Karşıyaka Apart Oteller

Karşıyaka bölgesinde 1 adet apart oteli bulunmaktadır.

Cordelio Pension  İzmir

Cordelio Pension

Apart İzmir Sadece Oda
İNCELE

Karşıyaka Tatili Hakkında

İzmir’in kendine has özellikleri ile öne çıkan ilçelerinden biri olan Karşıyaka; sahil şeridi, taraftarı, tarihi Levanten evleri, dini yapıları, hareketli gece hayatı, İzmir Körfezi’nin muhteşem manzaraları ve sokaklarını süsleyen palmiye ağaçları ile şehrin görülmeye değer bölgelerinden biridir. İzmir’deki oteller arasında öne çıkan bazı lüks oteller de Karşıyaka ilçesinde yer almaktadır.

İzmir’de tarihi Levanten evleri ile ünlü olan Karşıyaka ilçesinde görülmesi gereken tarihi konakları arasında Panettiği Konağı ve Van der Zee Konağı yer almaktadır. Diğer tarihi yapılar ise Atatürk Heykeli, İnsan Hakları Heykeli ve Nazım Hikmet Heykeli’dir. Ayrıca Latife Hanım Konağı Anıt Evi ve Tarihi Tren İstasyonu da görülmeye değerdir. Burada mutlaka görülmesi gereken dini yapıların başında ise Helen Katolik Kilisesi gelmektedir.

Hareketli Karşıyaka Çarşısı, hem hediyelik eşya alışverişi yapmak hem de kumru ve kokoreç gibi İzmir’in sevilen lezzetlerini deneyimlemek için ideal bir gezi rotasıdır. İzmir Körfezi’nin muhteşem manzaralarını sunan Karşıyaka Sahili de deniz kenarında yürüyüş yapmak, bisiklete binmek ve martılara simit atarken dinlenmek için ziyaret edilebilir.

Karşıyaka Çarşısı kadar hareketli bir diğer yer de Bostanlı Pazarı’dır. Çarşamba günleri kurulan bu pazar, hem kıyafet hem de aksesuar alışverişi yapmak için tercih edilebilir. Bostanlı’ya kadar gidildiğinde Bostanlı Seyir Terası da mutlaka ziyaret edilmelidir.

Tarihe tanıklık etmek için Hamza Rüstem Fotoğraf Evi ve bilim dünyasıyla buluşmak için de Karşıyaka Bilim Müzesi mutlaka görülmelidir.

Karşıyaka ilçesi, hareketli gece hayatı ile de İzmir’in öne çıkan bölgelerinden biridir. Canlı müzik, fasıl, dans, konser, karaoke, türkü bar ve daha pek çok eğlence anlayışı ile Karşıyaka’da sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenmek mümkündür.

Karşıyaka’nın konaklama tesisleri de daha çok ilçe merkezinde yer almaktadır. Beş yıldızlı ve dört yıldızlı gibi lüks otel seçeneklerinin yanı sıra, burada pansiyon tipi ve butik otel konseptli konaklama olanakları da bulunmaktadır.

Apart Otel Tatili Hakkında

Apart oteller konsepti, özellikle kalabalık aileler için uygundur. Bir apartman odası ya da villa şeklinde olmaktadır. Diğer otellerle benzerlikleri ve farklılıkları bulunur. Dilediğiniz süre boyunca kiralayabilir ve kaliteli bir tatil dönemi geçirebilirsiniz. Apart olması fiyat anlamında da avantaj sağlar. Yani diğer otel konseptlerinde olduğu gibi kişi başına değil kaldığınız apart için ödeme yaparsınız.

Farklı sayıda odası ve mutfağı bulunan bir konaklama tipidir. Aileler için avantajlı bir tatil fırsatı olmaktadır. Türkiye’nin birçok noktasında apart otel konsepti bulunmaktadır. Mutfağı sayesinde günün istediğiniz saatinde kendi yemeğinizi hazırlayabilirsiniz. Bu açıdan daha özgür olduğunuz bir tatil geçirirsiniz.

Tatillerde kendinizi rahat hissetmeniz oldukça önemlidir. Apart konsepti evinizin rahatlığına en yakın olan otel konseptidir. Odalarında rahatça dolaşabilir, mutfağını günün her saati dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Villa ya da apartman şeklinde olan türleri bulunur. Kalacağınız kişi sayısına göre genişlik tercihi yapabilirsiniz.

Apart oteller birçok farklı şehirde hizmet verir. Size sunduğu avantajlar sayesinde hayallerinizdeki tatili gerçekleştirebilirsiniz. Bazı kişilerin tercihi her şey dahil konseptli otellerden yana olurken, bazı kişilerin tercihi kendi hallerinde kalabilecekleri bir otelden yana olur. Standart yemek saatlerine bağlı kalmak ya da kalabalıkla birlikte hareket etmek istemiyor olabilirsiniz. Bu durumda beş yıldızlı, her şey dahil oteller sizin için pek de uygun bir tercih olmayacaktır. Bunun için Apart oteller ideal bir tercih olacaktır.

Apart türünde, daha sakin bir tatil geçirebileceğiniz otelleri tercih edebilirsiniz. Ailenizle, dostlarınızla kendinizi daha dinlenmiş ve özgür hissedebilirsiniz. Üstelik kalacağınız süreyi istediğiniz kadar uzatabilirsiniz. Temiz ve bakımlı odalarında konaklarken, yemeğinizi isterseniz dışarıda yemeyi tercih edebilir, isterseniz de kendi mutfağınızda hazırlayabilirsiniz. Daha özgür bir tatil için apart oteller arasından tercih yapabilirsiniz.