Bahçelievler Semtleri

İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan Bahçelievler ilçesi, şehir merkezine yakın konumu ile kalabalık nüfuslu ve merkezi bölgelerden biridir. 

Son yıllarda yükselen binaları ile modern bir görünüme kavuşan Bahçelievler; Bakırköy, Zeytinburnu, Güngören ve Küçükçekmece ilçeleri ile komşudur.

Marmara denizi kıyısında yer alan Bakırköy ilçesinin yanı başında yer alan Bahçelievler ilçesinde, toplamda 10 adet semt bulunmaktadır. 

Bunlar; Yenibosna, Çobançeşme, Fevzi Çakmak, Hürriyet, Zafer, Şirinevler, Siyavuşpaşa, Soğanlı, Cumhuriyet ve Kocasinan semtleridir. 

Bahçelievler'de tarihi ve turistik mekanlara yakın olan uygun fiyatlı oteller için Bahçelievler otelleri sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Yenibosna

Bağcılar ve Bakırköy ilçe sınırında yer alan Yenibosna semti, Bahçelievler ilçesinin en geniş semtidir. 

Kalabalık nüfuslu bir bölge olan Yenibosna, modern ve karmaşık bir kentleşmenin yaşandığı bir semttir. 

İlçede Kocasinan ve Çobançeşme semtleri ile komşu olan Yenibosna semtinde; metrobüs Yenibosna durağı bulunmaktadır. 

Yaz aylarında denizin güneşin tadını çıkartmak için İstanbul'daki tüm otelleri sizin için ayrıntılı bir şekilde İstanbul otel fiyatları sayfamızda listeledik.


Çobançeşme

Yüzölçümü bakımından Bahçelievler’in küçük semtlerinden biri olan Çobançeşme; Fevzi Çakmak ve Yenibosna semtleri ile komşudur. 

Atatürk Havalimanı Caddesi, Çobançeşme Kavşağı ve Spor Parkı burada bulunmaktadır. 


Fevzi Çakmak

Fevziçakmak; ilçede Çobançeşme, Hürriyet, Zafer semtleri ile komşudur ve Bakırköy ilçe sınırında yer almaktadır. 

Yıldırım Beyazıt Caddesi Sağlıklı Yaşam Parkı   burada bulunmaktadır. 

Bahçelievler'de eski tarihi yapılarından tutun, görkemli ve nefes kesen yerleri ziyaret etmek için Bahçelievler'de gezilecek yerler yazımızı ziyaret edin.


Hürriyet

Bahçelievler ilçesinin küçük ve kalabalık nüfuslu bir bölgesi olan Hürriyet; Şirinevler, Koca Sinan ve Zafer semtleri ile komşudur ve Bakırköy ilçe sınırında yer almaktadır. 

Ahmet Yesevi, Hürriyet Caddesi Orhan Ayhan Parkı, Mahmutbey ve Hürriyet caddeleri de burada bulunmaktadır.

Bahçelievler'de muhteşem manzaraları ile sizi farklı diyarlara götürecek gezi rehberi için Bahçelievler gezi rehberi sayfamıza uğramayı unutmayın.


Zafer

Bahçelievler ilçe merkezine yakın bir konumda yer alan Zafer semti; Koca Sinan, Yenibosna, Fevzi Çakmak ve Hürriyet semtleri ile komşudur ve Bakırköy ilçe sınırında yer almaktadır. 

Ahmet Yesevi, Cumhuriyet, Atatürk, Necip Fazıl Kısakürek ve Okul Yolu caddeleri de burada bulunmaktadır. 

İstanbul'a gittiğinizde mutlaka görülmesi gereken yerleri ekibimiz sizin için hazırladı. İstanbul gezi rehberi sayfasını kontrol edebilirsiniz.


Şirinevler

Bahçelievler ilçesinin kalabalık nüfuslu bölgelerinden biri olan Şirinevler; Siyavuşpaşa, Koca Sinan ve Hürriyet semtleri ile komşudur. 

Adnan Kahveci, Çavuşpaşa, Cengiz Topel, Dereyolu, Fetih, Karaoğlanoğlu, Mahmutbey, Şehit Yarbay Cesur, Tevfik Fikret, Kocasinan ve Soğanlı caddeleri de burada bulunmaktadır. 


Siyavuşpaşa

Bahçelievler’in kalabalık nüfuslu bir bölgesi olan Siyavuşpaşa; ilçe merkezine oldukça yakın bir konumda yer almakta ve Şirinevler ve Soğanlı semtleri ile komşudur. 

Ali Fuat Paşa, Emek, Mustafa Kemal Paşa, Siyavuşpaşa, Ulubatlı Hasan, Çamlık, Fetih ve Sultan Selim caddeleri de burada bulunmaktadır. 

Bahçelievler'de lüks hizmetleri ile her türlü imkanları sağlayan oteller için Bahçelievler 4 yıldızlı oteller sayfamızı kontrol edebilirsiniz.


Soğanlı

İlçe merkezine yakın konumu ile Bahçelievler’de popüler bir yerleşim bölgesi olan Soğanlı semti; Esenler ilçe sınırında yer almaktadır ve Cumhuriyet ve Siyavuşpaşa semtleri ile komşudur. 

Ahmet Haşim, Bağcılar, Eski Edirne Yolu, Alpay, Çavuşpaşa, Ferit Selim Paşa ve Kıbrıs caddeleri de burada yer almaktadır. 


Cumhuriyet

Güngören ve Esenler ilçe sınırında yer alan Cumhuriyet semti; Kocasinan, Soğanlı semtleri ile komşudur. 

Bağcılar, Meltem, Kıbrıs, Kızılelma, Mimar Sinan ve Çelik Hançer caddeleri de burada yer almaktadır. 

Bahçelievler'de kaliteden ödün vermeyen ve bir çok aktiviteyi yapabileceğiniz oteller için Bahçelievler 3 yıldızlı oteller sayfamıza göz atabilirsiniz.


Kocasinan

Yüzölçümü bakımından Bahçelievler’in büyük semtlerinden biri olan Kocasinan; Bağcılar ve Güngören ilçe sınırında yer almaktadır. 

20 Temmuz, Atatürk, Efeler, Gazi, İnönü, Ahmet Yesevi ve Malazgirt caddeleri de burada bulunmaktadır.