler'de aileniz ile birlikte güzel bir vakit geçirmek için ekibimizin hazırlamış olduğu Bahçelievler gezi rehberi sayfasını incelemeyi unutmayın.


Kaybedilmemesi Gereken Değerlerimizden: Bahçelievler Belediyesi Tiyatro Festivali

Tiyatro Festivali Tiyatro Festivali

İlçede Bahçelievler Belediyesi tarafından düzenlenen Tiyatro Festivali, 2014 yılından bu yana düzenlenmektedir. 

İlkbahar aylarında düzenlenen Tiyatro Festivali’nde, genç isimler sahne almakta ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirilmektedir. 

Genç yazarların kaleme aldığı oyunların sahnelendiği Bahçelievler Belediyesi Tiyatro Festivali’ne katılım için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. 

Hayatınızın en mutlu gününün ve bu günü taçlandıran tatilin kusursuz geçmesi için Bahçelievler balayı otelleri sayfamızı kontrol etmeyi unutmayın.


Tadına Doyulamayan Dev Mangallar: Sucuk Festivali

Bahçelievler Sucuk Festivali Bahçelievler Sucuk Festivali

2018 yılında birincisi düzenlenen ve Bahçelievler’de gelenekselleşmesi beklenen Sucuk Festivali, Yenibosna mevkiindeki Kuleli Parkı’nda gerçekleşmektedir. 

Yerli halkın ve belediye başkanlarının ve önemli isimlerin katıldığı Sucuk Festivali’ne Kayseri’nin yöre derneği de destek vermektedir. 

Çeşitli sanatçıların sahne aldığı festival kapsamında, dev mangallarda sucuklar pişirilmekte ve katılımcılara sucuk ekmek ikram edilmektedir. 

Tatilinizde ailenizle birlikte geçireceğiniz rahat konaklama imkanları sağlayan otelleri ekibimiz sizin için Bahçelievler aile otelleri sayfasında listeledi.