Sapanca Aktiviteleri

Sapanca doğal güzellikleriyle sizi şehrin boğucu kalabalığından kurtaracak, sevdiklerinizle birlikte keyifli anlar geçirmenizi sağlayacak huzur dolu bir ilçedir. Sapanca günümüzde tamamen yeşilliklerle kaplı veya tamamen kentsel bir tatil alanı değil, her amaca uygun bir yerleşim yeri haline gelmiştir. Bu sayede pek çok dışarıdan ziyaretçi kazanmış, kendi yöre halkına da huzurlu bir yaşam sunmuştur.

Geceyi burada geçirmek isteyenler için her ikisi de dahil olmak üzere otel ve kamp alanları vardır. Lezzet faktöründe de bol çeşitliliğe sahip olan Sapanca, keyifli aktiviteler yaparken aradığınız lezzeti size sunacak bir zenginliğe de sahiptir. Binicilikten su sporlarına, kamp alanlarından alışveriş merkezlerine kadar geniş bir aktivite haznesine sahiptir. 

Sapanca'da gezilecek muhteşem yerlere yakın uygun fiyatlı konaklama hizmetleri için Sapanca otelleri listemize göz atabilirsiniz.


Sapanca ATV Turu

Sapanca ATV Turu Sapanca ATV Turu

Sapanca seyahatiniz sırasında hava kapalı ve yağışlı ise ATV turları listenize ekleyebileceğiniz en keyifli aktivitelerden biridir. Sapanca’da bu turları organize eden bir firma mevcuttur. Size ATV turları için sundukları Göl, Offroad, Yamaç ve Dağ olmak üzere, 4 tur bulunmaktadır.

ATV’ler tek kişiliktir. Sapanca inişli çıkışlı yollarına sahip olması sebebiyle offroad yapmaya müsait parkur ve alanlara sahiptir.

Sapanca’nın çevresinde olan Kartepe’de de offroad seferleri düzenlemekte fakat bir görevliyle birlikte kullanıma açıktır. Sapanca’da bulunan Serdivan Tepesi’nde de offroad aktivitesini gerçekleştirmeniz mümkündür.

ATV turları için tercih edilebilecek en avantajlı alanlara sahip olan Sapanca, bunun için size en keyifli olanını sunmaktadır.

1 saatlik ATV kullanım ücreti 100 – 120 TL’dir.

Günübirlik eğlenceleriniz için uygun fiyatları ile sizi mutlu edecek oteller için Sakarya otel fiyatları sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın.


Sapanca Bisiklet Turları 

Sapanca Bisiklet Turları Sapanca Bisiklet Turları

Sapanca Gölü’nde yapılacak en eğlenceli aktivitelerden biri etrafında bisiklet sürmektir. Belediye bunun için Uzunkum Bisiklet ve Yürüyüş Yolu’nu yapmıştır. 3 kilometre uzunluğunda olan bu yürüyüş yolu üzerinde büfe, park ve kamelyalar da bulunmaktadır. Yolları engebesiz ve belediye kontrolü altında temiz tutulan bir alandır.

Sapanca doğal ve ılıman iklimi eşliğinde size keyifli bir bisiklet turu yapmanızı sağlamaktadır. Oldukça elverişli bir yapıya ve görünüme sahip olan bu alan geçmişinden bugüne pek çok ziyaretçi için oldukça talep görmüştür. 

Bisikletine göre kiralama fiyatları saati 5 - 10 TL arasında değişmektedir. 

Sapanca'ya uğradığınızda gezilmesi gereken yerleri ekibimiz sizin için hazırladı. Sapanca'da gezilecek yerler yazısına göz atabilirsiniz.


Sapanca Gölü Kano Aktivitesi

Sapanca Gölü Kano Sapanca Gölü Kano 

Sapanca Gölü’nün durgun ve temiz suyu su sporlarına da elverişlidir. Bunun için çevresinde kiralık kanolar bulundurarak size kano sporu yapma imkanı sunmaktadır. Yalnızca kano değil, deniz bisikleti ve sandal kiralayan tesislerde burada yer almaktadır. Dilerseniz kano sporunu eğitmenler eşliğinde deneyimleme imkanı vardır. Kano dersi almak isteyenler için de kursu ve saatine göre belli bir ücret karşılığında hizmet verilmektedir.

Su sporları için oldukça uygun olması bakımından Sapanca Gölü’nde Türkiye Milli Kürek Takımı’nın antrenmanları yapılmakta ve her yıl Türkiye Kürek Şampiyonası yine Sapanca Gölü’nde düzenlenmektedir. İklim aksaklıkları dışında bir risk gözetmeyen Sapanca Gölü, size su sporlarını gürültüden uzak bir alanda keyifle yapma imkanı sağlamaktadır. 

Sapanca'da aileniz ile birlikte güzel bir vakit geçirmek için ekibimizin hazırlamış olduğu Sapanca gezi rehberi sayfasını incelemeyi unutmayın.


Sayder Uluslararası At Yarışları

Sayder Uluslararası At Yarışları Sayder Uluslararası At Yarışları

Belediyenin desteği, Türkiye Jokey Kulübü ve Sapanca At Yetiştiricileri Derneği’nin katkılarıyla her yıl Ağustos ayında ilçede at yarışları düzenlenmektedir. Yarışlar bir gün sürmekte ve toplam 9 kategoride Sapanca Belediyesi Kurtköy Hipodromunda yapılmaktadır. Türkiye Jokey Kulübü ve Sapanca At Yetiştiricileri Derneği’nin desteği ve kontrolünde gerçekleştirilen bu yarışmalar oldukça popülerdir.

At yarışlarında ülke genelinde ünlü at yetiştiricileri de misafir edilerek bu spor önemli bir yarış festivali düzenlenmektedir. Yarışların daha keyifli ve özgün bir hale gelmesinde etken olan bir diğer özellik de yarış öncesi Karadeniz müziğinin önde gelen sanatçıların konser vermeleridir. At yarışları takipçisi olanlar için Sayder Uluslararası At Yarışları kesinlikle kaçırılmamalıdır. 

Sakarya’ya doğru yola çıkmaya karar verdiyseniz, gezilmesi gereken yerleri öğrenmek için Sakarya gezi rehberi sayfasını ziyaret edin.


Sapanca Kamp Aktivitesi

Sapanca Sapanca'da Kamp

Sapanca kamp yapmak isteyenler için, başta coğrafyası ve iklimi olmak üzere pek çok özelliğiyle elverişli ve rağbet gören bir alandır. Pek çok izci gruplarının, üniversite topluluklarının ve turistlerin ilk seçeneklerinden biri olan ilçe, kamp alanları konusunda oldukça meşhurdur. Aktiviteler bazında pek çok imkana sahip olan Sapanca, kamp ziyaretçileri için de bu imkanları sağlamaktadır.

Kamp yapmaya gelmişken kano, sörf ve trekking de yapma imkanınız da vardır. En çok tercih edilen kamp alanları Koru Kamp Alanı, SEKA Kamp Alanı, Soğucak Yaylası’dır.

Karavan ve çadır konaklamalarına elverişli olması bakımından Koru Kamp Alanı öne çıkmaktadır. Bu kamp alanında ATV turu, trekking, kano, balık avı ve piknik yapmanız mümkündür. Koru Kamp Alanı’nda konaklama ücretleri 2 kişi için 100 – 120 TL arasındadır. 

Sapanca'da her bütçeye uygun fiyatları ile rahat konaklama hizmetleri sunan yerler için Sapanca pansiyon sayfamıza göz atabilirsiniz.

SEKA Kamp Alanı, yemyeşil bir alana sahip olmasıyla birlikte göl kenarında keyifli bir piknik aktivitesi gerçekleştirmenize olanak sunmaktadır. Ayrıca burada bulunan oyun alanları eğlence dolu anlara ev sahipliği yapmaktadır. SEKA Kamp Alanı’na giriş ücretsiz olup, içeride uygun fiyata semaver, mangal, deniz bisikleti ve hamak kiralama olanağı sunulmaktadır. 

Soğucak Yaylası, diğer kamp alanlarına kıyasla farklı ağaç tipleri bulundurmasından dolayı yaban hayatına elverişli bir yapıya sahiptir. Bu sebeple tatilcilerin çantalarında özel botlar, yürüyüş sopaları, mat ve uyku tulumu bulundurmaları önerilmektedir. 

Sapanca'da kendinizi ev sıcaklığında hissedebileceğiniz uygun fiyattaki butik oteller için Sapanca butik oteller sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.