Çeşme Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Her mevsim farklı güzelliklere sahip olan Çeşme'ye her yıl turistler akın etmektedir. Çeşme, Ege Bölgesi'nde yer alan İzmir ilinin batısında bir ilçedir. Batı ve güneyden Ege Denizi ile çevrili Çeşme ilçesi, doğudan Urla, kuzeyden Karaburun ile komşudur. Çeşme'ye kara ve hava yolları ile ulaşım kolaylıkla sağlanabilir.

Çeşme'de birbirinden cazip uygun fiyatları ile eğlenceyi doyasıya yaşamanız için Çeşme otelleri fiyat listesine göz atabilirsiniz.


Özel Araç ile Çeşme'ye Ulaşım

Araba ile Ulaşım

İzmir'den Çeşme'ye Ulaşım

Eğer Çeşme'ye İzmir Merkez üzerinden özel araç ile gidilecekse, 88 kilometrelik bir yolculuk yaptıktan sonra Çeşme'ye ulaşılır. 1 saatlik kısa mesafeden sonra Çeşme ayaklarınızın altında olacaktır. İzmir Çeşme otoyolu üzerinden Çeşme Merkez'e ulaşım kolay bir şekilde sağlanabilir.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Çeşme'ye taksi ile ulaşım seçeneği bulunur. Havalimanı ile Çeşme arası taksi ücreti ortalama 330 TL'dir. 

İzmir şehirler arası otobüs terminalinden ise otobüsler kullanarak Çeşme’ye kolaylıkla ulaşılabilir. 

Çeşme'de manzaraları ile sizi büyüleyecek ihtişamlı yerler için ekibimizin hazırladığı Çeşme'de gezilecek yerler yazısını inceleyebilirsiniz.


Ankara'dan Çeşme'ye Ulaşım

Çeşme Ankara arası 687 km'dir. Araçla Ankara'dan başlayan yaklaşık 9 saatlik yolculuk sonrası Çeşme'ye ulaşılır. Ankara'dan yola çıkarak Afyonkarahisar yol güzergahından Uşak'a ulaşılır. Uşak Manisa arası yolunu takip ederek İzmir'e ulaştıktan sonra, İzmir Çeşme Otoyolu takip edilir. Otoyol üzerinde bulunan tabelalar yardımcı olacaktır.


İstanbul'dan Çeşme'ye Ulaşım

Türkiye'nin kalbi olan İstanbul'dan Çeşme'ye ulaşım için 563 kilometrelik bir yolculuk yapılması gerekir. İstanbul'dan Gebze'ye doğru yola çıkarak Bursa Manisa İzmir yolu üzerinden devam edilir. İzmir'e vardıktan sonra İzmir Çeşme otoyolu üzerinde tabelaları takip ederek Çeşme'ye ulaşabilirsiniz. 

Çeşme'deki birbirinden farklı yerler ile tutkunuzu yeniden keşfetmenize imkan sağlayacak Çeşme gezi rehberi sayfamızı okumayı unutmayın.


Muğla'dan Çeşme'ye Ulaşım

Muğla Çeşme 360 kilometrelik bir mesafeye sahiptir. Tahmini olarak 4 saatlik bir yolculuktan sonra Çeşme'ye ulaşım sağlanır. Araçla Muğla'dan yola çıkanlar için Aydın yolu üzerinden İzmir'e ulaştıktan sonra, İzmir Çeşme otoyolu takip edilir.  


Otobüs ile Çeşme’ye Ulaşım

İzmir'den Çeşme'ye Ulaşım

Saat başı hareket eden Çeşme seyahat otobüsleriyle 88 kilometrelik bir mesafe giderek Çeşme'ye ulaşım sağlanır. İzotaş'dan saat başı olan Çeşme seyahat otobüslerinin ücreti 20 - 30 TL civarındadır. Sabah saat 6:30'da başlayan otobüsler 22:30'a kadar hizmet vermeye devam etmektedir.

Bir çok özel aktiviteleri ile lüks bir konaklama deneyimi yaşayabileceğiniz Çeşme 5 yıldızlı oteller listemizi size özel olarak hazırladık.


Ankara'dan Çeşme'ye Ulaşım

Birçok otobüs firmasının Ankara'dan direk olarak Çeşme'ye giden otobüsleri mevcuttur ve ücreti 100 - 120 TL civarındadır. Ortalama 10 saatlik bir yolculuk yaptıktan sonra Çeşme Otogar'a ulaşım sağlanır.


İstanbul'dan Çeşme'ye Ulaşım

Ankara'dan olduğu gibi İstanbul'dan da Çeşme'ye giden otobüs firmaları bulunmaktadır. İstanbul Avrupa Yakası'ndan ya da Anadolu Yakası'ndan otobüs ücretleri 120 - 130 TL arasındadır. Otobüs'e İstanbul Avrupa Yakası'ndan binecekseniz ortalama 11 saatlik yolculuktan sonra Çeşme'ye varmış olacaksınız. Fakat İstanbul Anadolu Yakası - Çeşme arası otobüsle ortalama 9 buçuk saat sürecektir.


Bursa'dan Çeşme'ye Ulaşım

Belli başlı birkaç firmanın Çeşme Otogar'a direk seferleri bulunmaktadır. Ortalama 7 saatlik bir yolculuktan sonra Çeşme'ye ulaşım sağlanır. Bursa Çeşme arası otobüs fiyatları ortalama 70 – 80 TL arasındadır.


Antalya'dan Çeşme'ye Ulaşım

Antalya'dan da Çeşme'ye direk ulaşım sağlayan otobüsler bulunmaktadır. 70 - 80 TL civarı bir ücret ödeyip ortalama 5 buçuk saate Çeşme'ye ulaşılmaktadır. 

Çeşme'de hayatınızın en mutlu gününün ve bu günü taçlandıran tatilin kusursuz geçmesi için Çeşme balayı otelleri sayfamızı kontrol etmeyi unutmayın.


Havayolu ile Çeşme'ye Ulaşım

Çeşme'ye havayolu ile direk ulaşım olmadığı için, İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nı kullanarak ulaşım sağlanmaktadır. Antalya'dan, Ankara'dan, ve İstanbul'dan birçok firmanın İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na çeşitli saatlerde uçuşları mevcuttur. Uçuş fiyatları bileti geç ya da erken alacağınız tarihe göre değişmektedir. Biletinizi erken alırsanız ortalama 100 TL olarak fiyatlandırılır. Fakat hem turizm sezonunda alıp hem de geç alırsanız bu fiyatlar da elbette artış olacaktır. 

27 TL ödeyerek HAVAŞ otobüsleriyle İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan Çeşme'ye direk ulaşım sağlanır. Adnan Menderes Havalimanı'ndan hareket eden otobüsler gece ve gündüz olmak üzere saat başı bulunmaktadır.