Akşehir'de Yapılacaklar

Akşehir, yemekleri, kültürü, tarihi eserleri, doğası ve açık hava müzeleri başta olmak üzere pek çok güzelliğe sahiptir.

Eteklerinde kurulu olduğu Sultan Dağları, ilçenin adeta simgesi haline gelmiş Akşehir Gölü, manzaralı çay bahçeleri ile Hıdırlık Tepesi, eskiden günümüze kadar hala varlığını sürdüren Arasta Çarşısı, keyfinizi yerine getirecek Gülmece Parkı’nı Akşehir’e geldiğinizde buraları mutlaka ziyaret etmeniz önerilmektedir.

İlçenin adını duyuran Napolyon Kirazı sadece ama sadece burada yetişmektedir. Bu sebeple mutlaka kiraz bahçelerini ziyaret etmeli, kirazların tadına bakmalı ve sevdikleriniz için de satın almalısınız.

Sultan Dağları, yamaç paraşütü konusunda oldukça ünlü bir yer olduğundan yamaç paraşütü yapmak için ilçeye pek çok üniversiteden öğrenciler, profesyonel ve amatör sporcular gelmektedir. Bu sebeple yamaç paraşütü yapmadan ilçeden kesinlikle ayrılmamalısınız.

Akşehir'de tarihi yerlere yakın olup birbirinden farklı uygun fiyatları ile göz alıcı oteller için Akşehir otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.


Nasrettin Hoca’nın Maya Çaldığı Gölü Ziyaret Edin: Akşehir Gölü

Akşehir Gölü Akşehir Gölü

Nasrettin Hoca’nın göle maya çalması ile ün yapan Akşehir Gölü eşsiz güzelliği ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Güzelliğinin yanında göl üzerinde kayıkla dolaşmanız, Nasrettin Hoca’nın göle maya çaldığı alanda yer alan heykelini ziyaret etmeniz ve göl çevresinde vakit geçirmeniz mümkündür.

Göl etrafında bulunan göl manzaralı çay bahçesi, kafe ve restoranlarda oturarak keyif yapmak bölgenin en popüler aktivitelerinden biridir. Ayrıca sonbahar ve kış aylarında göl ziyaretinde bulunursanız pek çok kuş türünü bir arada gözlemleme olanağı da bulabilirsiniz. Mutlaka ama mutlaka Akşehir Gölü’nü ziyaret etmeden ilçeden ayrılmamalısınız.

Akşehir'in tarihi yapıları, doğal güzellikleri ve daha fazlası için Akşehir'de gezilecek yerler yazısına uğramayı unutmayın.


Yamaç Paraşütü Yapmadan İlçeden Ayrılmayın: Sultan Dağları

Sultan Dağları Sultan Dağları

Akşehir bilindiği üzere Sultan Dağları eteklerinde kurulu olan bir ilçedir. Sporcular, yöre halkı, yerli ve yabancı turistler keşif, yürüyüş, kamp ve çeşitli sporlar için Sultan Dağları’nı kullanmaktadır.

Sultan Dağları yamaç paraşütü konusunda ün yapmıştır. Alanın açık ve oluşabilecek tehlikelere karşı ilçeye yakın olması, süper bir manzaranın bulunması bölgenin popülaritesini arttırmaktadır. Amatör ve profesyonel olan sporcuların uğrak alanı olan ilçeye gelirseniz siz de mutlaka yamaç paraşütü yapmalısınız.

Akşehir'de görkemli ve sizi başka diyarlara götürecek yerler için Akşehir gezi rehberi sayfamıza uğramayı unutmayın.


Şehrin Meşhur Meyvesini Tadın: Napolyon Kirazı

Napolyon Kirazı Napolyon Kirazı

Dünya üzerinde ün yapmış ve tat olarak çok farklı olan Napolyon Kirazı Akşehir’in simgeleri arasında yer almaktadır. Sultandağı bölgesinde yetişen bu kiraz yöre halkının da en önemli geçim kaynaklarından biridir.

İlçe kiraz üretiminden yıl içinde hatırı sayılır bir gelir elde etmektedir. Sağlık için de pek çok faydası bulunan Napolyon Kirazı aynı zamanda bahçeleri ile ilçeyi güzelleştirmektedir.

İlçeden ayrılmadan mutlaka Napolyon Kirazı bahçelerini ziyaret edin, tadına bakın ve hatta sevdiklerinize de bu mükemmel lezzetten alın.

Akşehir'de kaliteden ödün vermeyen ve bir çok aktiviteyi yapabileceğiniz oteller için Akşehir 3 yıldızlı aile otelleri sayfamıza göz atabilirsiniz.


Manzaraya Karşı Mutlaka Çay İçmelisiniz: Hıdırlık Tepesi

Hıdırlık Tepesi Hıdırlık Tepesi

Akşehir’in meşhur alanları içinde yer alan Hıdırlık Tepesi, ilçe manzarası ile büyüleyici bir güzelliğe sahiptir. Turistlerin mutlaka ziyaret ettiği tepede çay bahçeleri, kafeler ve restoran yer almaktadır.

Bol oksijenli alanda yemek yiyebilir isterseniz de ağaçlar arasında, çay bahçesinde manzaraya karşı içeceğinizi yudumlayarak keyif yapabilirsiniz. Eğer yaz aylarında Akşehir’e gelirseniz tepede olan mesire yerlerinde piknik yapabilirsiniz.

Akşehir'de yapabileceklerinizin sınırı olmayan kapalı havuzları olan oteller için Akşehir kapalı havuzlu oteller sayfamızı incelemeyi unutmayın.