Marmaris Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Her yıl binlerce turistin tatil amacıyla tercih ettiği Marmaris başta denizi olmak üzere tarihi noktaları ve eşsiz güzellikteki koyları ile dikkat çekmektedir.

Muğla’ya bağlı olan Marmaris’e özel araçla, otobüsle veya uçak ile ulaşım mümkün olduğu için ulaşım noktasında birçok alternatif bulunur.

Marmaris, Akdeniz Bölgesi’nde bulunan Muğla’nın 13 ilçesinden biridir. Batısında Reşadiye Yarımadası ve Kerme Körfezi, kuzey tarafında Ula, doğuda Balan Dağı ve Günlüklü Tepeleri bulunmaktadır. Güney tarafı Akdeniz ile çevrili olan ilçe Muğla merkeze 55 kilometre mesafede yer alır.

Yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı Marmaris'te uygun fiyatlı konaklama seçenekleri için Marmaris otelleri fiyat kategorimizi sizler için hazırladık.


Marmaris’e Özel Araçla Ulaşım

İstanbul’dan Marmaris’e Araçla Ulaşım

İstanbul’dan yaklaşık 721 kilometre uzaklıkta bulunan Marmaris’e gidebilmek için Bursa, Balıkesir, Manisa ile devam edip İzmir ardından Torbalı, Aydın ve Muğla üzerinden devam etmek gerekir.

Bu yolculuk molalar haricinde ortalama 8 saat kadar sürmektedir.

Marmaris'te mutlaka görmeniz gereken yerler için sizlere özel olarak hazırlamış  olduğumuz Marmaris gezilecek yerler sayfasını inceleyebilirsiniz.


Ankara’dan Marmaris’e Araçla Ulaşım

Ankara’dan 660 kilometre uzaklıkta bulunan Marmaris’e araçla gidebilmek için ilk olarak Polatlı ardından Afyonkarahisar, Sandıklı, Dinar, Denizli, Muğla üzerinden ulaşım sağlanmaktadır.

Bu yolculuk da molalar hariç 7 saat sürmektedir.


İzmir’den Marmaris’e Araçla Ulaşım

Marmaris – İzmir arası toplamda 261 kilometreden oluşmaktadır. Bu yolculuk için ilk olarak Torbalı, Aydın, Çine, Yatağan üzerinden Muğla ve Marmaris’e ulaşmak mümkündür.

Molalar hariç bu yolculuk 3 saat sürmektedir.

Marmaris'e gelmeden önce ilçedeki tarihi ve turistik yerlerin tamamını incelemek ve bir gezi rehberi oluşturmak için Marmaris gezi rehberini kontrol etmeyi unutmayın.


Muğla’dan Marmaris’e Araçla Ulaşım

Yaklaşık 63 kilometre mesafe bulunan Muğla – Marmaris arası araçla 1 saat kadar sürmektedir. 


Marmaris’e Otobüs ile Ulaşım

İstanbul’dan Marmaris’e Otobüs ile Ulaşım

Otobüs ile yaklaşık olarak 13 saat süren bu yolculuk için birçok alternatif bulunmaktadır. İstanbul’dan direk olarak Marmaris Otogarı’na gerçekleşen seferler 140 TL ile ücretlendirilmektedir.

Bununla beraber ilçe merkezine gitmek için firmanın servisleri, taksi veya ilçede bulunan minibüsler ile ulaşım sağlanabilir. Taksi fiyatları değişse de ortalama 20 TL, minibüslerle ise 5 TL’ye işlek bir noktaya ulaşım sağlayabilir.

İstanbul'dan Marmaris'e tatil için gelenler için her şey dahil konforlu bir tesis seçeneklerini değerlendirmek isterseniz Marmaris 5 yıldızlı oteller kategorimizi incelemenizi önermekteyiz.


Ankara’dan Marmaris’e Otobüs ile Ulaşım

Toplamda 10 saat kadar süren bu yolculuk için pek fazla alternatif bulunmamaktadır. Direkt olarak Marmaris Otogarı’na gerçekleşen yolculuk için istenen ücret ise 90 - 100 TL arasındadır.


İzmir’den Marmaris’e Otobüs ile Ulaşım

40 - 50 TL arası bir ücret olan bu yolculuk İzmir Otogarı’ndan başlayıp Marmaris Otogarı’nda sonlanmakladır ve yaklaşık 4 saat sürmektedir.

Marmaris'te ailenizle beraber doğa ile iç içe bir tatil yapmak için Marmaris tatil köyleri listemize göz gezdirebilirsiniz.


Havayolu ile Marmaris’e Ulaşım

İlçeye en yakın havaalanı Dalaman Havalimanı’dır. Marmaris’e toplamda 88 kilometre uzaklıkta bulunan Dalaman Havalimanı’ndan ilçe merkezine yolculuk 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Çeşitli alternatiflerin bulunduğu bu yolculukta HAVAŞ servisleri kullanılarak ilk olarak Fethiye’ye ardından Marmaris’e ulaşım sağlanabilir. Bu yolculuğun ücreti ise 15 TL’dir.

Bir başka alternatif ise ortalama 60 TL’ye havalimanından araç kiralayarak yola çıkmaktır. Bununla beraber özel transfer hizmetleri sunan firmalar ile görüşerek Marmaris’e ulaşmak mümkündür. Transfer ücreti ise ortalama 30 Euro’dur. Taksiler ile yaklaşık 140 TL’ye ulaşım sağlanabilir.