Marmaris Plajları

Yemyeşil doğası, tarihi yerleri, gezilecek noktaları ve harika olan denizi ile dikkat çeken Marmaris her yıl binlerce turist tarafından tatil amacıyla tercih edilmektedir.

Özellikle yabancı turistlerin tatil için tercih ettiği Marmaris başta Kleopatra Plajı olmak üzere İçmeler, Turunç, Uzunyalı, İncekum, Kızkumu ve Kumlubük plajları ile öne çıkmaktadır.

Bunlara ek olarak Selimiye Koyu, Turunç Koyu, Bördübek Koyu, Abdi Reis Koyu, Gebekse Koyu ve Amos Koyu hem tekne turları ile hem de araç ile gezilip görülen koylardan bazılarıdır.


Sedir Adası – Kleopatra Plajı

Sedir Adası Manzarası Sedir Adası Manzarası Marmaris’ten 16 kilometre uzaklıkta Sedir Adası’nda bulunan plaja tekne turları ve dolmuş tekneler ile ulaşım sağlanmaktadır.

Marmaris’in en ünlü plajı olan Kleopatra Plajı, doğal güzelliği, berrak denizi, yumuşacık kumu ve doğal ortamı ile ünlüdür. Son derece berrak, turkuaz renginde denizi vardır. Plajı oldukça yumuşak olan ince kum ile kaplıdır.

Kleopatra Plajı çocuklu aileler için son derece uygundur. Yaklaşık 3 metre kadar sığ olduğu için çocuklar eğlenebilir ancak ilerledikçe deniz derinleşmektedir. Bu anlamda dikkatli olunması gerekir.

Plajda bulunan şezlong ve şemsiyeleri ücretsiz şekilde kullanmak mümkündür. Adaya girişler 20 TL ile ücretlendirilmektedir. Eğer müze kartınız varsa ücretsiz giriş yapılabilir.

Marmaris'te yer alan plajlarda güzel bir tatil geçirmek için konforlu konaklama seçeneklerini Marmaris otelleri kategorimizden listeleyebilirsiniz.


Kız Kumu Plajı

Doğa Harikası Kız Kumu Plajı Doğa Harikası Kız Kumu PlajıTuristik bir başka yer olan Kız Kumu Plajı, Marmaris’in Orhaniye beldesinde yer almaktadır. Burayı bu kadar ünlü yapan şey ise denizin ortasındaki kumdur. Bu kum sayesinde insanlar denizin ortasında kum üzerinde yürümektedir.

Son derece yumuşak bir kumu olan plaj ile beraber ve sakin ılık bir denizi vardır. Sığ olan deniz çocuklar için oldukça uygundur.

Girişlerin ücretsiz olduğu plajda şezlong ve şemsiyeleri kullanmak mümkündür.

Muğla'da bulunan otellerin farklı fiyat seçeneklerinin tamamını Muğla otel fiyatları kategorisinde sizler için derledik.


Marmaris Halk Plajı 

Marmaris Halk Plajı Manzarası Marmaris Halk Plajı ManzarasıMarmaris’in tam merkezinde bulunan plaj uygun konumu ile en kalabalık ve en çok tercih edilen noktalardan biridir. Yumuşak bir kumu olduğu için yalın ayak dolaşmak mümkündür.

Denizi kalabalık olduğu için çok berrak sayılmamaktadır. Bununla beraber sıcak bir suyu vardır. Denizi çabuk derinleştiği için çocuklara pek uygun sayılmaz. Küçük çocuklar için sığ kıyılar aramak gerekebilir. Marmaris merkezden başlayan plaj Uzunyalı Plajı’na kadar devam etmekte ve birleşmektedir. 

Girişlerin ücretsiz olduğu plajda şemsiye ve şezlongları ortalama 10 – 20 TL’ye kiralamak mümkündür.

Marmaris'te gezilecek tüm turistik bölgeleri tatili doyasıya yaşayacak plajların listesini Marmaris gezilecek yerler yazımızda inceleyebilirsiniz.


Turunç Plajı

Turunç Halk Plajı Turunç Halk Plajı

Marmaris’e 21 kilometre uzaklıkta bulunan plaj oldukça şirin bir yerdir. Genel olarak tekne turlarının mola noktası olan plaj en çok beğenilen noktalardandır.

Oldukça temiz bir sahili olduğu için tatilcileri çeken plaj, iri kum tanelerinden oluşmaktadır. Ilık ve sakin olan denizi sığ olduğu için çocuklu aileler için son derece uygundur.

Su altı aktiviteleri bakımından da popüler olan Turunç Plajı su altı zenginliği bakımından dalış için oldukça elverişlidir. Girişlerin ücretsiz olduğu plajda şezlong ve şemsiyeler ücretsiz kullanılmaktadır.

Tatile çıkmadan önce Marmaris'te yer alan tatil bölgeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için Marmaris gezi rehberimizi inceleyebilirsiniz.


Cennet Adası Plajı

Cennet Adası Tekne Turu Cennet Adası Tekne TuruKelimenin tam anlamıyla cennet olan Cennet Adası her tarafı ormanlar ile kaplı önü ise berrak ve masmavi deniz ile çevrilidir. Adaya ulaşım ise Marmaris merkezden yaklaşık 25 dakikalık bir deniz yolculuğu ile gerçekleşmektedir.

Son derece sakin ve ılık bir denize sahip olan plajın oldukça yumuşak bir kumsalı vardır. Yavaş derinleştiği için çocuklu ailelere uygundur.

Girişlerin ücretsiz olduğu plajda şezlong ve şemsiyeleri 20 TL’ye kiralamak mümkündür.

Marmaris dışında il genelinde yapılmakta olan tüm etkinliklere ulaşmak için Muğla gezi rehberi sayfamıza göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.


İçmeler Plajı

İçmeler Halk Plajı İçmeler Halk PlajıMarmaris’e 8 kilometre mesafede bulunan İçmeler Plajı yabancı turistlerin en çok tercih ettiği plajlardan biridir. İçmeler Plajı son derece düzenli, nezih ve kaliteli bir yer sayılır. Birçok su sporunun yapıldığı İçmeler’de adım başı işletme görebilmek mümkündür.

Sahili yumuşak kum ile çevrili denizi ise gayet sakin ve yüzmek için ideal sıcaklıktadır. Ancak deniz içinde bulunan balıklar sık sık ısırmaktadır. Bu anlamda deniz ayakkabısı giymek faydalı olacaktır.

Plaja giriş ücretsiz ancak şemsiye ve şezlong kiralamak gerekmektedir. Ortalama 20 - 30 TL arası bir ücrete şemsiye ve şezlong kiralanabilir. 


Uzunyalı Pajı

Uzunyalı Halk Plajı Uzunyalı Halk Plajı

Halk Plajı’ndan sonra gelen Uzunyalı Plajı da oldukça kalabalık olmaktadır. Merkezde olmasından dolayı tercih dilen Uzunyalı da birçok işletme, kafe ve restoran bulunmaktadır.

Toplamda 10 kilometrekarelik bir alana sahip olan plaj genel olarak oldukça güzel ve yumuşak bir kuma sahiptir. Bununla beraber su sıcaklığı ise oldukça serindir. Çabuk derinleştiği için çocuklara uygun sayılmaz.

Uzunyalı Plajı’na girişler ücretsizdir. Şezlong ve şemsiyeleri ise ortalama 15 -  20 TL’ye kiralanmaktadır.

Marmaris'te keyifli bir tatil geçirmek için sınırı olmayan tatil köyleri için Marmaris tatil köyleri yazımızı incelemeyi unutmayın.


İnce Kum Plajı

İnce Kum Halk Plajı İnce Kum Halk Plajı

Adından da anlaşılacağı üzere son derece yumuşak bir kum ile çevrili olan plaj, tercih edilen popüler yerler arasındadır. 

Deniz çok berrak ve güzeldir. Bununla beraber her taraf yemyeşil ağaçlar ile dolu olduğu için müthiş bir atmosferi olduğu söylenebilir. Ilık bir sıcaklığa sahip olan deniz sığ olması sebebiyle çocukların yüzmesi için uygundur.

Çamlı Köyü’nde bulunan plaja girişler için 12 TL ödeme yapılmalıdır. Köye girişin ardından köylüler traktörler ile tatilcileri plaja ulaştırmaktadır.

Plajda duş ve tuvalet bulunmaktadır. Şezlong ve şemsiye ücreti ise ortalama 20 TL’dir.


Marmaris’in Muhteşem Koyları

Kadırga Koyu

Kadırga Koyu Halk Plajı Kadırga Koyu Halk Plajı

Marmaris’e en uzak mesafede yer alan Kadırga Koyu, herhangi bir plaj alanına sahip olmasa da tatilciler tarafından sıkça tercih edilen yerlerden biridir. Özellikle dalışlar için son derece uygun olan deniz 40 metrelere kadar derinleşmektedir.

Son derece berrak bir denize sahip olduğu için deniz tabanındaki resif görülebilir. Bununla beraber Helenistik Dönem’den kalan gemi batığı ile çeşitli balık sürüleri de gözlemlenmektedir.

Aileniz için İslami hassasiyetlere uygun olan, alkolsuz tesettür otellerini sizin için Marmaris islami oteller sayfamızda listeledik.


Bördübet Koyu

Bördübet Koyu Kano Turu Bördübet Koyu Kano Turu

Balıkçılık ve arıcılığın yoğun olarak yapıldığı Bördübet Koyu’nda muhteşem bir doğa ve harika bir deniz bulunmaktadır. Yerleşim alanının son derece az olmasından dolayı bakir olan koy Marmaris merkeze 25 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

Genel olarak tekne turları ile ziyaret edilen koy kamp yapmak için ideal noktalardandır.


Çiftlik Koyu

Marmaris Çiftlik Koyu Marmaris Çiftlik KoyuMarmaris merkeze 30 kilometre uzaklıkta bulunan koy İçmeler’i geçtikten sonra Bozburun yolu üzerindedir. Son derece berrak ve temiz bir denizi ile muhteşem bir plajı vardır.

Diğer plajlara göre biraz daha sakin olan Çiftlik koyu, kalabalıklardan uzaklaşıp sakin bir deniz keyfi yaşamak isteyenler için ideal bir tercih olacaktır.


Selimiye Koyu

Selimiye Koyu Manzarası Selimiye Koyu ManzarasıMarmaris merkezden yaklaşık 40 kilometre mesafede bulunulan Selimiye oldukça sakin ve huzurlu noktalardan biridir. Bu anlamda genel olarak kalabalık ortamlardan uzak durmak isteyen tatilciler tarafından tercih edilmektedir.

Selimiye Koyu’nda bulunan plajlar ise son derece temiz, berrak ve yüzmek için ideal derinliktedir. Oldukça yumuşak bir kuma sahip olan plajda dinlenerek güzel bir gün geçirilebilir.

Koya girişler ücretsizdir.


Gebekse Koyu

Marmaris Gebekse Koyu Marmaris Gebekse Koyu

Çiftlik Koyu’nun hemen yanında bulunan Gebekse Koyu’na araç ile giriş mümkün değildir. Bundan dolayı koyun son derece temiz ve bakir kalmasını sağlamıştır. Bununla beraber Marmaris’in en berrak denizi de burada bulunmaktadır.

Girişlerin ücretsiz olduğu Gebekse Koyu’nda genel olarak sandal veya küçük tekneler kiralanarak gezintiler yapılmaktadır.

Sandal kiralama ücreti ise ortalama 45 TL’dir.


Abdi Reis Koyu

Marmaris Abdi Reis Koyu Marmaris Abdi Reis KoyuMarmaris çıkışında bulunan ve yerli halk tarafından Akvaryum olarak adlandırılan koy özellikle dalış için tercih edilmektedir. Oldukça berrak olan denizi ve yumuşacık kumu ile beğenilen koyda balıkları dahi görebilmek mümkündür.