Marmaris Aktiviteleri

Marmaris muhteşem denizi, doğallığını koruyabilmiş koyları ve geçmiş medeniyetlerden kalan kalıntıları ile bir tatil cennetidir. Bu anlamda her yıl yerli ve yabancı binlerce turisti ağırlamaktadır.

Turizm anlamında bu kadar popüler olan bir ilçede aktiviteler de oldukça fazladır. Tekne turları, dalış, safari, aqua park, parasailing, flyboard, trekking ve bisiklet turları bu aktivitelerden bazılarıdır.


Tekne Turları ile Marmaris Koyları Gezisi

Marmaris Tekne Turları Marmaris Tekne Turları3 tarafı deniz ile çevrili olan Marmaris’te en çok yapılan aktivitelerden bir diğeri ise tekne turlarıdır. Gerek yerli gerekse yabancı turistler tarafından tercih edilen bu turlarda güzel koylar, denizin en güzel olduğu noktalar ve dalış turları düzenlenmektedir.

  • Marmaris Tekne Turu

Marmaris’i tamamen görebilmek için yapılan bu turlarda en güzel koy ve plajlar gezilmektedir. Genel olarak 6 noktada mola verilmektedir.

Saat 10.00 gibi limandan demir alan tekneler ilk olarak Çiftlik ve Cennet Adası’na daha sonra Akvaryum Koyu, Fosforlu Mağara, Kumlubük Koyu, Amos Koyu, Turunç ve Yeşil Deniz bölgesine düzenlenen gezi ile sonlanmaktadır.

Ortalama fiyat ise 80 - 100 TL arasındadır.

Marmaris'te Tekne Turlarının ardından konforlu bir tesis için Marmaris otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

  • Hisarönü Tekne Turu

Marmaris ve Datça arasında bulunan Hisarönü Körfezi’ne düzenlenen tura katılan tekne sayısı oldukça az olduğundan rezervasyon yapılması oldukça önemlidir. Genel olarak otelden araçla alınıp Hisarönü Liman’ına gelerek tekneye binilir.

İlk olarak Selimiye’de bulunan Saklı Koy, Kamelya Adası, Tavşan Adası, Dişlice Adası, Bencik Koyu ve son olarak Kız Kumu Plajı’na yapılan yolculuk ile tur tamamlanmaktadır.

Bu tur ise 90 – 120 TL arasında ücretlendirilmektedir.

  • Sedir Adası Tekne Turu

Yine en çok tercih edilen turlardan biri olan Sedir Adası tekne turu özellikle Kleopatra Plajı’nı görmek isteyen tatilciler tarafından tercih edilmektedir.

Yaklaşık 8 saatlik bu turda İnce Kum Koyu, Lacivert Koy, Kleopatra Plajı ve Fenerli Ada gezilmektedir. Tur için istenen ortalama ücret ise 80 - 100 TL arasındadır.

Muğla'daki tüm otelleri sizin için ayrıntılı bir şekilde Muğla otel fiyatları sayfamızda listeledik.


Marmaris’te Yapılabilecek Su Sporları

Scuba Diving – Dalış

Marmaris Tüplü Dalış Marmaris Tüplü DalışMarmaris iklimi ve denizi profesyonel dalgıçlar ve yeni başlayanlar için son derece elverişli bir doğaya sahiptir. Genel olarak tekne yolculuğu ile dalınacak noktaya kadar ilerleyen tatilciler en uygun yerde profesyonel eğitmenler ile dalış yapmaktadır.

Bu turlar genelde 15-20 kişi ile beraber yapılmaktadır ve kısa bir eğitim programı düzenlenmektedir. Alınan sertifika ile dalışlar gerçekleşir.

Dalış için en uygun noktalar; Baca Mağarası, Sarı Mehmet Burnu, Keçi Adası Feneri, Hayıtlı Burnu, Aksu Koyu ve Kutuk Burnu’dur. Tabi bu noktalardan ilk tercih ise Baca Mağarası’dır.

Her bir dalış ortalama yarım saat sürmektedir. Fiyatlar ise 80 ile 100 TL arasında değişir.

Marmaris'te su sporları dışında yapılabilecek tüm aktiveteleri Marmaris gezilecek yerler sayfasında sizlere özel olarak inceledik.


Balıkçılık

Marmaris Balıkçı Tekneleri Marmaris Balıkçı Tekneleri

Bir başka aktivite olan balık avlama da yine tekne kiralanarak veya turlara katılarak yapılmaktadır. Ortalama 6 saat süren aktivite donanımlı fishfinderler ile birlikte yapılmaktadır.

Genel olarak sabahın erken saatlerinde başlayıp saat 2 gibi sonlanmaktadır. Ortalama 50 - 60 TL arası ücreti olan olan aktivite için çeşitli firmalar hizmet vermektedir.


Parasailing

Marmaris Parasailing Aktivistesi Marmaris Parasailing AktivistesiYapılabilecek adrenalin seviyesi en yüksek spor olan parasailing son yılların en popüler aktivitelerinden biridir. Marmaris’in muhteşem doğasını havadan izleme şansı yakalayacağınız bu 15 dakikalık yolculuk hatıralarınızda müthiş bir anı olarak kalacaktır.

Özellikle İçmeler ve Turunç bölgesinde yapılan aktivite 110 ile 180 TL arasında ücretlendirilmektedir.

Marmaris'e tatile gelmeden önce Marmaris gezi rehberi sayfamızı incelemenizi önermekteyiz.


Jet Ski

Marmaris Jet Ski Marmaris Jet SkiAdrenalin ve hız aktivitelerinden bir diğeri olan jet ski ise oldukça meşhurdur. Denizin dalgasız olması sürüşü daha güvenli hale getirirken daha da hızlanabilmenizi sağlamaktadır.

Genel olarak 20 dakika süren bu aktivite 150 - 200 TL ile ücretlendirilmektedir. 


Sürat Motorları

Marmaris Sürat Motoru Aktivitesi Marmaris Sürat Motoru AktivitesiHız seven adrenalin tutkunlarının tercihi olan sürat motorları biraz profesyonellik istese de kısa sürede öğrenilen en heyecanlı aktiviteler arasında sayılmaktadır.

Firmalar tatilcileri otellerinden alıp tur için İçmeler mevkiine götürmekte ve kısa bir eğitimin ardından tekneler kullanılmaya hazır hale gelmektedir. 

Sürat motorlarının saatlik kullanımı ortalama 20 - 300 TL ile ücretlendirilmektedir.

Marmaris'te denizin tatilini doyasıya çıkaranlar daha fazla tatil seçeneği için Muğla gezi rehberi sayfamıza da göz atabilirler.


Big Mable – Ringo – Banana

Big Mable Big MableGenel olarak çocuklu aileler tarafından tercih edilen bu aktiviteler oldukça eğlencelidir. Turunç ve İçmeler bölgesinde yapılan aktivitelerin ücretlendirilmesi ise: Big Mable 70 TL, Ringo 60 TL, Banana ise 50 TL ile ücretlendirilmektedir. Sezon içerisinde ücretler değişiklik gösterebilir. 


FlyBoard

Marmaris FlyBoard Marmaris FlyBoard

Adrenalini yüksek bir başka spor olan Flyboard oldukça yeni ve ilgi duyulan aktivitedir. Su altında veya su üstünde oldukça güzel bir his yaşatan Flyboard birçok tatilci tarafından ilk kez yapılsa da oldukça sevilmektedir.

Yaklaşık 20 dakika boyunca kullanmak ortalama 150-  200 TL ile ücretlendirilir.Su Kayağı

Marmaris Su Kayağı Marmaris Su Kayağı

Ölüdeniz’de yapılabilecek en güzel aktivitelerden bir diğeri su kayağıdır. Sakin denizde karda kayıyormuş hissi ile eğlenceli dakikalar geçirmek mümkündür.

Eğer hiç tecrübe yoksa profesyonel eğitmenler tatilcilere eşlik etmektedir. 20 dakika süren bu yolculuk ortalama 150 - 200 TL ile ücretlendirilmektedir.


Aqua Parklar

Marmaris Aqua Park Kaydırakları Marmaris Aqua Park KaydıraklarıMarmaris’te denizden sıkılan veya çocuklu aileler için daha güvenli olan su parkları bulunmaktadır. Çocukları ile eğlenceli saatler geçirmek isteyen tatilciler tarafından tercih edilmektedir.


Atlantis Su Parkı

Atlantis Su Parkı Kaydırakları Atlantis Su Parkı KaydıraklarıOldukça büyük ve geniş bir alan üzerinde kurulmuş olan Atlantis Su Parkı Uzunyalı bölgesinde yer almaktadır. Animasyon şovları, uzun veya kısa su kaydırakları, çocuk havuzları, mini golf alanı, bowling ve restoran gibi artıları ile en çok tercih edilen yerlerin başında gelmektedir.

Atlantis Su Parkı’na girişler, yetişkinler için 70 TL, 6-12 yaş arası çocuklar için de 30 TL ile ücretlendirilmektedir.


Marmaris Aqua Dream Su Parkı

Marmaris Aqua Dream Su Parkı Kaydırakları Marmaris Aqua Dream Su Parkı Kaydırakları2006 yılından beri tatilcilere hizmet eden Aqua Dream, 44 bin metrekarelik alan üzerinde kurulu dev bir tesistir. Armutalan bölgesinde bulunan su parkı içinde dalga havuzları, çocuk havuzları, çeşitli su sporları, kaydıraklar, restoran ve bar bulunmaktadır.

Ortalama 40 TL’ye girişler yapılmaktadır.


Jeep Safari Turları

Marmaris Jeep Safari Turu Marmaris Jeep Safari TuruDeniz yerine karayolu ile Marmaris’i keşfetmek isteyen tatilciler tarafından en çok tercih edilen aktivite safarilerdir. Zorlu patikalardan geçip en doğal köylere, ormanların içinden ilerleyerek muhteşem koylara yapılan turlar tüm günü alacaktır.

Bununla beraber tur ücretleri ise kişi başı 30-50 TL arasında değişmektedir.

Marmaris'te uygun fiyatlı konaklama seçeneklerini Marmaris pansiyon kategorimizden inceleyebilirsiniz.


Bisiklet Turları

Marmaris Doğasında Bisiklet Turu Marmaris Doğasında Bisiklet TuruMarmaris’in doğasını daha yakından ve gezerek keşfetmek isteyenlerin tercihi ise bisiklet turlarıdır. Marmaris çevresini kapsayan 30 kilometrelik bu parkuru dolaşırken muhteşem manzaralar, harika koylar ve son derece doğal köyleri yakından görebilmek mümkündür.

Ortalama 40 - 50 TL’ye bisiklet kiralayarak yola çıkılabilir.


Doğa Yürüyüşleri ve Trekking

Marmaris Trekikng Marmaris TrekikngMüthiş bir havaya ve doğaya sahip Marmaris trekking için son derece uygundur. Özellikle Marmaris Milli Parkı doğa severler ve trekking yapmak isteyenler tarafından tercih edilmektedir.

Genel olarak doğa yürüyüşü için tercih edilen parkurlardan bazıları ise: Marmaris’ten başlayıp Söğüt ve Taşlıca Köyü devamında Kırkkuyular parkuru daha sonra Serçegut ve Serçe Koyu parkuru, Marmaris İçmeler arası parkur, Turgut parkuru, Sarış Köyü kanyon parkuru ve son olarak da Karacasöğüt parkurudur. Bu parkurlarda çeşitli doğal güzellikler ve köyler görülmektedir.

Marmaris'te Trekking ve Doğa Yürüyüşlerinin ardından konaklama için Marmaris apart oteller sayfasına göz atabilirsiniz.Marmaris’te Tarihi Gezi

Marmaris Kalesi Marmaris KalesiTarihi anlamda oldukça zengin olan Marmaris birçok medeniyete ve devlete ev sahipliği yapmıştır. Bu ev sahipliğinin ardından geriye birçok tarihi eser, antik kent ve yapılar kalmaktadır.

Başta Marmaris Kalesi olmak üzere Hafsa Sultan Kervansarayı, Marmaris Müzesi, Taşlıhan Kemerli Köprü, İbrahim Ağa Camii ve Halıcı Ahmet Urkay Müzesi gezilecek yerler arasındadır. Daha sonra ise Amos Antik Kenti, Galliapolis, Hemithea Tapınağı, Hyda, İdyma, Kedrai Antik Kenti, Loryma, Physkos Antik Kenti gezilmelidir.

Marmaris Kalesi’ne girişler 12 TL ile ücretlendirilirken diğer tarihi yerleri ücretsiz bir şekilde görmek mümkündür.