Karşıyaka pansiyon Otelleri

Karşıyaka bölgesinde 1 adet pansiyon oteli bulunmaktadır.

Cordelio Pension  İzmir

Cordelio Pension

Şehir İzmir Sadece Oda
  • Aile
İNCELE

Karşıyaka Tatili Hakkında

İzmir’in kendine has özellikleri ile öne çıkan ilçelerinden biri olan Karşıyaka; sahil şeridi, taraftarı, tarihi Levanten evleri, dini yapıları, hareketli gece hayatı, İzmir Körfezi’nin muhteşem manzaraları ve sokaklarını süsleyen palmiye ağaçları ile şehrin görülmeye değer bölgelerinden biridir. İzmir’deki oteller arasında öne çıkan bazı lüks oteller de Karşıyaka ilçesinde yer almaktadır.

İzmir’de tarihi Levanten evleri ile ünlü olan Karşıyaka ilçesinde görülmesi gereken tarihi konakları arasında Panettiği Konağı ve Van der Zee Konağı yer almaktadır. Diğer tarihi yapılar ise Atatürk Heykeli, İnsan Hakları Heykeli ve Nazım Hikmet Heykeli’dir. Ayrıca Latife Hanım Konağı Anıt Evi ve Tarihi Tren İstasyonu da görülmeye değerdir. Burada mutlaka görülmesi gereken dini yapıların başında ise Helen Katolik Kilisesi gelmektedir.

Hareketli Karşıyaka Çarşısı, hem hediyelik eşya alışverişi yapmak hem de kumru ve kokoreç gibi İzmir’in sevilen lezzetlerini deneyimlemek için ideal bir gezi rotasıdır. İzmir Körfezi’nin muhteşem manzaralarını sunan Karşıyaka Sahili de deniz kenarında yürüyüş yapmak, bisiklete binmek ve martılara simit atarken dinlenmek için ziyaret edilebilir.

Karşıyaka Çarşısı kadar hareketli bir diğer yer de Bostanlı Pazarı’dır. Çarşamba günleri kurulan bu pazar, hem kıyafet hem de aksesuar alışverişi yapmak için tercih edilebilir. Bostanlı’ya kadar gidildiğinde Bostanlı Seyir Terası da mutlaka ziyaret edilmelidir.

Tarihe tanıklık etmek için Hamza Rüstem Fotoğraf Evi ve bilim dünyasıyla buluşmak için de Karşıyaka Bilim Müzesi mutlaka görülmelidir.

Karşıyaka ilçesi, hareketli gece hayatı ile de İzmir’in öne çıkan bölgelerinden biridir. Canlı müzik, fasıl, dans, konser, karaoke, türkü bar ve daha pek çok eğlence anlayışı ile Karşıyaka’da sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenmek mümkündür.

Karşıyaka’nın konaklama tesisleri de daha çok ilçe merkezinde yer almaktadır. Beş yıldızlı ve dört yıldızlı gibi lüks otel seçeneklerinin yanı sıra, burada pansiyon tipi ve butik otel konseptli konaklama olanakları da bulunmaktadır.

Pansiyon Tatili Hakkında

Pansiyon oteller, konaklama hizmeti sunmak için tamamıyla ya da kısmi şekilde otele çevrilmiş olan evler olarak düşünülebilir. Genellikle de bu otellerde konaklamanın yanı sıra, müşterilere ev sahibi elinden bir yemek hizmeti sunulur. Pansiyon oteller, ücret karşılığında turistlere ve yolculara hem konaklama hem de yemek hizmeti sunan tesisler olarak karşımıza çıkar.

Pansiyon otellerin özellikleri, daha çok da yemek konusunda, her şey dahil gibi konseptlerdeki otellere göre biraz farklılaşır. Kahvaltı ile akşam yemekleri, bu otellerde ücrete dahil ediliyor. Ayrıca iki öğün ücretsiz yemeğin sunulduğu bu pansiyon otellerin bazılarında akşam yemeği verilmesi yerine öğle yemeği seçeneği sunulabiliyor. Bu noktada yarım pansiyon otellerde bütün içecekler için ücret alınır. Bu tip özellikteki otellerin popüler olduğu yerler arasında Antalya, Kuşadası, Bodrum, Marmaris bölgeleri ilk akla gelenler…

Pansiyon otellerin asıl avantajı ise Ege Bölgesi’nden Akdeniz’e, Karadeniz’den Marmara Bölgesi’ne kadar değişik bölgelerde bulunabiliyor ve farklı güzelliklerdeki bölgelerde tatil planlama konusunda geniş ve kârlı seçenekler sunabiliyor olmalarıdır. Siz de istediğiniz bölgedeki pansiyon otelde ayrıcalıklı bir tatil planlayabilirsiniz. Bu otellerde konfor, eğlence, rahatlık, ev yemeği tadında lezzetler gibi özellikler, hem yazın hem de kışın avantajlı ve keyifli bir tatil yapmanıza imkân veriyor! Ayrıca pansiyon otellerde konaklamanın bir diğer artısı da otele tamamıyla kapalı şekilde kalmanızın gerekmemesi ve şehri keşfedebilme olanağı sunmasıdır.

Pansiyon oteller, ucuz ve ekonomik tatil seçenekleri barındırması ile tercih ediliyor. Tatil yapmak isteyen ancak bütçesi yüzünden ucuz tatil olanaklarına ihtiyaç duyan tüm tatilciler için pansiyon oteller öncelikli tercih olmakta…

Bu noktada dilerseniz erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak daha da ekonomik ve bütçenizle uyumlu bir tatil planlama şansınız da var. Taksit fırsatları, uygun fiyatlar, geniş otel seçenekleri ile pansiyon otellerden tercih edebilir; avantajlı fiyatlarla tatil yapmak için tercih ettiğiniz otelde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Özel kampanyalar ve seçenekler sayesinde kârlı bir tatil planı yapmanız da mümkün olur!