Bahçelievler Nerededir ve Nasıl Gidilir ?

Bahçelievler ilçesi; İstanbul’un Avrupa yakasında yer alır ve Bakırköy, Güngören, Bağcılar, Küçükçekmece ve Zeytinburnu ilçeleri ile komşudur.

Marmara Denizi kıyısında yer alan Bakırköy sahiline ortalama 2 km uzaklıkta yer alan Bahçelievler ilçesi, şehrin pek çok merkezi bağlantı noktasına yakın bir konumda yer aldığından; buraya pek çok farklı ulaşım seçeneği bulunmaktadır.

Aileniz ile birlikte keyifli bir tatil geçirebileceğiniz Bahçelievler'de yer alan tüm otellerin listesine ulaşmak için Bahçelievler otelleri fiyat sayfamıza göz atabilirsiniz.


Denizyolu ile Bahçelievler’e Ulaşım

Bahçelievler, sahil kıyısında yer alan ilçelerden biri olmadığından, buraya denizyolu ile doğrudan ulaşım seçeneği bulunmamaktadır.

İlçe; Bakırköy, Zeytinburnu ve Fatih gibi sahil ilçelerine oldukça yakın bir konumda olduğundan, denizyolu ile aktarmalı olarak kolayca ulaşım sağlanması mümkündür.

Bahçelievler’e denizyolu ile ulaşım sağlamak isterseniz; Eminönü ve Bakırköy vapur seferlerini kullanabilirsiniz.

Eminönü’ne ulaşım sağlayabileceğiniz vapur seferleri; Kadıköy- Eminönü, Üsküdar- Eminönü, Rumeli Kavağı- Eminönü, Eminönü- Kadıköy- Adalar vapur hatlarıdır.

Bakırköy’e ulaşım sağlayabileceğiniz vapur seferleri; Kadıköy- Bakırköy vapur hatlarıdır.

Eminönü’ne vapur ile ulaşım sağladıktan sonra; 31E no’lu Yenibosna Kuyumcukent- Eminönü ya da 97A Basın Sitesi- Eminönü otobüs hatlarını kullanarak Bahçelievler ilçesine gidebilirsiniz.

Bakırköy’e ulaşım sağladıktan sonra; 146 no’lu Boğazköy- Bahçeşehir ya da 98B, 98H, 98, 71T ve 72T no’lu otobüs hatlarını kullanarak Bahçelievler’e gidebilirsiniz.

İstanbul’da, vapur ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir ve ulaşım için İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir.

İstanbul Kart’ınız yoksa, ortalama 6 TL ödeyerek tek geçiş hakkı tanıyan kartlardan satın alabilirsiniz.

Hafta sonu tatilinizi ailenizle birlikte geçireceğiniz rahat konaklama imkanları sağlayan otelleri ekibimiz sizin için İstanbul bölgesi otelleri sayfasında listeledi.


Karayolu ile Bahçelievler’e Ulaşım

Karayolu ile ulaşımda, Bahçelievler’e ulaşım sağlayabileceğiniz ulaşım seçenekleri; otobüs, minibüs, metro ve metrobüs hatlarıdır.

Bahçelievler’e otobüs ile gitmek isterseniz; 89M, 98H, 98T, 97KZ, 82, 97, 89B, 78ZB, E-57-146, 98AB, 97, 89S, 31, 73, 98, 89A, 73B, 97E, 76B, 145, 76Y, 82 no’lu İETT hatlarını kullanabilirsiniz.

Otobüs ile Bahçelievler’e doğrudan ulaşım sağlayabileceğiniz bölgeler; Zeytinburnu, Başakşehir, Bakırköy, Atakent Mahallesi, Yenibosna, Eminönü, Güneşli, Beyazıt, Tepeüstü, Aksaray, Güneşli, Yenibosna, Taksim, Florya, Cebeci Mahallesi, Bahçeşehir, Esenkent, Kayaşehir, Büyükçekmece bölgeleridir.

İstanbul’da otobüs ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir ve ulaşım için İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir.

Bahçelievler’e minibüs ile gitmek isterseniz; Bakırköy- Bahçelievler, Bahçelievler Metro- Bağcılar Devlet Hastanesi ya da Bahçelievler Metro- Oto Sanayi minibüs hatlarını kullanabilirsiniz.

Bahçelievler’e minibüs ile ulaşım ücreti ortalama 2.25 TL’dir ve nakit ödeme kabul edilmektedir.

Bahçelievler'de doğal güzellikleri ile sizi büyüleyecek yerler için Bahçelievler'de gezilecek yerler makalemizi kontrol etmeyi unutmayın.


Bahçelievler’e En Yakın Havalimanı

Bahçelievler ilçesine en yakın havalimanı, İstanbul Havalimanı’dır.

İki mesafe arası uzaklık ortalama 40 km’dir ve araç ile ulaşım ortalama 35 - 40 dakika sürmektedir.

Bahçelievler'de doğal güzellikleri ile hayata bir daha tutunmanızı sağlayacak ihtişamlı yerleri ekibimiz sizin için Bahçelievler gezi rehberi sayfasında listeledi.


Metro ile Bahçelievler’e Nasıl Gidilir?

Bahçelievler ilçesine metro ile doğrudan ulaşım sağlamak için, M1A Yenikapı- Atatürk Havalimanı metro hattını kullanabilirsiniz.

Bu hat; Atatürk Havalimanı’ndan kalkarak Yenibosna, Ataköy, Bahçelievler, Bakırköy, Zeytinburnu, Merter, Davutpaşa, Bayrampaşa, Aksaray ve Yenikapı’ya ulaşım sağlamaktadır.

Metro ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir ve ulaşım için İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir.

İstanbul’a doğru yola çıkmaya karar verdiyseniz, gezilmesi gereken yerleri öğrenmek için İstanbul gezi rehberi sayfasını ziyaret edin.


Metrobüs İle Bahçelievler’e Nasıl Gidilir?

Metrobüs ile Bahçelievler’e doğrudan ulaşım sağlamak isterseniz; 34 Avcılar- Zincirlikuyu metrobüs hattını kullanabilirsiniz.

Bu hat ile Bahçelievler ilçesine gitmek için, Bahçelievler metrobüs durağında inmeniz gerekmektedir.

Metrobüs ile ulaşım ücreti ortalama 4 TL’dir ve ulaşım için İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir.

Bahçelievler'de kaliteden ödün vermeyen ve bir çok aktiviteyi yapabileceğiniz oteller için Bahçelievler 5 yıldızlı oteller sayfamıza göz atabilirsiniz.


Marmaray İle Bahçelievler’e Nasıl Gidilir?

Bahçelievler ilçesine Marmaray ile doğrudan ulaşım seçeneği bulunmamaktadır.

Marmaray bağlantısı ile aktarmalı olarak ulaşım sağlamak isterseniz; Sirkeci, Yenikapı ya da Kazlıçeşme duraklarında inebilirsiniz.

Sirkeci durağında inerseniz; indikten sonra kısa bir yürüyüş mesafesi ile Eminönü otobüs duraklarına giderek 97A no’lu Basın Sitesi- Eminönü otobüs hattına ya da 31E no’lu Yenibosna- Eminönü otobüs hattına aktarma yaparak Bahçelievler’e gidebilirsiniz.

Yenikapı durağında inerseniz; buradan M1A Yenikapı- Atatürk Havalimanı metro hattına aktarma yaparak Bahçelievler durağında inmeniz gerekmektedir.

Kazlıçeşme durağında inerseniz; buradan MR20 Yenibosna Metro- Kazlıçeşme, MR30 Basın Sitesi- Kazlıçeşme Marmaray ya da 97E Mahmutbey- Güneşli- Kazlıçeşme otobüs hatlarına aktarma yapabilirsiniz.

Marmaray ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir ve ulaşım için İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir.

Bahçelievler'deki tatil zevkinizi en yüksek kaliteye taşıyacak oteller için Bahçelievler 4 yıldızlı oteller sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Tramvay İle Bahçelievler’e Nasıl Gidilir?

Tramvay ile Bahçelievler’e ulaşım sağlamak isterseniz; T1 Kabataş- Bağcılar tramvay hattını kullanarak Zeytinburnu durağında inmeniz gerekmektedir.

Zeytinburnu durağında indikten sonra 97KZ no’lu Kocansinan- Zeytinburnu Metro otobüs hattına aktarma yaparak Bahçelievler’e ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tramvay ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir ve ulaşım için İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir.