Kütahya islami termal oteller

Kütahya bölgesinde 2 adet termal ve islami oteli bulunmaktadır.

Harlek Termal Otel Kütahya

Harlek Termal Otel

Termal Kütahya Yarım Pansiyon
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Nehir Termal Otel Kütahya

Nehir Termal Otel

Termal Kütahya Yarım Pansiyon
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE

Kütahya Tatili Hakkında

Tarihi M.Ö. 3000’lü yıllara dayanan Kütahya, Ege Bölgesi’nin en önemli turizm noktalarından bir tanesidir. Kültürel yapısı, tarihi ve doğal alanları ile her sene binlerce turiste ev sahipliği yapan Kütahya, tarihi boyunca Frigler, Hititler, Kimmerler, Lidyalılar, Romalılar, Selçuklular ve Osmanlılar hakimiyeti altına girmiştir. Kütahya’ya ulaşım gerçekleştirmek isteyen ziyaretçiler havayolunu, demiryolunu ve karayolunu kullanabilirler. Ulaşım için deniz yolunu kullanmak isteyen ziyaretçiler çevre illerden aktarma yapmalıdır.

Tarihi dokusu ve yapıları ile uğrak bir turizm noktası haline gelen Kütahya’da görülmesi gereken tarihi yerlerin başında; Aizanoi Antik Kenti, Kütahya Kalesi, Alaaddin Keykubat Camii, Çinili Camii, Germiyan Sokağı, Hıdırlık Mescidi, hükümet Konağı, Lala Hüseyin Paşa Camii, Saray Camii, Seyitömer Höyük, Takvacılar Camii, Ulu Camii ve Yeşil Cami bulunmaktadır.

Tarihi güzelliklerinin yanı sıra doğal güzellikleriyle de oldukça ilgi gören Kütahya’da görülmesi gereken doğal alanların başında; Domaniç Ormanları, Mızık Çamı, Frigya Vadileri, Vakıf Çamlığı Tabiatı Koruma Alanı ve Kaşalıç Tabiatı Koruma Alanı gelmektedir.

Keyifli ve konforlu bir Kütahya tatili geçirmek isteyen ziyaretçiler, Kütahya'nın popüler otellerinde konaklayabilir. Kütahya’da bulunan bazı popüler oteller ise; Gülümser Hatun Termal Otel, Emet Thermal Resort & Spa, Eynal Kaplıcaları, Yoncalı Termal Otel & Spa, Harlek Termal Otel ve Nehir Termal Otel’dir.

Gece hayatı oldukça renkli ve hareketli geçen Kütahya’da gece hayatını canlı tutan bazı mekanlar; Papyon Cafe & Bistro, Cafe Leptin, Semaver, Hogwarts Cafe Kütahya, Ala Cafe Restoran, Mokka Cafe, The Coffee Shop Hookah Lounge, All İzz Well Cafe Restaurant, Cafe Borsa, Gazozname Kütahya, Q Pub, Teras 22, Devil’s Lounge, The Bar, Sumac Grill, Kehri Bar, Bölcek Bar Disko, Voodoo, Fokurtwo ve İnci Lounge’dır.

Termal Tatil Hakkında

Termal Oteller, etrafı doğal maden sularıyla çevrili ve belli derecede bir sıcaklığı olan suların bulunduğu alanlar üzerine kurulan tesisler için kullanılan bir kavramdır. Bu termal otellerde hem tatil hem de tedavi şekli, içme suyu kürleri ve banyo kürleri kullanılarak gerçekleşir. Bir diğer ifadeyle termal oteller, sıcak kaplıca sularını veya doğanın mucizelerinden bir tanesi olan özel suların kullanımına olanak sunan kuruluşlardır.

Özellikleri bakımından ise termal otellerde termal sular, soğuk ya da sıcak şekilde kullanımı dikkat çeker. Sıcak sular, çoğunlukla banyo kürü şeklinde; soğuk sular ise içme suyu/maden suyu şeklinde kullanılıyor. Termal sular ise müşterilere sağlık açısından faydalı sonuçlar getirir. Termal tesislerde müşterilere Türk hamamı, spa, cilt bakımı, masaj, fizik tedavi gibi çok konuda farklı hizmetler sunulur. Bununla beraber şifa bulmak isteyenlere hitap eden özellik ve hizmetler, aynı zamanda dinlenmek için tatil yapanlara da hitap eder.

Konumları itibariyle avantajlı olan popüler termal oteller, yemyeşil bir tabiat, sessiz dinlenme alanları ve şifalı suları ile sağlıklı şartlar sunarken yoga ve meditasyon açısından da avantajlı ortamlar sunar. Termal otellerin tümü, odaları, bahçeleri, termal havuzları ve yataklarına kadar en ince detayına kadar tasarlanır. Ayrıca şifalı suları ve sağlıklı ortamları sayesinde terapötik etkilerin en yüksek seviyede hissedilmesinde avantaj sağlar. Gün boyunca müşterilerin hizmet ve bilgi alabileceği bir otel ekibinin bulunması da büyük avantajlardan biridir. Bu otellerde uzman masör ve uzman fizyoterapistlerin bulunması da bir avantaj olarak müşterileri memnun ediyor.

Bütün bu özellikler dışında fiyat ve bütçe konusu da tatilcilerin planlarını yapmasında etkili bir unsurdur. Ancak uygun fiyatlı termal otel bulmak çok kolaydır. Çünkü bu oteller, hemen her bütçeye hitap edebilen çeşitlilikte karşınıza çıkar. Hatta yarım pansiyon, tam pansiyon, 4 yıldızlı, 5 yıldızlı gibi çok sayıda seçenekte termal otel mevcuttur. Bu sayede çok düşük ve ekonomik fiyatlarda termal otellerde konaklama fırsatı bulabilirsiniz.

Bir diğer ihtimal ise bu otellerde erken rezervasyon dönemlerini takip etmektir. Erken rezervasyon fırsatları sunan pek çok termal otel vardır. Bu otellerden önceden yer ayırtıp çok daha ekonomik şartlarda sağlıklı ve şifa dolu bir tatil planlayabilirsiniz.

İslami Tatil Hakkında

“İslami Oteller”, “helal tatil” ve “tesettür hotel/otel” gibi kavramlarla sıkça anılan tatil mekânlarıdır. İslami otel konseptine göre bu oteller, müşterilerin İslam inancına ve inanç kurallarına uygun olacak biçimde tatil yapabilmeleri için tasarlanmış otel işletmeleridir.

İslami yaşam tarzına %100 şekilde uyumlu olan ve dünyanın çok sayıda ülkesi üzerinden tatil amaçlı gelen misafirlerine hizmet sunan İslami otellerin başlıca özelliği ise İslam dininde öne çıkan “helal” kavramına uyumluluk göstermesidir. En kısa ifadeyle İslami otel ya da Islamic hotels kavramı, helal kılınmış olan yiyecek, içecek, giysi vb. unsurlarla düzenlenmiş mekân tasarımı özelliklerini akla getirir.

İslami otel hizmetleri ise misafirlerin yaşam stiline uyumlu olarak çeşitlenmiştir. Öncelikle bu İslami otel ya da İslami tatil köylerinde yalnızca helal olan yiyecekler ile yine helal olan/alkolsüz içecekler bulunur. Spa merkezleri, sağlık merkezleri ve yüzme havuzları gibi alanlar, erkek ve kadınlar için özel şekilde ayrı ayrı olarak tasarlanmıştır. İslami otellerde yine özelleştirilmiş aile hizmetleri vardır. Bu noktada bazı otel tesislerinde yalnızca kadınlara özel olan ve dışarıdan görünmeyen şekilde düzenlenmiş plajlar bulunur. İslami esaslara uygun olarak tasarlanmış çok sayıda otelde ve tatil köyü içerisinde İslam dini kurallarına uygun olan giyisilerle ailelerin kullanımına sunulmuş karma plajlar da vardır. Ayrıca tatilcilerin ibadetlerini kolay bir şekilde yapabilmeleri amacıyla mescitler yer almaktadır.

Türkiye’nin hemen her bölgesi üzerinde İslami otel işletmelerine rastlayabilirsiniz. Başka bir ifadeyle tatil beldesi olan hemen her bölgede İslami tarzda oteller de mevcuttur. Bu tatil köylerinde ya da tatil beldelerinde bulabileceğiniz İslami otel fırsat ve kampanyaları ile otelin belli kurallarına uyum göstererek ve yasak şeylerden uzak durarak çok güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

İslami otellerin fiyatları ise İslami otellerin özelliklerine göre değişmektedir. Bu noktada denize sıfır İslami otel tesisleri ya da orman tatili sunan İslami oteller gibi farklı özelliklerde oteller vardır. Bu özelliklere ve konseptlerine göre fiyatlar değişir. Ayrıca İslami oteller de belli zamanlarda erken rezervasyon fırsatları sunar. Buna göre erken rezervasyon dönemleri içerisinde bu otellerde tatil yaptığınızda daha uygun fiyatlarla karşılaşırsınız.