Akşehir 3 yıldızlı aile otelleri

Akşehir bölgesinde 5 adet 3 yildızlı ve aile oteli bulunmaktadır.

Özpark Hotel Konya

Özpark Hotel

Şehir Konya Oda Kahvaltı
İNCELE
Grand Akşehir Otel Konya

Grand Akşehir Otel

Şehir Konya Oda Kahvaltı
İNCELE
Tarihi Küçükağa Konağı Konya

Tarihi Küçükağa Konağı

Şehir Konya Oda Kahvaltı
İNCELE
Garp Hotel Konya

Garp Hotel

Şehir Konya Oda Kahvaltı
İNCELE
Akşehir Butik Otel Konya

Akşehir Butik Otel

Küçük Konya Oda Kahvaltı
İNCELE

Akşehir Tatili Hakkında

Akşehir, Konya iline bağlı kültürel ve tarihi güzelliklere ev sahipliği yapan turistik ilçelerden birisidir. Bunların yanı sıra doğal güzellikleriyle de doğa ile iç içe bir ortam sunmaktadır. Akşehir’de bulunan otellerde avantajlı bir tatil planı yaparak stresten uzak birkaç geçirmeniz mümkündür.

Geçmişi Neolitik Çağ’a kadar uzanan Akşehir’de Kalkolitik, Tunç, Hitit, Frig, Helenistik, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait izlere rastlanmıştır. Gezilip görülmesi gereken tarihi yerleri arasında Nasreddin Hoca Mezarlığı ve Türbesi, Taş Medrese (Arkeoloji Müzesi), Akşehir Evleri, Küçük Ayasofya Mescidi, Tarihi Arasta Çarşısı, Batı Cephesi Karargah Müzesi, İmaret Camii ve Konya Akşehir Aziz Meryem Ana Ermeni Kilisesi (Eski Kilise) yer almaktadır.

Akşehir’de doğa ile iç içe vakit geçirebilecek eşsiz güzellikler bulunmaktadır. Nasreddin Hoca’nın maya çaldığı Akşehir Gölü, temiz suyu ve atmosferi ile bilinen Hıdırlık Tepesi ve yemyeşil ormanları ile Gülmece Parkı, Akşehir’in bol oksijenli doğal güzellikleridir.

Akşehir, muhafazakar bir ilçe olduğu için gece hayatında aktif değildir. Hoş sohbet eşliğinde içeceğini yudumlayarak vakit geçirmek isteyenlerin tercih edebileceği Kahveland Akşehir, Gülmece Kafeterya, Yeşil Vadi Restaurant & Cafe, Takkasızlar Konağı ve Teras Cafe gibi birkaç mekan hizmet vermektedir.

Konya’daki konaklama tesislerimde konaklama planı yaparak Akşehir’e günübirlik ziyarette bulunmak da mümkündür. Akşehir sınırlarında tatil planı yapanlar ise Özpark Hotel, Grand Akşehir Otel, Tarihi Küçükağa Konağı ve Garp Hotel seçenekleri arasından bütçelerine uygun olan otellere göz atabilir.

3 Yıldızlı Otel Tatili Hakkında

Oteller sundukları hizmet içeriği ve bina yapısı gibi faktörlere göre yıldız alırlar. Bir yıldızdan yedi yıldıza kadar değişir. Yıldız sayısı arttıkça otelin özellikleri ve sunduğu hizmetler de artar. 3 yıldızı bulunan oteller orta derecede olarak tanımlanmaktadır. Temizliği ve hizmet kalitesi beklentilerinizi karşılayacak ölçülerdedir. Oda genişliği, rahat bir konaklama sunmasına yeterlidir. Tatilinizde bu otel türlerini tercih edebilirsiniz.

Otelin yıldız sayısı, fiyatı üzerinde de etkilidir. Bütçesini düşünen ve daha ekonomik bir seçim yapmak isteyenler tercihlerini 3 yıldızlı otellerden yana kullanabilirler. Bu otellerde iklim koşullarına göre sıcak ya da soğuk olarak kullanabileceğiniz bir klima sistemi bulunur. Odalar oldukça konforludur. Çift kişilik ya da tek kişilik yatak bulunan bir oda talebinde bulunabilirsiniz. Otellerin yüzme havuzu bulunabilir ya da bulunmayabilir. Yani 3 yıldızlı olması için mutlaka havuz bulunma zorunluluğu yoktur. Eğer havuz olması sizin için önemliyse rezervasyonunuz öncesinde bu durumu teyit edebilirsiniz.

3 yıldızlı oteller en az 50 oda kapasitesine sahiptir. Ayrıca çamaşır yıkama ve ütüleme hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bu otellerde bazı odalarda mini bar bulunur. Bu dolapların içinde soğuk içecekler bulundurulur. Odaların çoğunda televizyon vardır. Eğer yoksa da müzik yayını yapılır. İster odanızda isterseniz ortak alanlarda rahatça vakit geçirebilirsiniz.

Bu otel türlerinde 24 süreyle büfe hizmeti bulunur. Yani günün her saatinde yiyecek bulabilirsiniz. Şehrin farklı noktalarına konumlanmış olan otellerde tek başınıza, ailenizle ya da dostlarınızla birlikteyken konaklayabilirsiniz. Otelin konforunu belirleyen yıldız sayısı olduğu kadar hizmet kalitesidir. Bu nedenle otelinizde kendinizi evinizde gibi hissetmeniz mümkündür. 3 yıldızlı otellerde tatilinizi huzur içinde geçirebilirsiniz. Gitmek istediğiniz şehirde ya da tatil beldesinde bulunan 3 yıldızlı otelleri inceleyebilirsiniz.

Aile Oteli Tatili Hakkında

Ailenizle güzel bir tatil yapmak istiyorsanız seçebileceğiniz en iyi otel türü ise “Aile Otelleri” olmaktadır. Aile otelleri özellikle ailelere uygun şekilde dizayn edilmiş otellerdir. Sizlerin sevdiklerinizle birlikte güzel vakit geçirmeniz için çalışılmaktadır. Aile otelleri artık tüm Türkiye’de oldukça yaygınlaşmış durumdadır.

Aile otelleri çocuklar için çok yardımsever otellerdir. Bu otellerde çocuklarınızın rahatlıkla vakit geçirebileceği çeşitli aktiviteler bulunmaktadır. Çocuklar için özel olarak hazırlanmış olan bu aktiviteler aynı zamanda çocuklarınız için öğretici aktiviteleri de içermektedir. Bazı aile otellerinde ise çocuklar için hazırlanmış özel kreşler de bulunmaktadır. Bu kreşler sayesinde siz eşinizle birlikte havuz başında vakit geçirirken, çocuklarınız dinlenebilme ve eğlenebilme fırsatlarını yakalayacaktır.

Aile otellerinde belli yaş sınırındaki çocuklar için de ücret alınmamaktadır. Aile otellerinde aynı zamanda Aquaparklar da bulunmaktadır. Çocuklarınız ve sizler için de özel konseptler hazırlanmıştır. Aile otellerinin bazıları ise “İslami” konseptlerinde bulunmaktadır. İslami konseptli otelleri de aile otelleri arasından bulabilirsiniz.

Aile otelleri herşey dahil oteller olabildiği gibi yarım pansiyon oteller de bulunmaktadır. Yani, her ailenin durumuna göre bulabileceğiniz aile otelleri bulunmaktadır. Aile otellerinin bazılarında ise alkolsüz hizmet verilmektedir. Bunları da otel seçeneğiniz içerisindeki özelliklere bakarak öğrenebilirsiniz. Diğer yandan bazı aile otellerinde kapalı havuz seçeneği de bulunmaktadır.

Kış ya da yaz tatiliniz için rahatlıkla bulabildiğiniz özel aile otelleri bulunmaktadır. Kış tatili yapmak isterseniz de en gözde tatil mekanlarında aile otellerini bulabilmeniz mümkündür. Sizin sadece yapmanız gereken size en uygun oteli bulmanızdır.

Yaz, kış tatilleri için en uygun Aile Otelleri bulabilmek oldukça kolaydır. Hem de Türkiye’de sizlere bir sürü seçenek sunulmaktadır. En uygun ve en güzel oteli bularak tatilinizi harika geçirebilirsiniz.