Haymana'da Yapılacaklar

Haymana, Ankara’nın diğer ilçelerine daha çok sağlık turizminde öne çıkmaktadır. Sağlık olanaklarının yanı sıra ilçede geleneklerin ve kültürün tanınmasına olanak sağlayan etkinlikler dikkat çekmektedir. 

Söz konusu Haymana’da yapılacaklar olduğunda seçenekler kısıtlı olmasına rağmen, tatilinize renk katacak birkaç aktiviteden bahsedilebilmektedir. Ankara’nın saklı cenneti Haymana’nın kendine has yöresel lezzetlerinden festivallere kadar çeşitli seçenekleri mutlaka deneyimlemeniz önerilmektedir. 

Aileniz ile birlikte keyifli bir tatil geçirmek için Haymana'da yer alan tüm otellerin listesine ulaşmak için Haymana otelleri sayfamıza göz atabilirsiniz.


Termal Olanakları Değerlendirin: Haymana Kaplıcaları 

Haymana Kaplıcaları Haymana Kaplıcaları

Ankara içerisinde sağlık konusunda tescillenmiş birçok termal sıcak su bulunmaktadır. Tarih boyunca şifa dağıtmış ve dağıtmaya da devam eden kaplıcalarda şifa bulmak isteyenler için zengin olanaklar sunulmaktadır. 

Haymana Kaplıcaları’nın yapılan incelemelere göre hem cilt hastalıklarına hem de iç hastalıklarına iyi geldiği ortaya çıkmıştır. Dertlerinize deva bulacak bir yer arıyorsanız, Haymana kaplıcaları imdadınıza yetişebilir.

Kaplıcalara günübirlik giriş ücretleri 7 – 10 TL arasında değişmekte olup, ziyaretçiler için peştamal ve havlu verilmektedir. 

Haymana'daki tatilinizde mutlaka gezilmesi gereken yerleri ekibimiz sizin için Haymana'da gezilecek yerler yazısında listeledi.


İlçede Lezzet Deneyimi Yaşayın: Haymana Yöresel Yemekleri

Haymana Yöresel Yemekleri Haymana Yöresel Yemekleri

Haymana, kaplıcalarından sonra yöresel mutfağıyla da dikkatleri üzerine toplayan bir ilçedir. Yöresel lezzetleri arasında ilk akla gelen ise göbetedir. Haymana’nın birçok restoranında bu lezzeti tadabilmeniz mümkündür. 

Diğer diller destan yöresel lezzeti ise Kürt pilavıdır. Yerli halk tarafından çok tüketilen bu lezzeti de restoranlarında bulabilirsiniz. Ayrıca yemeden dönmemeniz gereken diğer yiyecekler ise koyu çorbası ve höşmerimdir.

Haymana'da muhteşem manzaraları ile sizi farklı diyarlara götürecek gezi rehberi için Haymana gezi rehberi sayfamıza uğramayı unutmayın.


Hem Sağlık Hem Eğlence: Haymana Kaplıca Festivali 

Haymana Kaplıca Festivali Haymana Kaplıca Festivali

Haziran ayının sonlarına doğru düzenlenen Haymana Kaplıca Festivali, 3 gün sürmektedir. Festival kapsamında folklor gösterileri, konserler, kaplıca ve sağlık temalı sempozyumlar, yöresel lezzet tanıtımı, ödüllü oyunlar ve bunun gibi birçok etkinlik yer almaktadır.  

Haymana’yı tam anlamıyla öğrenmek isteyenler için en iyi seçenek bu festivale katılmaktır. Eğer siz de Haziran ayının sonlarında Haymana’da olacaksanız mutlaka bir gününüzü Haymana Kaplıca Festivali’nde geçirin. 

Haymana'da gezilecek yerlere yakın uygun fiyatlı konaklama seçenekleri için Haymana apart oteller sayfamızı ziyaret edebilirler.


Haymana’da Keyifli Bir Zaman Yolculuğu: Haymana Tarih Turları

Haymana Tarihi Turları Haymana Tarihi Turları

Günümüzde Haymana, her ne kadar sağlık turizmi açısından tercih edilen bir nokta olsa da, tarihi güzellikler bakımından da yabana atılmayacak bir yerdir. Bünyesinde tarihi birçok noktayı görmek mümkündür. 

Haymana geziniz sırasında zamanınız olursa, Gavur Kalesi’ni ziyaret edebilir, Timurhan’ın yaptırmış olduğu Taburoğlu Kalesi’nden manzarayı seyredebilirsiniz. Ayrıca günümüze kadar kalıntıları ulaşmış ancak kimin ne zaman yaptığı bilinmeyen tarihi noktaları da keşfedebilirsiniz.

Haymana'da aileniz ile bir arada keyifli, konforlu ve güvenli bir tatil geçirebileceğiniz otellerin listesi Haymana aile otelleri sayfamızda yer almaktadır.


Alışverişe Zaman Ayırın: Haymana Yöresel Ürünleri 

Haymana Yöresel Kıyafetleri Haymana Yöresel Kıyafetleri

Haymana ilçe merkezinde yer alan çarşıda Haymana’ya ait yöresel lezzetler, magnetler, takılar ve yöresel kıyafetler gibi birçok hediyelik eşya bulabilirsiniz. 

Hem kendinize hem de sevdiklerinize birbirinden özel ürünler seçebilir, Haymana tatilinizi ölümsüzleştirecek ürünlerden satın alarak, keyifli bir alışveriş günü geçirebilirsiniz.